TESLA XA 400

Výborne TESLA !

Tesla XA 400

Keď som dostal do rúk na test Teslu XA 400 myslel som, že je to kópia Mecool km2, ale v čiernej farbe. Podoba sa určite nezaprie a prakticky tu máme zhodný výrobok s tými istými parametrami, ako Mecool KM2. Nuž mám pocit, že toto bude recenzia na 99,9 percent zhodná s Mecool km2. Prekvapí nás v niečom Tesla XA 400 ?

Hardware

Poďme sa v prvom rade pozrieť na špecifikáciu. Tesla XA  400 obsahuje štvorjadrový procesor Amlogic S905X2 o takte  1,8 Ghz. Grafika mali G31 postačuje bohato na prehrávanie 4K obsahu. Máme tu 2gb ram a 8 gb úložisko. Reálne však iba 4,5 gb čo sa môže zdať málo, ale v prípade systému android tv to postačuje. Inak mnohí sa ma pýtajú, či  je možné rozširiť úložisko zariadenia. Samozrejme je to možné. Pozrite si tento návodik, ktorý je na 100 percent zhodný aj pre Teslu XA 400. Ak sa pýtate, akú veľkosť hdd  tento android box zvláda skúšal som  pripojiť k usb disk, až do veľkosti 2 TB a všetko išlo v pohode. Tesla XA 400 obsahuje aj funkciu CEC, čo využije určite ten, kto chce ovládať android box a televíziu s jedným ovládačom.

Ďalej je tu wifi 2,4 a 5 ghz a bluetooth 4.2. Máme tu podporu HDR, Dolby Digital, Dolby Digital +, Dolby Atmos  Na druhej strane tu však nie je podpora Dolby vision, čo je škoda. Máme tu 2 x usb/1x usb3.0/ a 1 x micro sd vstup do veľkosti 256 GB. Výstup hdmi, optický zvukový výstup a vstup pre 100 mb lan, čo je škoda. Očakával by som v  21 storoči už 1 GB lan. Ovládač zariadenia pracuje technológiou Bluetooth takže reakcie sú výborné. Ďalej je tu samozrejme Chromecast built-in, Google Assistant . Android tv máme vo verzii 10. Amlogic Procesor

Amlogic procesorS905x2 Quadcore o takte 1,8 ghz bohato postačuje na prehrávanie 4 k obsahu Netflix, Hbo, Kodi. 

Geek antutu test TESLA XA 400

Podpora

Podpora kodeku dtshd, ac3,avc vám v pohode prehrá viacero formátov.

Produktový list android tv guide

Unboxing

Poďme sa teraz pozrieť na balenie. Obsahuje všetko potrebné. Samotný android box, hdmi kábel, napájací kábel, batérie a diaľkový bluetooth ovládač, ktorého reakcie sú naozaj svižné a bleskové. Ovládač podporuje hlasové ovládanie, čo je super. Ešte sa vrátim k hdmi káblu. Ak si kúpite lacný android box z Činy tak v balení nájdete hdmi kábel podpriemernej kvality, ktorý po 2 mesiacoch vypovie svoju činnosť, alebo vám obraz zozelenie. Toto je úplne niečo iné. Za kvalitu spracovania dávam jednotku s hviezdičkou. Systém-podpora

Hardware a unboxing máme za sebou, poďme teraz na systém. Po zapnutí zariadenia  mi nabehol systém  za cca 1 minútu, čo hodnotím, ako taký priemer. Po  prihlásení do google play obchodu došli aktualizácie aplikácii. Bolo ich cca 15, takže si musíte trocha počkať, kým systém nainštaluje všetky aktualizácie.   Ak už máte všetko aktualizované ,tak systém android tv vo verzii 10 ide perfektne a svižne. Pripojenie wifi 2,4 ghz a 5 ghz je bleskové. Vyskúšal som pripojiť  rôzne periférie, ako bluetooth slúchadlá, bluetooth repro, herný ovládač od Dynalinku a všetko sa spárovalo v pohode. 

Poďme teraz na aplikácie. Vyskúšal som Netflix 4k , Hbo max, Youtube 4k ,Antik tv, Sledovaní tv, Rebit tv, Skylink live tv, O2 tv atď a všetko fungovalo bez najmenších zásekov. Netflix 4 k ide perfektne. Tiež prehrávač Kodi, Vlc , Qnap nas, Synology nas ide na výbornú. Prakticky by som nemal,čo tomuto zariadeniu, čo vytknúť. Systém ide svižne a produkt celkovo je veľmi dobre odladený.  

Ak si myslíte, že 2 GB ram v tomto systéme je málo tak ste na omyle. Toto je originál android tv systém a nie činska nadstavba mobilného systému, ktoré nájdeme v lacných krabičkách od Aliexpressu. Skúšal som dokonca aj nejaké hry napr. Need for speed, kde už toto zariadenie je tkv na hrane, ale všetko to zvládalo v pohode.  Zvyčajne testujem každé zariadenie 24 hodín v kuse.  Ako napr. prehrávanie videa, hry, odpájanie a pripájanie hdd-ssd diskov atď a musím sa priznať, že tento prístroj to zvládol skoro na 100 percent. Samozrejme nie všetko išlo na prvý pokus. Napr. pripojenie ssd disku patriot 500 GB. Spočiatku, akoby ho zariadenie nevedelo nájsť no po reštarte a nainštalovaní aplikácie Xplore file už išlo všetko v pohode. 

Samozrejme trocha zamrzí, že toto zariadenie nepodporuje Dolby vision. Takže, čo sa týka podpory a systému som ako tak spokojný.

Android tv 10

Android tv vo verzii 10 poskytuje výbornú kompatibilitu a svižný chod. 


Wifi 5 ghz

Wifi 5 ghz je  priemer v android tv systéme. Hodnoty by mohli byť trocha lepšie. 

Wifi 2,4 ghz

Wifi 2,4 ghz  hodnoty. 

Lan

LAN hodnoty. Očakával by som už v takýchto zariadeniach 1 Gb lan. 

Netflix a HBO max 4k

Netflix a Hbo max podporuje toto zariadenie v 4 K. Iptv televízie, ako Antik tv, Magio go, Lepši tv, Sledovaní tv fungujú na výbornú. 

Skyworth digital

Zaujímavosťou je výrobca Skyworth digital, ktorý vyrába navlas rovnaké zariadenia pre rôzne činske a európske firmy. 

Záver

Čo dodať na záver ?  Tesla xa 400 je výborné zariadenie na prehrávanie stream obsahu. Ak ste fanúšikmi Netflix, HBO max, Apple tv, Prime video atď tak si určite prídete na svoje. Podpora Iptv tv je vynikajúca. Antik tv, Sledovaní tv, Skylink live tv, O2 tv, Kuki tv  atď na tomto zariadení ide perfektne. Samozrejme odporúčam pripojiť zariadenie na wifi 5ghz, kde je dátový tok oveľa vyšší oproti 2,4 ghz, alebo lan. Poteši podpora bluetooth, výborný ovládač s hlasovým ovládaním a podpora Hdr. Celkovo za tú cenu je to výborne zariadenie. Samozrejme má to zopár mínusov. Je tu malé úložisko, slabšie wifi 5 ghz, lan iba 100 mb/s. Ak však potrebujete zariadenie na Netflix ,Hbo, iptv atď tak toto zariadenie vás určite nesklame. Trocha by som aj vytkol prehnanú cenovku na niektorých eshopoch. Pripájam preto dole v popise link na heureku, kde si môžete pozrieť aktuálne ceny.

Heureka- ponuka tesla xa 400