androidbox.sk

Android BOx.Sk

MULTIMEDIÁLNE CENTRÁ
Jediný server na SK- CZ

HOMATICS R4 K PLUS

Android tv box Homatics R 4k plus je novinkou s dielne Homatics. Táto činska firma patriaca pod Sei robotics vyrobila už zopár zaujímavých kúskov. 
Doma a na chate  používam  už dlhšiu dobu Homatics Dongle Q , ktorý ma svojou spoľahlivosťou a svižnými reakciami milo prekvapil. Veľmi som sa preto potešil ich novému kúsku s plnou certifikáciou pre Netflix, HBO, Disney channel atď.  

Poďme však pekne od začiatku a pozrieme sa v prvom rade na unboxing.    


Unboxing, hardware

V balení nájdeme samotný android box, hdmi kábel, diaľkový bluetooth ovládač ,napájací kábel a batérie. Priznám sa, že prvý dojem u mňa vyvolal dojem luxusu. Krabica a všetko v bielom mi pripomenuli  začiatky zn. Apple. Strieborná linka na vrchu android boxu je fakt cool.  Súčastou balenia je ešte malý návod,ktorý je skôr informatívny ,ako a kde niečo zapojiť. Ok unboxing máme za sebou poďme teraz na vstupy ,výstupy a hardware.

Homatics Box R 4 K plus  ma 1x usb 3.0, 1x usb 2.0, hdmi výstup, ,spdif výstup, av výstup, lan 1000 mb/s a usb c , ktorý slúži iba na nabíjanie, alebo pripojenie externého dvb t2 tunera. Škoda,že tento port nie je aj na pripojenie externých usb zariadení, veď ja osobne už použivam usb c kľuče. Dalši usb c port nájdeme na spodnej časti, ktorý zatiaľ žiadnu funkciu nemá. Čakáme na vyjadrenie od Homatics, ktorý sa zatiaľ nevyjadril.

Ďalej tu máme diaľkový ovládač, ktorý pracuje s technológiou bluetooth. Jeho reakcie sú výborne a svižné. Poteší aj podpora  hlasového ovládania, ktorá je výborná. Aj keď hlasový assistent  v Slovenčine je totálne v plienkach. Poteši aj tlačítko app key definition na diaľkovom ovládaći  pre priradenie aplikácie na rýchle spustenie. Super funkcia. Ja som si tam priradil aplikáciu Sweet tv. Super Homatics.

Poďme sa ešte pozrieť na hardware. Homatics sa rozhodol pre nový procesor Amlogic S905x4 o takte 2,0 ghz. Jeho výkon je výborný  a spolu s 2 gb ram a 16 gb úložiskom zvláda systém android tv vo verzii 11 výborne. Systém je výborne odladený bez zásekov. Máme tu wifi 2,4 a 5ghz. Rýchlosť je výborná a pri 2,4 ghz dosiahla 95 mb/s, pri wifi 5 ghz  cca 400 mb/s, čo sú na danú triedu výborné hodnoty. Skúšal som výstupy spdif a av, ktoré fungujú na výbornú. 

HOMATICS PROCesor 

Nový procesor amlogic S905 X4 má dostatočný výkon na stream Netflix, Hbo, atď
.

špecifikácia ANDROID TV GUIDE

Podpora

Podpora kodeku Av01, HDR 10 ,dolby dts, dolby vison, dolby atmos

GEEK TEST VÝKONU

HARDWARE
Procesor Amlogic S905 X4 2.0 ghz, RAM 4 GB DDR 4, Úložisko 32 GB
Wifi 2,4, 5ghz, WIfi 6, Bluetooth 5.0
1x usb 3.0, 1x usb 2.0, 2 x usb c, HDR10, HDR10+, Dolby Vision, Dolby Atmos
LAN 1 GB, 1xSPDIF, 1x AV


V balení nájdeme samotný android box, napájací adaptér, hdmi kábel, bluetooth diaľkový ovládač a batérie.  Súčasťou je aj informatívný návod, ale to beriem, ako zbytočné tlačenie papiera, ktorý aj tak skonči v koši. Unboxing máme za sebou, poďme sa pozrieť na vstupy , výstupy a hardware.

Systém-podpora

Poďme sa teraz pozrieť na systém android tv vo verzii 11. Je výborné odladený a svižny. Žiadné záseky. Vyskúšal som stream služby Netflix, HBO max, Disney channel, Prime video atď. Všetky stream služby išli na výbornú. Tak isto iptv televízie , ako Skylink, Sledovaní tv, Antik tv, Lepši tv , Sweet tv  atď fungujú na výbornú. Ak potrebujete android tv box práve na iptv, stream služby, Youtube tak toto je tá práva voľba. 

Nemusíte sa báť zahrať si aj hry. Skúšal som platformu Nvidia ge force now,  a všetko výborne. Odporúčam však pripojiť android tv box na wifi 5 ghz ,kedže sa vyžaduje  vyšši dátovy tok. Gamepad som použil od Dynalinku, ktorý je kompatibilný skoro so všetkými android platformami. Samozrejmosťou je podpora chromecastu, bluetooth vo verzii 5.0 a funkcia cec, ktorá vám umožni spárovať váš android box s tv, takže ovládate jedným diaľkovým ovládačom tv aj android tv box. Spomeniem ešte kodeky, ktoré sú veľmi dôležité pre chod a podporu systému. Homatics r 4k plus obsahuje kodek Av01, Dolby Digital/Digital Plus, DTS, Dolby vision, Dolby atmos atď. Spolu s grafikou Mali G31 fungujú všetky aplikácie na výbornú.


Takže,čo povedať na záver ? Homatics r 4K plus je výborne android tv  zariadenie s plnou podporou Netflixu, HBO max, Disney channel  atď. Ak potrebujete urobiť z vašej starej tv plnohodnotnú smart tv ,tak toto je tá pravá voľba. Získate výborne odladený systém, plnú certifikáciu od Google a moderný android tv vo verzii 11. 


Android tv 11

Android tv vo verzii 11 poskytuje výbornú kompatibilitu a svižný chod. Samozrejmosťou je podpora Chromecast a hlasové ovládanie. 


Wifi 5 ghz

Pripojenie wifi 5 ghz je na výbornej úrovni.  Po cca desiatich meraniach boli výsledky od 200 do 450mb/s. Výsledky na danú triedu sú výborné.

LAN 1 GB

Homatics R4K plus má 1 Gb lan, čo je super. Skúšal som samozrejme  testovať lan sieť viackrát. Testy boli od 230 mb/s do 500 mb/s, čo úplne stači na 4 K obsah. 

Záver

Výhody

Procesor Amlogic S905 x4, Výborne odladený systém Android tv 11

Podpora Netflix, HBO, Prime video atď.

Podpora IPTV, ako Skylink, O2 tv, Antik tv, Lepší tv, Rebit tv atď.

Bluetooth ovládač, App definition key, LAN 1 GB, Wifi 6

Hlasové ovládanie, Podpora kodek AV01


Nevýhody

Nepodporuje AFR, Usb c je iba na nabíjanie


Link predajcu.

Ellano.sk