Aké android tv zariadenie ?

Ak sa rozhodujete kúpiť android tv zariadenie, mali by ste sa pozrieť na niekoľko dôležitých faktorov. Prvým je operačný systém, ktorý by mal byť aktuálny a podporovaný výrobcom. Pre systém android tv momentálne stačí Android tv vo verzii 10.  Ďalej by ste sa mali pozrieť na dostupné aplikácie a funkcie, aby ste si boli istí, že budete mať prístup ku všetkému, čo potrebujete. Ďalším dôležitým faktorom je výkon zariadenia, ktorý by mal byť dostatočný pre hladké používanie a prehrávanie vysokokvalitných videí. Odporúčame minimálne procesor Amlogic S905X2,S905X3, S905X4 . A to najdôležitejšie je, či aplikácie,ktoré budete použivať sú kompatibilné s vaším zariadením. Napr. aplikácie Netflix, HBO MAX, alebo Disney plus musia byť certifikované na prehrávanie obsahu z týchto platforiem. Ak si kúpite lacný android box z Aliexpressu budete neskôr sklamaný, že obsah z týchto platforiem nie je možne prehrať, alebo ich prehrate iba v HD kvalite. 

Na Slovensku  tiež existuje niekoľko televíznych platforiem, ktoré ponúkajú rôzne služby a programy. Medzi najznámejšie patria Skylink, UPC,Magio a O2 TV. Tieto platformy poskytujú prístup k širokej škále televíznych kanálov a programov, vrátane športu, filmov, správ a zábavy. Tiež ponúkajú rôzne funkcie, ako je nahrávanie televíznych programov, prehrávanie obsahu na viacerých zariadeniach a možnosť sledovania programov v akejkoľvek dobe. Každá z týchto platformov má rôzne cenové ponuky a programové balíčky, takže by ste si mali prečítať ich ponuky a porovnať ich, aby ste našli tú najvhodnejšiu pre seba. Dávajte si pozor hlavne na to, pre koľko tv zariadení je určená služba. Napr. Antik tv ponúka sledovanie svojej iptv televízie až na 7 zariadení. Lenže pre android boxy vyčlenili iba dve zariadenia. Najhoršie je na tom služba Lepší tv. Za sledovanie na druhom android boxe si budete musieť priplatiť. To môže navýšiť váš rozpočet o nemalé peniaze.

Tento článok vám poradí ,aké zariadenie je kompatibilné pre vašu službu, aby ste nemuseli míňať peniaze za výrobok , ktorý nebude fungovať. Každá služba má v popise cenu , počet zariadení  na ktorom je možné sledovať tv stanice atď. Ak by ste mali ešte nejaké otázky, kľudne nám napíšte otázky, cez kontaktný formulár. 

  ANTIK TVAntik TV prináša cez televízor televízne vysielanie, k tomu pridáva aj rozhlas a tiež webové kamery na zaujímavé miesta. Zaleží však na platforme. Napr.na LG a os web os sú dostupné aj kamery. V systéme android tv žiaľ nie.  Celkovo v najširšej ponuke obsahuje 90 slovenských a českých televíznych staníc, k tomu ešte bude 20-dňový televízny archív a využiť môžete 14-dňový prehľad televíznych programov (EPG).

Ak si kúpite AntikTV, bude sa dať použiť jeden účet na dvoch televízoroch a ďalších piatich mobilných zariadeniach (telefón, tablet s iOS a Android) v cene jedného predplatného. Celkovo je to teda až 7 zariadení, na ktorých môžete sledovať obsah. Cena začína od 5,90 eur.  Chválime aplikáciu Antik tv, ktorá je veľmi jednoduchá a funguje spoľahlivo na mobile, PC aj android tv zariadení. Samozrejme veľkou chybou aplikácie je nemožnosť si navoliť obľubené tv stanice, alebo si zmeniť poradie. 

Pre  kompletný cenník kliknite TU

Kompatibilné zariadenia

Antik tv aplikácia sa volá ANTIK STB pre android tv zariadenia. Tu je zoznam kompatibilných zariadení. 

VontarX3, Evolveo C4, X96 max plus, Homatics dongle Q, Homatics R4K, Homatics R4k plus, N vidia Shield 2019, Nokia Streamer 8000, Nokia Streamer 8010, Google chromecast 4k, Google chromecast  HD, Blaupunkt A stream, Blaupunkt B stream, Xiaomi tv stick 4k, Fire tv stick 4k, Dynalink ATV 36, Thomson THA 100, Hako mini, Hako Pro, Mecool KM2, Mecool KM2 plus, Mecool KD1, Mecool KM3, Mecool KM6, Next 4k, Strong Leap S1.