FIRE TV STICK 4 K

Svižný systém fire tv. 

FIRE TV STICK 4K 2O21

Svižný TV systém od Amazonu ponúka výborne odladený systém a rýchle reakcie. Tento Fire tv stick sa mi fakt zapáčil. Oproti android tv je to iná liga. 

COMING SOON SLOVAK VIDEO

Hardware

Poďme sa v prvom rade pozrieť na špecifikáciu. Firelink obsahuje  štvorjadrový procesor Amlogic S905y2 o takte  1,7 Ghz . Grafika Power IMG GE9215 750 MHz  postačuje bohato na prehrávanie 4K obsahu. Máme tu 1,5 gb ram a 8 gb úložisko. Reálne však iba 5 gb čo sa môže zdať málo, ale v prípade systému fire  tv to postačuje.Ďalej je tu wifi 2,4 a 5 ghz a bluetooth 5.0 .

Máme tu podporu HDR 10, ktoré môžeme aj vypnúť , Dolby ATMOS, Dolby Vision , čo je paráda. Audio podporuje format 5.1, AC3, EAC3,MPEG,MP4,FLAC. Systém fire tv je vlastne taká nadstavba Android 7.1, takže v podstate tu máme prezlečený android tv do verzie Fire tv.

Na trhu môžeme najsť rôzne verzie Fire tv stick. Od verzie Lite až do verzie Max. Odporúčam jednoznačne verziu 4K. Max má už trocha prehnanú cenovku. Tiež  sú tu aj staršie generácie, ktoré tiež nie sú na zahodenie. Pred rokom som testoval podobnú verziu v 4k verzii, ktorá je prakticky na 90 percent zhodná s novou generáciou Fire tv stick, ktoré testujeme.

POROVNANIE VÝKONU A PODPORY Porovnanie všetkých verzií od roku roku 2014 do roku 2022

Na trhu môžeme nájsť rôzne verzie zariadenia Fire tv. Odporúčam však jednoznačne verziu 4K, ktorá svojím výkonom postačuje bohato na svižný a bezproblémový chod. Netflix 4K, HBO MAX, ANTIK TV, SKYLINK LIVE atď. na tom prehráte v pohode. Nevýhodou bude pre niektorých možno obchod Google play, ktoré zariadenie nemá. Vstavaný obchod Fire tv neobsahuje slovenské , alebo české aplikácie. Nie je však problém  stiahnuť iné aplikácie do zariadenia. Návod už čoskoro. 

FIRE TV STICK lite a MAX

Unboxing

Poďme sa teraz pozrieť na balenie. Obsahuje všetko potrebné. Samotný fire tv stick, hdmi predlžovací káblik , napájací kábel, batérie a diaľkový bluetooth ovládač, ktorého reakcie sú naozaj svižné a bleskové. Ovládač podporuje hlasové ovládanie, čo je super. Škoda, že výrobca nedal napájanie usb c, ale použil staré micro usb.Systém-podpora

Hardware a unboxing máme za sebou, poďme teraz na systém. Po zapnutí zariadenia  mi hneď došla aktualizácia v objeme skor 1 gb. To už považujem za súčasť kultúry, kedže aj v prípade xiaomi tv stick, alebo dynalink som si užil podobné veci. Po cca 5 minútach uptade sa predomnou objavila úvodná obrazovka s registráciou do Amazonu.

Pokiaľ nemáte účet v Amazon musíte si ho vytvoriť, inak sa ďalej nedostanete. To považujem za dosť obmedzujúce. Prakticky máte  dalšie minúty spojené s registráciou . Ja síce účet od Amazon mám , ale pre začiatočníka to bude zo začiatku, ako španielská dedina. Ok takže po cca 10 minútach uptade a prihlásení do systému sa predomnou objavila úvodná obrazovka Fire tv.

Inak veľmi mi to pripomína systém Google tv od androidu. Prakticky je to skoro rovnaké, takže , čo sa týka ovládania, tak budete max.spokojný. Poďme však rýchlo na aplikácie. Ako som spomínal toto zariadenie nemá Google play obchod. Má to obchod s aplikáciami od Amazon. Nájdete tu však Netflix, HBO max, Youtube a veľa podobných aplikácií, ako má google play. Pokiaľ si chcete stiahnuť iné aplikácie, ako napr. Skylink live , Magio Go, Antik tv, Sledovaní tv je to veľmi jednoduché. Stači si stiahnuť z obchodu fire tv súborový manažer Xplore file. Potom sa prihlásite v aplikácií napr. na dropbox, kde si uložite potrebné aplikácie a je to. Prinesiem čoskoro video návod tak čoskoro bude na tejto stránke. / Návod,ako inštalovať aplkácie do Fire TV/

Poďme teraz na aplikácie. Vyskúšal som Netflix 4k , Hbo max, Youtube 4k ,Antik tv, Sledovaní tv, Rebit tv, Skylink live tv, O2 tv atď a všetko fungovalo bez najmenších zásekov. Netflix 4 k ide perfektne. Tiež prehrávač Kodi, Vlc , Qnap nas, Synology nas ide na výbornú. Prakticky by som nemal,čo tomuto zariadeniu, čo vytknúť. Systém ide svižne a produkt celkovo je veľmi dobre odladený.  Reakcie diaľkového ovládača su výborné. Odporúčam však zariadenie pripojiť na wifi 5 GHZ. Mal som cca pre mesiacom na test Xiaomi tv stick 4K. Fite tv stick 4K je veľmi podobné zariadenie, ale s ešte lepšie odladeným systémom. 

Nadstavba Fire tv je urobená na jednotku. Vyskúšal som pripojit svoje bluetooth repro a všetko prebehlo na výbornú. Chválim aj hlasové ovládanie Alexa. Síce komunikuje len v Angličtine, ale za to na výbornú.spmeniem tu aj wifi signál,ktorý je asi najlepšie,čo som mal. Wifi 2,4 a 5 ghz funguje na výbornú. Aj keď som bol od svojho routera vzdialený cca 7-8 metrov príjem wifi bol výborný.


FIRE TV OS

FIRE tv os je veľmi podobný systém, ako Google tv. Na jeho ovládanie si rýchlo zvyknete.

Wifi 5 ghz

Pripojenie wifi 2,4 ghz a 5 ghz je na výbornej úrovni. Na to, aké je toto zariadenie malé je to super.

Netflix a HBO max 4k

Netflix a Hbo max podporuje toto zariadenie v 4 K. Iptv televízie, ako Antik tv, Magio go, Lepši tv, Sledovaní tv fungujú na výbornú. 

Záver

Čo dodať na záver ? 

Fire tv stick 4K  je veľmi dobré a svižné zariadenie s podporou aplikácii Netflix 4k ,Hbo max. Malé a svižne zariadenie za dobrú cenovku s Amazon.de.Ja som využil akciu takže mám toto zariadenie za cca 45 eur. Momentálne je cenovka už trocha vyššia, ale toto zariadenie vás určite nesklame.

Link predajcu Slovensko Ellano.sk -verzia 2020

Verzia 2021 Conrad.sk,Amazon de

Preposielanie na Slovenska z Nemecka. Služba z Nemecka.eu