androidbox.sk

Android BOx.Sk

MULTIMEDIÁLNE CENTRÁ
Jediný server na SK- CZ

THOMSON THA 100

Thomson THA 100 je novinkou z dielne Thomson. Táto značka je skôr známa, ako výrobca televízorov. Uvítal som preto, že v jej portfóliu sa objavil výrobok pod názvom THA 100. Multimedálne centrum s podporu Netflixu, Hbo max, Skylink live tv, atď. Keď som tento výrobok prvykrát držal v rukách mal som pocit, že Thomson okopíroval dva výrobky do jedného. 
Dizajn  Xiaomi mi box s, a ovládač s Mecool Km2. Ale v pohode. Páči sa mi, že všetko od ovládača až po nabíjací adaptér je v bielej farbe. Za mňa je dizajn cool.  


Hardware

Hardware android boxu tvorí procesor Amlogic  S905X2 o takte 1.8 GHZ.  2 gb Ram, 8Gb úložisko, 1x usb 3.0, 1x usb 2.0, vstup pre micro sd kartu až do veľkosti 256 gb, hdmi výstup, optický zvukový výstup , výstup AV , vstup pre lan do 100 mb/s a vstup pre Ir prijímač. Vpredu máme 3 informačné ledky, ktoré nám zobrazujú zapnutie, stav wifi a pripojenie periferných zariadení. Thomson Tha 100 samozrejme podporuje  Bluetooth 4.2, wifi 2,4 a 5 ghz. Diaľkový ovládač pracuje technológiou Bluetooth a jeho reakcie sú výborné.  

Ako som spomínal v úvode ovládač je navlas rovnaký s Mecool Km2. Obidva výrobky vyrába spoločnosť Skyworth digital, takže tu máme typické činske know how, kde vyrobíme dobrý výrobok len s rôznymi logami firiem na zákazku. Ovládač podporuje hlasové ovládanie kde si hlasovými pokynmi môžeme spustiť Netlix, Hbo, Skylink a rôzné iné aplikácie. Niekto mi raz dal otázku, čo všetko dokáže hlasové ovládanie. Hlasové  pokyny v systéme android tv  majú tak trocha obmedzenú funkciu. Je to trocha, iné ako android v mobilnom telefóne.  Hlasový pokyn v android tv vám bude spúšťať aplikácie, video, počasie a informácie  atď. Hlasové ovládanie nedokáže za vás  prepínať tv stanice, nedokáže v Kodi vyhľadať video. To je asi tak všetko. Je to zaujímavá vecička, ale mnohé pokyny spustí   systém viac v anglickom jazyku, ako slovenskom. 

Ešte sa trocha vrátim k úložisku. Má iba 8 gb, ale s toho reálných 4,5 gb. Odporúčam si naformátovať mikro sd kartu a použiť úložisko, ako mikro sd. Malý návodik si môžete pozrieť tu. Samozrejme celá aplikácia vám nebude uložená na mikro sd karte, ale podstaná časť áno, ktorá vám ušetrí úložisko.  OK takže hardware máme za sebou poďme sa teraz pozrieť na systém .THOMSON THA 100

Pri pohľade  na Aida 64 hľadíme na zaujímavé veci. Kedže spoločnosť skyworth vyrába širokú paletu android tv zariadení medzi ne patria aj výrobky Mecool, Blaupunkt, Xiaomi,Strong. 

Geek antutu test THOMSON THA 100

Podpora

Podpora kodeku dolby atmos,HDR 10 ,dolby dts, dolby atmos, kodek av01


Produktový list

Unboxing

V balení nájdeme samotný android box, napájací adaptér, hdmi kábel, bluetooth diaľkový ovládač a batérie.  Súčasťou je aj informatívný návod, ale to beriem, ako zbytočné tlačenie papiera, ktorý aj tak skonči v koši. Unboxing máme za sebou, poďme sa pozrieť na vstupy , výstupy a hardware.Systém-podpora

Pri  prvom zapnutí sa ovládač automaticky spáruje s android boxom, čo je super. Systém sa spustil dosť rýchlo . A to som sa ešte prihlasoval do google  služieb. Proste paráda. Android tv systém je vo verzii 10, čo úplne postačuje. V niektorých recenziách ľudia kritizujú zastaralý android 9, alebo 10. Musíme si však  uvedomiť, že toto je systém android tv a nie android v telefóne. Systém android tv a napr. nami testovaný Thomson THA 100 nemá otlačok prsta, obrazovku, gps prijímač, foťák atď. takže mnoho aktualizácií nie je potrebných. Android tv vo verzii 10  je veľmi dobre odladený a svižný.  Budete určite spokojný. Ovládanie a pohyb v menu je typický android tv systém, ktorý je jednoduchý a spoľahlivý. 

Nainštaloval som rôzne aplikácie, ako HBo max, Netflix, Skylinky live tv, Antik tv, prehrávač Kodi aď. Všetko fungovalo na výbornú. Systém podporuje  HDR 10, Dolby® Digital a Dolby® Digital Plus, Dolby atmos , Html 5. Čo tu nenájdeme je Dolby vision. Systém má google certifkáciu  takže podpora chromecastu je na výbornej úrovni.  Tiež funkcia CEC funguje na výbornej úrovni. Thomson THA 100 má aj funkciu spárovania ovládača s typom tv a tým pádom máte jeden ovládač na všetko. To už má v základe cca každý android tv vo verzii 10. Ešte zopár viet k wifi a rýchlosti lan. Je to taký priemer.  Wifi  5 ghz a rýchlosť +- 150-200 gb/s považujem za dostačujúci. Pokiaľ ste fanúšikmi 4K obsahu, alebo Youtube v 4 K tak nebudete sklamaní. Škoda, že pripojenie lan je len 100 mb/s. Tento systém by si zaslúžil už 21 storočí 1 gb lan.

Ok takže systém máme za sebou poďme teraz na celkové zhrnutie.

Android tv 10

Android tv vo verzii 10 poskytuje výbornú kompatibilitu a svižný chod. Samozrejmosťou je podpora Chromecast a hlasové ovládanie. 


Wifi 5 ghz

Pripojenie wifi 5 ghz je na výbornej úrovni.  Po cca desiatich meraniach boli výsledky od 160 do 300 mb/s. Výsledky na danú triedu sú výborné.

Wifi 2,4 ghz

Wifi 2,4 ghz je vynikajúce. Thomson vyladil zariadenie a periférie na výbornú. 

Záver

Thomson Tha 100 je výborným android tv zariadením s podporou stream služieb, ako Netflix, Hbo max, Skylink live tv, Antik tv, Vodafone tv, O2 tv atď. Je výborne odladený a svižný. Podporuje chromecast, cec, hdr 10, dolby atmos atď. Pre sledovanie stream obsahu je vynikajuci. Kodi prehrávač funguje na výbornú. Trocha by som vytkol 100 mb lan a malé úložisko 4,5 gb,ktoré je však možne rozširiť o micro sd kartu. Za  cenu cca 75-99 eur získate kvalitný výrobok, ktorý vás určite nesklame.

Link predajcu.

Ellano.sk

Špecifikácia

OS Android TV
Pohodlná navigácia vďaka zoznamom obsahu a aplikáciám začínajúcim odporúčaným obsahom.
Rozlíšenie videa až 4K UHD (3 840 x 2 160 pixelov)
Štvorjadrový procesor Cortex-A53 1,8 GHz
Intuitívne a ľahko použiteľné rozhranie
Jednoduché pripojenie k internetu prostredníctvom vstavanej siete Wi-Fi alebo LAN
Diaľkové ovládanie s bluetooth a hlasovým ovládaním
Asistent Google uľahčuje nájdenie najnovšieho trháku a ďalšie
Streamovanie zo zariadenia Google Chromecast na sledovanie filmov na veľkej obrazovke.
Streamovanie videa z internetu
Jednoduché sťahovanie a inštalácia aplikácií z Obchodu Google Play s individuálnym triedením
Prístup k aplikáciám, hrám, streamovacím službám a ďalšiemu prostredníctvom služby Google Play
Podporuje Dolby® Digital a Dolby® Digital Plus
Pripojte sa k iným zariadeniam a zdieľajte údaje prostredníctvom Bluetooth
Zdieľanie digitálnych médií medzi multimediálnymi zariadeniami
1 port USB 2.0 + 1 port USB 3.0 na čítanie
Aktualizácie softvéru prostredníctvom internetu a prostredníctvom externých zariadení USB
Podporované formáty MPEG-4, H.264 / AVC, H.265 / HEVC (4K Ultra HD)
Vysoký dynamický rozsah s HDR
Podporované HTML5
Konektivita: HDMI, AV, 1x USB 2.0, 1x USB 3.0, LAN, IR rozširujúci port, 12V / 1A DC napájací adaptér, Wi-Fi, Bluetooth