Mecool Km2 plus

Mecool KM2 plus

Značka Mecool práve predstavila svoj nový Android TV-Box s názvom  MECOOL KM2 Plus  . Hardvér podobný predchádzajúcemu Mecool KM2 vyrábaný spoločnosťou Skyworth, ktorý je licencovaný spoločnosťou Netflix , aby mohol ponúkať obsah v rozlíšení 4K .Mecool Km2 plus má Android TV 11 certifikovaný spoločnosťou Google, integrovaný Chromecast a diaľkové ovládanie Bluetooth s mikrofónom pre Google Assistant a samozrejme podporu Netflix 4K, HBO max, Disney+, I vysilaní, Voyo, O2 atď. Diaľkové ovládanie ponúka tlačidlá pre priamy prístup k aplikáciám, ako sú Netflix a Prime Video , Youtube, Google play . Nový procesor AmlogicS905 x4 ponúka výborný výkon nielen pre aplikaćie ,ale aj hry. 

Špecifikácia

 S905X4 Quad-core 2.0Ghz
* GPU: Mali G31
* 2GB LPDDR4 RAM + 16GB ROM
* 2,4 a 5Ghz Wifi / BT 5.0 / 100M LAN
* Official Android TV OS v11
* Google Assistant / Chromecast
* HDMI v2.1
* Supports 4K HDR 60fps
* HDR10+, HLG HDR, podpora AV1
* Supports 5.1 / Dolby Audio
* Bluetooth diaľkové ovládanie, plus hlasové ovládanie

Skyworth specs

Fotogaléria

Mecool KM2 plus photogallery

Unboxing

V balení nájdeme  samotný android box, hdmi kábel, napájací kábel, diaľkový bluetooth ovládač a malý návod v angličtine. Oproti Mecool km2 má km2 plus oveľa kvalitnejšie použité materialy a hlavne chladenie. To sa podpísalo na váhe, ktorá až tak nevadi. Mecool km2 plus  má 1x usb 3.0, 1x usb 2.0 a vstup pre micro sd kartu. Inak micro sd kartu môžete použiť aj na zväčšenie úložiska, kde je možnosť presunuť aplikácie na micro sd kartu. 16 gb úložisko oproti  8 gb v predchádzajúcej verzii  vśak plne postačuje pre stream a iptv, plus nejaké hry. 

Systém

Systém android tv je vo verzii 11. Máme tu podporu kodeku Av01, Dolby atmos, Hdr 10. Chýba však podpora pre dolby vision. Procesor Amlogic S905 X4  o takte 2,0 Ghz spolu s 2 Gb ram je výborne odladený. Podpora bluetooth 5.1, wifi 2,4 a 5 ghz. Trocha sklamaním je iba 100 mb lan.Máme tu optický výstup spdif a av. V predu máme 3 notifikaćné diody. Box obsahuje všetky certifikácie pre Netflix takže 4K nie je problém. Tak isto stream služby, ako Hbo max, Prime video, Disney+, Apple tv, I vysilaní atď. fungujú na výbornú.  

Nesklame ani podpora iptv tv ,ako Skylink, O2 tv, Antik tv, Rebit tv atď. Systém vďaka výkonnému procesoru všetko spracuje rýchlo  a bez zásekov. Potešia zatiaľ najlepšie hodnoty pre wifi 5 ghz a 2,4 ghz.  Problémom pre tento android box nie su ani hry a podpora pre Nvidia Ge force now. Už  čoskoro prinesieme viac  informácii.

Plocha