FIRMWARE

Firmware  pre váš android tv centrum

Firmware

Každý výrobca android tv zariadenia by sa mal o svoje zariadenie starať. V prípade značkových zariadení napr.Xiaomi, Nokia, Realme môžme očakávať pravidelný uptade a bezpečnostné záplaty. Aj systém android tv potrebuje každy mesiac, alebo raz ročne uptade kvôli chode systému. Android tv systém je trocha iný, ako klasický android vo vašom telefóne. Aj keď v telefónoch sa už stretávame s androidom verzia 13 v android tv krabičkách môžme nájsť verziu 9, alebo 10. Toto nie je na závadu. Musíme si uvedomiť, že android tv zariadenie nemá kameru, stereo repro,  otlačok prsta atď. takže potrebuje menej aktualizácií.

Kde nájsť firmware

Kupili ste si android box a neviete nájsť uptade, alebo nový firmware ? Každý výrobca by mal garantovať uptade svojho výrobku aspoň minimálne 1 rok. Žiaľ , keď si kúpite android zariadenie s Aliexpressu, alebo nejakého činskeho e shopu, len ťažko sa dopátrate k firmware. Dokonca niekedy nie je známy ani výrobca. Napr. zn Mecool, ktorá má celkom zaujímavé krabičky nemá na svojích stránkach podrobný uptade svojích zariadení, tobôž nie celý firmware. 


Firmware 

Firmware pre rôzne druhy android tv zariadení

Firmware pre zn. Mecool

Pre značku Mecool vyrába zariadenia skupina videostrong. Na ich stránkach nájdete firmware rôzných zariadení od Mecool, ale aj dalšich. 

Viac tu

Firmware pre zn. Mecool 2

Výrobca Mecool má na svojich stránkach niekoľko uptade  pre svoje zariadenia. Nie je ich veľa, ale  predsa, aspoň niečo.

Viac tu

H96 max,plus

Firmware pre android zariadenia H96 max,plus atď. Viac tu

Slimbox ATV

Ruská stránka vývojarov, ktorý distribujú android tv systém do niekoľko zariadení. Samozrejme všetko je na vlastnú zodpovednosť.

VIAC TU

PDA FIRMWARE


Stránka  PDA , ktorá má zopár staršich verzii Rom pre systém android tv a mobilný android. Kliknite a stiahnite si  firmware pre vás android box.

VIAC TU