Homatics R4 K

Výborny android box  s podporou Netflix a Hbo max , s novým procesorom Amlogic S905 X4

HOMATICS R4 K

Android tv box Homatics R 4k je novinkou s dielne Homatics. Táto činska firma patriaca pod Sei robotics vyrobila už zopár zaujímavých kúskov. Doma a na chate  používam  už dlhšiu dobu Homatics Dongle Q , ktorý ma svojou spoľahlivosťou a svižnými reakciami milo prekvapil. Veľmi som sa preto potešil ich novému kúsku s plnou certifikáciou pre Netflix, HBO, Disney channel atď.  
Poďme však pekne od začiatku a pozrieme sa v prvom rade na unboxing.    


Unboxing, hardware

V balení nájdeme samotný android box, hdmi kábel, diaľkový bluetooth ovládač ,napájací kábel a batérie. Priznám sa, že prvý dojem u mňa vyvolal dojem luxusu. Krabica a všetko v bielom mi pripomenuli  začiatky zn. Apple. Súčastou balenia je ešte malý návod,ktorý je skôr informatívny ,ako a kde niečo zapojiť. Ok unboxing máme za sebou poďme teraz na vstupy ,výstupy a hardware.

Homatics Box R 4 K ma 1x usb 3.0, 1x usb 2.0, hdmi výstup, micro sd vstup do veľkosti 256 gb,spdif výstup, av výstup,lan 100 mb/s a usb c , ktorý slúži iba na nabíjanie, čo je veľká škoda.Ďalej tu máme diaľkový ovládač, ktorý pracuje s technológiou bluetooth. Jeho reakcie sú výborne a svižné. Poteší aj podpora  hlasového ovládania  ktorá je výborná.

Veľmi ma potešila aj funkcia app key definition. Táto funkcia umožnuje na diaľkovom ovládači priradiť aplikáciu pre rýchle spustenie napr. Antik tv, Skylink atď.   Výborne Homatics !  Poďme sa ešte pozrieť na hardware. Homatics sa rozhodol pre nový procesor Amlogic S905x4 o takte 2,0 ghz. Jeho výkon je výborný  a spolu s 2 gb ram a 16 gb úložiskom zvláda systém android tv vo verzii 11 výborne. Systém je výborne odladený bez zásekov. Máme tu wifi 2,4 a 5ghz. Rýchlosť je výborná a pri 2,4 ghz dosiahla 95 mb/s, pri wifi 5 ghz  cca 400 mb/s, čo sú na danú triedu výborné hodnoty. Skúšal som výstupy spdif a av, ktoré fungujú na výbornú. Sklamaním je iba 100 mb lan. V dnešnej dobe by som už uvítal 1 gb lan.




HOMATICS PROCesor 

Nový procesor amlogic S905 X4 má dostatočný výkon na stream Netflix, Hbo, atď
.

špecifikácia stránka homatics

Podpora

Podpora kodeku Av01, HDR 10 ,dolby dts

Produktový list

Unboxing

V balení nájdeme samotný android box, napájací adaptér, hdmi kábel, bluetooth diaľkový ovládač a batérie.  Súčasťou je aj informatívný návod, ale to beriem, ako zbytočné tlačenie papiera, ktorý aj tak skonči v koši. Unboxing máme za sebou, poďme sa pozrieť na vstupy , výstupy a hardware.



Systém-podpora

Poďme sa teraz pozrieť na systém android tv vo verzii 11. Je výborné odladený a svižny. Žiadné záseky. Vyskúšal som stream služby Netflix, HBO max, Disney channel, Prime video atď. Všetky stream služby išli na výbornú. Tak isto iptv televízie , ako Skylink, Sledovaní tv, Antik tv, Lepši tv , O2 tv atď fungujú na výbornú. Ak potrebujete android tv box práve na iptv, stream služby, Youtube tak toto je tá práva voľba. Nemusíte sa báť zahrať si aj hry. Skúšal som platformu Nvidia ge force now, Steam a napodiv ide všetko výborne. Odporúčam však pripojiť android tv box na wifi 5 ghz ,kedže sa vyžaduje  vyšši dátovy tok. Gamepad som použil od Dynalinku, ktorý je kompatibilný skoro so všetkými android platformami. Samozrejmosťou je podpora chromecastu, bluetooth vo verzii 4,2 a funkcia cec, ktorá vám umožni spárovať váš android box s tv, takže ovládate jedným diaľkovým ovládačom tv aj android tv box. Spomeniem ešte kodeky, ktoré sú veľmi dôležité pre chod a podporu systému. Homatics r 4k obsahuje kodek Av01, Dolby Digital/Digital Plus, DTS, atď. Spolu s grafikou Mali G31 fungujú všetky aplikácie na výbornú.


Takže,čo povedať na záver ? Homatics r 4K je výborne android tv  zariadenie s plnou podporou Netflixu, HBO max, Disney channel  atď. Ak potrebujete urobiť z vašej starej tv plnohodnotnú smart tv ,tak toto je tá pravá voľba. Získate výborne odladený systém, plnú certifikáciu od Google a moderný android tv vo verzii 11. Za cenu okolo 88 eur je to určite výborna kúpa


Android tv 11

Android tv vo verzii 11 poskytuje výbornú kompatibilitu a svižný chod. Samozrejmosťou je podpora Chromecast a hlasové ovládanie. 


Wifi 5 ghz

Pripojenie wifi 5 ghz je na výbornej úrovni.  Po cca desiatich meraniach boli výsledky od 200 do 400mb/s. Výsledky na danú triedu sú výborné.

Wifi 2,4 ghz

Wifi 2,4 ghz je vynikajúce. Thomson vyladil zariadenie a periférie na výbornú. 

Záver

Výhody

Procesor Amlogic S905 x4

Výborne odladený systém Android tv 11

Podpora Netflix, HBO, Prime video atď.

Podpora IPTV, ako Skylink, O2 tv, Antik tv, Lepší tv, Rebit tv atď.

Bluetooth ovládač, App definition key

Hlasové ovládanie

Podpora kodek AV01


Nevýhody

Iba 100 mb lan

Usb c je iba na nabíjanie

www.androidbox.sk

Link predajcu.

Ellano.sk

Špecifikácia

OS Android TV
Pohodlná navigácia vďaka zoznamom obsahu a aplikáciám začínajúcim odporúčaným obsahom.
Rozlíšenie videa až 4K UHD (3 840 x 2 160 pixelov)
Štvorjadrový procesor Cortex-A53 1,8 GHz
Intuitívne a ľahko použiteľné rozhranie
Jednoduché pripojenie k internetu prostredníctvom vstavanej siete Wi-Fi alebo LAN
Diaľkové ovládanie s bluetooth a hlasovým ovládaním
Asistent Google uľahčuje nájdenie najnovšieho trháku a ďalšie
Streamovanie zo zariadenia Google Chromecast na sledovanie filmov na veľkej obrazovke.
Streamovanie videa z internetu
Jednoduché sťahovanie a inštalácia aplikácií z Obchodu Google Play s individuálnym triedením
Prístup k aplikáciám, hrám, streamovacím službám a ďalšiemu prostredníctvom služby Google Play
Podporuje Dolby® Digital a Dolby® Digital Plus
Pripojte sa k iným zariadeniam a zdieľajte údaje prostredníctvom Bluetooth
Zdieľanie digitálnych médií medzi multimediálnymi zariadeniami
1 port USB 2.0 + 1 port USB 3.0 na čítanie
Aktualizácie softvéru prostredníctvom internetu a prostredníctvom externých zariadení USB
Podporované formáty MPEG-4, H.264 / AVC, H.265 / HEVC (4K Ultra HD)
Vysoký dynamický rozsah s HDR
Podporované HTML5
Konektivita: HDMI, AV, 1x USB 2.0, 1x USB 3.0, LAN, IR rozširujúci port, 12V / 1A DC napájací adaptér, Wi-Fi, Bluetooth