ANDROID TV SYSTÉM

Systém android tv môžeme nájsť v android tv krabičkách, ako Nvidia Shield pro, Tesla xa 400, Nokia Streamer 8000, Mecool km2, Thomson THA 100, Mecool Kd3, Blaupunkt b stream ,Homatics dongle q atď.

 Ich výhodou je plná podpora Netflixu 4k, Hbo max, a  podpora iptv tv. Síce takéto  zariadenia majú vačšinou iba 2gb ram a 8 gb úložisko, ale systém android tv je veľmi dobre vyladený pre chod systému. 

Výhodou android tv systému je aj plná kompatibilita pre ovládanie aplikácií, kde nemusíte použiť pre ovládanie myš, alebo klávesnicu. Väčšinou sú takéto zariadenia vybavené hlasovým ovládaním a podporou chromecastu. 

Nevýhodou android tv systému je obmedzená ponuka aplikácií v google play obchode a plnohodnotný prehliadač Chrome. 

Android systém

Tento systém môžeme nájsť väčšinou v krabičkách z Aliexpressu. Napr. Vontar X3, X96 max plus,Open box T95, Mxq pro, X96 mini, Tanix tx3 atď. Takéto zariadenia majú papierovo 4 gb ram a 32 gb úložisko, ale systém  android  je upravený z mobilného zariadenia. V podstate tu máme mobilný systém, ale upravený na použivanie v android krabičkách.

Ich výhodou je nižšia cena aj keď na úkor kvality a použivateľského rozhrania. V takýchto krabičkach nájdeme podporu pre Youtube, iptv Antik a Lepši tv.Niektoré typy ,ako napr. Vontar X3, alebo X96 max plus majú podporu 1 Gb lan. 

Nevýhodou takýchto zariadení je chýbajúca podpora pre Hbo max, Netflix 4K, a podpora iptv televízií. Pre ich ovládanie musíte použiť klávesnicu, alebo myš. 

IPTV TV 2022

Výber IPTV TV a podpora android tv krabičiek

Antik tv Rebit tv Lepši tv Skylink live Magio go Sledovani tv O2 TV
Xiaomi tv stick 4k Xiaomi tv stick 4k Xiaomi tv stick 4K Xiaomi tv stick 4k Xiaomi tv stick 4k Xiaomi tv stick 4k Xiaomi tv stick 4k
Mecool km2 Mecool km2 Mecool km2 Mecool km2 Mecool km2 Mecool km2 Mecool km2
N Vidia Shield  N vidia Shield N vidia Shield N vidia Shield N vidia Shield N vidia Shield N vidia Shield
Mecool Kd3 Mecool Kd3 Mecool Kd3 Mecool Kd3 Mecool Kd3 Mecool Kd3 Mecool Kd3
Vontar X3 Mecool Km6       
     Mecool Km6                
     Mecool Km6                      Mecool Km6                      Mecool Km6                      Mecool Km6                
Realme tv stick 4k Realme tv stick 4k Realme tv stick 4k Realme tv stick 4k Realme tv stick 4k                             Realme tv stick 4k                             Realme tv stick 4k                            
X96 max plus Mecool Kd1 Mecool Kd1 Mecool Kd1 Mecool Kd1 Mecool Kd1 Mecool Kd1
Blaupunkt b Stream Blaupunkt b stream Blaupunkt b stream Blaupunkt b stream Blaupunkt b stream Blaupunkt b stream Blaupunkt b stream
Thomson THA 100 Thomson THA 100 Thomson THA 100 Thomson THA 100 Thomson THA 100 Thomson THA 100 Thomson THA 100
Nokia Streamer 8000 Nokia Streamer 8000 Nokia Streamer 8000 Nokia Streamer 8000 Nokia Streamer 8000 Nokia Streamer 8000 Nokia Streamer 8000

KODI 

Kodi (predtým XBMC) je slobodný a open-source multimediálny prehrávač, softvérová aplikácia vyvinutá Nadáciou XBMC, čo je neziskové technologické konzorcium.Kodi je k dispozícii pre viaceré operačné systémy a hardvérové platformy, s používateľským rozhraním pre použitie s televízormi a diaľkovým ovládaním. To umožňuje užívateľom prehrať väčšinu streamovacích médií, ako napríklad videoklipy, hudba, podcasty a videá z internetu, ako aj všetky bežné digitálne mediálne súbory z lokálnych a sieťových úložných médií.  Pre Kodi prehrávač jestvujú tkv pluginy, ktoré umožnujú stream médii, ako napr. prehrávanie iptv televízie, počasie, prehrávanie hudby atď. Kodi prehrávač umožnuje inštalovať každý android box s minimálným androidom vo verzii 9.0. Pre pohodlné streamovanie odporúčame kupovať android box  s procesorom Amlogic S905x2, S905x3, S905 x4. Pre pohodlné streamovanie odporúčame zakúpiť android box so systémom android tv, ako napr. N vidia Shield, Mecool Km2, Tesla XA 400, Xiaomi tv stick 4K, Blaupunkt B Stream atď. 

Youtube

Na prehrávanie Youtube v systéme android a android tv potrebujete android box minimálne s 2 gb ram a pre pohodlne prehrávanie s procesorom Amlogic S905 x2, S905 X3 atď. Odporúčame android box Mecool km2, Thomson Tha 100, Blaupunkt B stram, Homatics Dongle Q, Mecool kD1, N vidia Shield. Neodporúčame android zariadenie s mobilným systémom, ako napr. Vontar X1, MXQ 5G, a krabičky s procesorom Rikomagic 3318 a Allwinner H313. Ich takt a výkon je na prehrávanie Youtube aspoň vo full hd nedostačujúci.