Dynalink DL- ATV 36

Výborny  Androidbox za výbornú cenu

Dynalink Dl-ATV 36

Chcete výborný android box za dobrú cenu ? Tak Dynalink vás určite nesklame. Výborný chod, odladený systém, podpora Netflixu a Hbo max v 4k. Výborný príjem wifi. Za cenu cca 39,90 eur získate top produkt. Poďme sa vśak pozrieť na náš test.

Hardware

Poďme sa v prvom rade pozrieť na špecifikáciu. Dynalink obsahuje štvorjadrový procesor Amlogic S905y2 o takte  1,8 Ghz . Grafika mali G31 postačuje bohato na prehrávanie 4K obsahu. Máme tu 2gb ram a 8 gb úložisko. Reálne však iba 4,5 gb čo sa môže zdať málo, ale v prípade systému android tv to postačuje.Ďalej je tu wifi 2,4 a 5 ghz a bluetooth 4.2. Máme tu podporu HDR, Dolby DTS. Na druhej strane tu však nie je podpora Dolby vision, čo je škoda.Amlogic Procesor

Amlogic procesorS905y2 Quadcore o takte 1,8 ghz bohato postačuje na prehrávanie 4 k obsahu Netflix, Hbo, Kodi. 

Geek antutu test dynalink

Podpora

Podpora kodeku dtshd, ac3,avc vám v pohode prehrá viacero formátov.

Test kodekov

Unboxing

Poďme sa teraz pozrieť na balenie. Obsahuje všetko potrebné. Samotný android tv stick, hdmi kábel, napájací kábel, batérie a diaľkový bluetooth ovládač, ktorého reakcie sú naozaj svižné a bleskové. Ovládač podporuje hlasové ovládanie, čo je super. Škoda, že výrobca nedal napájanie usb c, ale použil staré micro usb. Systém-podpora

Hardware a unboxing máme za sebou, poďme teraz na systém. Po zapnutí zariadenia  mi hneď došla aktualizácia v objeme skor 1 gb. Po jej nainštalovaní a prihlásení do google play obchodu došli dalšie aktualizácie aplikácii. Bolo ich cca 15 takže dalšie čakanie. Po cca 5 minútach som sa konečne dopracoval k systému. No dobre. Ak už máte všetko aktualizované ,tak systém android tv vo verzii 10 ide perfektne a svižne. Pripojenie wifi 2,4 ghz a 5 ghz je bleskové. Vyskúšal som pripojiť svoje bluetooth slúchadlá/ galaxy buds2/ a všetko prebehlo bez najmenších problémov. 

Poďme teraz na aplikácie. Vyskúšal som Netflix 4k , Hbo max, Youtube 4k ,Antik tv, Sledovaní tv, Rebit tv, Skylink live tv, O2 tv atď a všetko fungovalo bez najmenších zásekov. Netflix 4 k ide perfektne. Tiež prehrávač Kodi, Vlc , Qnap nas, Synology nas ide na výbornú. Prakticky by som nemal,čo tomuto zariadeniu, čo vytknúť. Systém ide svižne a produkt celkovo je veľmi dobre odladený.  

Samozrejme trocha zamrzí, že toto zariadenie nepodporuje Dolby vision. Čo sa týka kodekov tak zariadenie podporuje HDR 10, Dolby DTS,Widevine L1 ,VP9, H.264, H.265 (HEVC) ,DTS HD. Škoda, že výrobca neosadil zariadenie aspoň jedným usb portom. Nevadí. Celkovo hodnotím systém a podporu na výbornú. Za cenu cca 39 eur získate veľmi dobrý systém. Ak by som sa mal rozhodnúť napr niečo medzi Xiaomi mi box s, a týmto  zariadením tak jednoznačne vyhráva Dynalink. Má lepši procesor, grafiku a lepšie wifi 5 ghz.

Android tv 10

Android tv vo verzii 10 poskytuje výbornú kompatibilitu a svižný chod. 


Wifi 5 ghz

Pripojenie wifi 2,4 ghz a 5 ghz je na výbornej úrovni. Na to, aké je toto zariadenie malé je to super.

Netflix a HBO max 4k

Netflix a Hbo max podporuje toto zariadenie v 4 K. Iptv televízie, ako Antik tv, Magio go, Lepši tv, Sledovaní tv fungujú na výbornú. 

Záver

Čo dodať na záver ?  Dynalink android box je veľmi dobré a svižné zariadenie s podporou aplikácii Netflix 4k ,Hbo max. Magio go, Skylink live tv atd. Malé a svižne zariadenie za dobrú cenovku s Amazon.de. Ak nechcete míňaž veľa penazí na android tv zariadenie tak toto je to pravé.

Link predajcu.

Amazon dynalink

Preposielanie na Slovenska z Nemecka. Služba z Nemecka.eu