MECOOL KD1

Výborny  Androidbox za výbornú cenu

Mecool KD 1

Mecool KD1 tv stick je malé kompaktné zariadenie s podporou HBO, s dobrou cenovkou a výborným výkonom. Procesor Amlogic S905Y2 je síce odľahčená verzia amlogicu ,ale v pohode zvláda 4K v spolupráci s grafikou mali G31. Mecool Kd1 tv stick je skoro navlas rovnaké zariadenie,ako Xiaomi mi tv stick. Ak by tam nebolo logo Mecool tak asi nevidím rozdiel. V balení nájdeme adaptér 5v-2A, micro usb kábel spolu s ir prijímačom, prepojovací hdmi kábel , ovládač s hlasovým ovládaním a samotný android tv stick.  

Hardware

Poďme sa v prvom rade pozrieť na špecifikáciu. Dynalink obsahuje  štvorjadrový procesor Amlogic S905y2 o takte  1,8 Ghz . Grafika mali G31 postačuje bohato na prehrávanie 4K obsahu. Máme tu 2gb ram a 8 gb úložisko. Reálne však iba 4,5 gb čo sa môže zdať málo, ale v prípade systému android tv to postačuje.Ďalej je tu wifi 2,4 a 5 ghz a bluetooth 4.2. Máme tu podporu kodekov VP9, H.264, H.265 (HEVC) ,HDR10 , Widevine L1 ,Amlogic Procesor

Amlogic procesorS905y2 Quadcore o takte 1,8 ghz bohato postačuje na prehrávanie 4 k obsahu Netflix, Hbo, Kodi. 2 GB ram a 16 Gb úložisko.

Geek antutu test Mecool KD 1

Podpora

Podpora kodeku dtshd, ac3,avc vám v pohode prehrá viacero formátov.  Grafika Mali G31 je taký základ pre Youtube 4K,IPTV.

Špecifický list

Unboxing

Poďme sa teraz pozrieť na balenie. Obsahuje všetko potrebné. Samotný android tv stick,napájací kábel, diaľkový bluetooth ovládač, ktorého reakcie sú naozaj svižné a bleskové  a napájací adaptér. Ovládač podporuje hlasové ovládanie, čo je super. Škoda, že výrobca nedal napájanie usb c, ale použil staré micro usb.Systém-podpora

Nainštaloval som všetky potrebné aplikácie ako Antik tv , Lepší tv, Hbo, Skylink live tv, Magio Go atď. Vyskušal som tieto iptv tv a Youtube 4 K a všetky fungovali na výbornú. Výhodou je, že zariadenie obsahuje 2 GB ram, čo je na svižný chod priam nutné oproti 1 GB. Myslím, že by nezaškodilo aj 4 GB ram, ale to by asi cenovka bola niekde inde. Vyskušal som samozrejme aj stream služby, ako HBO , Netflix, Voyo. Všetky fungovali na výbornú okrem Netflix. Bohužiaľ kvôli chýbajúcej certifikácii Netflix zvláda tento android tv stick iba v rozlíšení SD+/ 854x480/. Je to obrovská škoda. S týmito parametrami by to zvládlo v pohode, ale s tým asi nič neurobíme.Trocha to nahrádza aspoň výborne fungujuci chromecast a miracast, kde si môžete Netflix ,alebo čokoľvek iné aspoň zrkadliť cez mobilný telefón.

Samozrejme trocha zamrzí, že toto zariadenie nepodporuje Dolby vision. Čo sa týka kodekov tak zariadenie podporuje HDR 10, Dolby DTS,Widevine L1 ,VP9, H.264, H.265 (HEVC) ,DTS HD. Škoda, že výrobca neosadil zariadenie aspoň jedným usb portom. Nevadí. Celkovo hodnotím systém a podporu na výbornú. Za cenu cca 39 eur získate veľmi dobrý systém. Ak by som sa mal rozhodnúť napr niečo medzi Xiaomi mi box s, a týmto  zariadením tak jednoznačne vyhráva Dynalink. Má lepši procesor, grafiku a lepšie wifi 5 ghz.

Android tv 10

Android tv vo verzii 10 poskytuje výbornú kompatibilitu a svižný chod. Poteśi 16 GB úložisko.


Wifi 2,4 a 5 ghz

Pripojenie wifi 2,4 ghz a 5 ghz je na  podpriemernje úrovni. Rýchlosti 2,4 ghz pri download 14,7 mb/s je podriemerné. Wifi 5 ghz tiež nie je žiadna sláva. Iba 59,07 mb/s.

Netflix a HBO max 4k

HBO max funguje na výbornú. Horšie je to s podporou Netflix, ktorý funguje iba v rozlíšení 854x480. 

Záver

Čo povedať na záver. Mecool KD1 je výborné kompaktné zariadenie, ktoré jednoducho strčíte do vrecka, napojíte hocijakou nabíjačkou na telefón s výstupom 5 V 2A s micro usb a je to. Výhodou je , že toto zariadenie podporuje aj android remote, takže sa môžete sparovať aj cez mobilný telefón a ovládať zariadenie cez mobil. Výhodou je aj plná podpora HBO a smart aplikácii. Je to veľmi podobné zariadenia,ako Xiaomi tv stick, len s lepším výkonom. Medzi hlavné nevýhody su hlavne chýbajúca certifikácia na Netflix. Toto môže byť pre niekoho kameňom úrazu. Tiež príjem wifi by mohol byť silnejší. Určite by som sa však kúpi nebál. Na Slovensku je distribútor Ellano sk a Mall sk.

Ellano.sk