TAPO CWS 320

Výborná kamerka s podporou 2K

TAPO C 320 CWS

Značka TP link je známa skôr medzi wifi routerami. Tp link však vyrába široké portfolio medzi ktoré patria aj Ip kamery. Osobne mi kamery Tp link strážia dom už pekných pár rokov. Preto som uvítal ich novnku Tapo C 320 CWS. Oproti minulémi modelu Tapo C310 tu máme vyšsie rozlíšenie až na 4 mpx a farebné nočné videnie.
Už čoskoro Slovak recenzia.

Tapo C 320 CWS

Oproti staršiemu modelu tu máme prisvetľovacie diody na nočné videnie a rozlíšenie 4 mpx. 

Link Predajca Tapo C 320 CWS

TAPO C 310

Starší model s rozlíšením 3 mpx. Dizajn ostal pri oboch kamerách rovnaký. 

LINK PREDAJCA TAPO C 310

Unboxing

Poďme sa teraz pozrieť na balenie. Kamerka obsahuje všetko potrebné pre rýchle nastavenie a uživanie. V prvom rade tu máme samotnú kamerku, napájací až 3 metrový kábel , šablóna na montáž , kotvy a skrutky , vodotesné tesnenie,vodotesné káblové prípojky .Systém-podpora

Takže unboxing máme za sebou pozrime sa teraz na samotnú montáž. Kamerka je fakt miniaturná a prakticky váži cca 0,450 g takže manipulácia je super. Je výhodou,že kamerka má  aj zadný klbik, takže kamerku môžeme natočiť smerom, ako potrebujeme. Montáž je veĺmi jednododuchá a myslím si, že ju zvládne každý. Balenie obsahuje aj šablonku na montáž  kamerky na stenu, čo vám ušetrí kopec času. Takže po montáži som kamerku zapojil a stiahol si aplikáciu Tplink Capo, ktorá je pre systém android aj ios. Kamerka má samozrejme ešte vstup pre micro sd kartu až do veľkosti 256 GB. Odporúčam micro sd karty typu U3. Do jednej kamerky som dal lacný Kingston, no žiaľ karta vydržala iba 2 mesiace. 

V aplikácií sa dá zakúpiť aj cloud, ktorý môžete vyskúšať na mesiac zdarma. Cena zavisí od toho pre koľko kamier chcete cloud. V mojom prípade by to bolo pre dva kamerky  za 74,99 eur ročne. Cloud dáva určite premiove funkcie, ale v mojom prípade sú uplne zbytočne. Karta 128 GB vám bude stačit cca na 3 týždne. Záleži samozrejme, ako budete chcieť snímať osoby,alebo pohyb. Kamerka sníma obraz až v kvalite QHD. Obraz je výborný cez deň aj v noci.  Rozlíšenie 4 mpx  je fakt super.

Vrátim sa k apke od Tplink Tapo. Aplikácia je celá v Slovenčine. Veľmi jednoducho nastavíte alarm, sledovanie osôb,zóny sledovania.  Je možne nastaviť aj zvukový alarm, ktorý je fakt nepríjemny. Je potrebné však dosť  múdro nastaviť citlivosť snímania. Zo začiatku som dal všetko na maximum, takže kamerka mi zasielala odkazy aj keď pred kamerkou prešla naša domáca cica. Odporúčam nastaviť citlivosť na stredné. Notifikácie o pohybe prichádzajú bleskovo, čo chválim. Čo by som vytkol je plnofarebný režim kamerky v noci. Je síce super,ale kvalita je dosť podpriemerná. Ak chcete trocha kvalitnejšie zábery  v plnofarebnom režime aj v noci budete musieť  investovať aj do nejakého vonkajšieho osvetlenia. 


Ukážka obrazu v QHD

Ukážka snímania v noci

Ukážka záberu v noci

Ukážka  priblÍženia na maximum, plus spárovanie dalšich kamier do blokov.

Ukážka obrazu v noci  v  plnom farebnom režime

Záver

Kamerka Tp link je výborná kamerka za dobrú cenovku. Podpora rozlíšenia až 2K a výborna aplikácia Tplink Tapo v Slovenčine. Je tu však na mieste, či sa oplatí dávať cca o 20 ,30 eur za farebné nočne videnie tak trocha slabšej kvality. Nuž ja osobne použvam obidva typy kamier Tapo C 310 a Tapo 320 cws a kvalita záznamu cez deň sa prakticky nedá porovnať. Je na nerozoznanie. Vśetko sa však mení v noci. Vtedy je rozlíšenie 4 mpx iná liga. Jasné povedzme si na rovinu. Toto nie sú pro kamery alias HK Vision a podobné kamery, kde začina cenovka od nejakých 300 eur. Táto kamerka je určená pre bežné sledovanie objektov a osôb. Nič viac nič menej.

Link predajcu. Datacomp