Xiaomi tv stick 4k

Novinka od xiaomi

Xiaomi tv stick 4k

Xiaomi tv stick 4k je priamym nástupcom produktu s roku 2020 tým istým názvom len s príponou 4 K. V novom produkte však máme lepši procesor, väčšiu 2 gb ram a podporu kodeku AV1. Potešia oveľa svižnejšie reakcie a podporu Netlix 4k, Hbo max, Youtube 4k, Skylink live tv, Magio go, Tv zdarma atď. 

Hardware

Poďme sa v prvom rade pozrieť na špecifikáciu. Xaiomi obsahuje  štvorjadrový procesor Amlogic S905y4o takte  2,0 Ghz . Grafika mali G31 postačuje bohato na prehrávanie 4K obsahu. Máme tu 2gb ram a 8 gb úložisko. Reálne však iba 4,5 gb čo sa môže zdať málo, ale v prípade systému android tv to postačuje.Ďalej je tu wifi 2,4 a 5 ghz a bluetooth 4.2. Máme tu podporu HDR, Dolby vision, kodeku AV1. Ovládač pracuje s technológiou Bluetooth s podporou hlasového ovládania. Samozrejme tu máme podporu CEC, čiže môžeme ovládať tv a android tv jedným ovládačom.Amlogic Procesor

Amlogic procesorS905Y4 Quadcore o takte 2,0 ghz bohato postačuje na prehrávanie 4 k obsahu Netflix, Hbo, Kodi. 

Geek  test Xiaomi

Podpora

Podpora kodeku Av1, Widevine L1,Dolby vision, avc,avs, HDR 10.
Výborne Xiaomi !

produkt list

Unboxing

Poďme sa teraz pozrieť na balenie. Obsahuje všetko potrebné. Samotný android tv stick, hdmi kábel, napájací kábel, batérie a diaľkový bluetooth ovládač, ktorého reakcie sú naozaj svižné a bleskové. Ovládač podporuje hlasové ovládanie, čo je super. Škoda, že výrobca nedal napájanie usb c, ale použil staré micro usb. Poteší aj predlžovací hdmi kábel. Prakticky sa rozmery nezmenili s minulým modelom.Systém-podpora

Ok takže po zapojení musíte spárovať ovládač so zariadením, čo zaberie 2-3 sekundy. Zvolite si jazyk a region. Inak ak zvolite  region Slovensko tak vám prestane fungovať služba Patchwall. Ale o nič neprídete. Služba Patch wall je nadstavba, ktorá má podporu iba v Indii.  Je to nadstavba, ktorá premení váš systém android tv na veľmi podobný systém, akým je napr. Google tv . Ak zvolíte region India tak vám Patchwall bude fungovať aj keď  vačšina tv staníc v tomto systéme je indických takže asi tak. Odporúčam teda zvoliť region Slovensko a rovno vstúpiť do systému android tv vo verzii 11.

Pri prvotnom spustení ma systém vyzval na aktualizáciu v objeme skoro 1 GB. Aktualizácia a jej nainštalovanie trvalo  cca 10 minút, čo je myslím dosť. Po aktualizácii nabehol konečne systém android tv vo verzii 11. Aj tu musíte byť tak trocha trpezlivý. Systém začne ihneď sťahovať aktualizácie systémových aplikácií, ktorých je cca 20 takže dalších 5 minút sťahovania. Dobre takže po 15 minutách systém aktualizovaný na 100 percent a ja konečne idem na test.

V prvom rade oceňujem oveľa  svižnejší systém, ako u predchodcu. Aplikácie ,ako Netflix, HBO, Magio GO, Sledovaní tv , Lepší tv idú perfektne. Youtube v 4 K ide bleskovo. Som rád, že výrobca osadil Xiaomi lepším procesorom Amlogic S905Y4 o takte 2.0 ghz, ktorý síce je tkv low end, ale v pohode zvláda všetky procesy v tom najvyššom rozlíšení spolu s grafikou Mali G31. 

Tiež diaľkový ovládač je síce z minulého roka skoro na vlas rovnaký, ale vcelku sa drži veľmi dobre. Hlasové ovládanie funguje na jedničku. Tak isto chromecast. Poďme však k aplikáciám. Vyskúšal som Netflix v 4K, Hbo Max, Magio go, Antik tv, Sledovaní tv, Skylink live, Kodi. Všetko funguje na výbornú. Ale po pravde. Bol som napojený na wifi 5 ghz. Ak ste pripojení na wifi 2,4 ghz tak napríklad Youtube 4 k,alebo Netflix tak trocha má mikro záseky. Žiaľ wifi 2.4 ghz má v tomto zariadení trocha slabši výkon, čo je škoda. Niekto mi dal otázku cez messenger či sa dá dokúpiť lan, alebo usb port a tým pádom zrýchliť lan ,alebo rozšíriť úložisko. Nuž čo sa týka lan, hneď som to vyskúšal. Nuž starý mikro usb port zvládol maximálnu rýchlosť v lan iba do 100mb/s. Napojenie usb portov cez mikro usb bolo v pohode. Tak aspoň niečo. Škoda, že výrobca nedal do tohto zariadenia aspoň jedno usb. Aj keď mnoho aplikácii mám v cloude NAS Qnap predsa len, by som uvítal usb port. Nuž uvidíme. Pre informáciu prikladám  lan  a usb kábel link na kúpu./ amazon /.  Celkovo hodnotím systém ,ako výborný a oproti minulému modelu je to výrazny skok vpred. Systém android tv je vyladený skoro na jednotku. 

Dokonalý zážitok zo sledovania 4K výstup s ultra vysokým rozlíšením v kombinácii s technológiou Dolby Vision® posúva kvalitu videa na inú úroveň. Zaujímavou funkciou je Match content, ktorý dokáže upraviť dynamický rozsah prehrávaného videa pre Váš televízor. Aj keď úprimne software si s tým niekedy robí čo chce, alebo nechce. Podpora Dolby Atmos je v tomto zariadení na jednotku.

Android tv 11

Android tv vo verzii 11 poskytuje výbornú kompatibilitu a svižný chod. Zaujímavosťou je funkcia Patchwall, ktorá má však podporu iba v Indii, Rusku, Anglicku. Pre jej podporu musíte zmeniť v nastavení región.


Wifi 2,4 ghz

Sklamaním je slabši wifi prijímač , ktorý poskytuje prehrávanie iba vo full hd. 
Pre 4 k určite pripojte wifi ku 5ghz, kde sú výsledky výborné. Wifi 5 ghz download cca 250 mb.

Netflix a HBO max 4k

Netflix a Hbo max podporuje toto zariadenie v 4 K. Iptv televízie, ako Antik tv, Magio go, Lepši tv, Sledovaní tv fungujú na výbornú. Oproti minulému modelu je to výrazný krok vpred.  Pokiaľ ste aj fanúšikmi Kodi tak si prídete na svoje.

Záver

Čo povedať na záver ? Xiaomi tv stick 4 k je výborným zariadením, ktorý urobí z vašej televízie plnohodnotné android tv centrum. Poteši podpora Netflix 4K, Hbo max, Youtube 4k, svižne reakcie a výborný chod zariadenia. Nepoteši však zastaralý micro usb port, a slabé wifi 2,4 ghz. Je tu aj konkrencia s nižšou cenovkou, ako napríklad Homatics dongle Q, Blaupunkt A stream. Nuž musíte zvážiť za aj proti. Myslím si však, že Xiaomi vás nesklame a budete spokojný. 

Link predajcu.

Ellano.sk

Technická špecifikácia:

 • Rozlíšenie: 4K, 3840×2160 / 60 Hz
 • Operačný systém: Android TV 11
 • Procesor: Štvorjadrový Cortex-A35
 • GPU: Mali-G31 MP2
 • RAM+ROM: 2G + 8G
 • Bezdrôtové pripojenie: Bluetooth 5.0, Wi-Fi 2.4 GHz/5 GHz
 • Porty: 1× HDMI, 1× Micro USB
 • Video dekodér:AV1, VP9, H.265, H.264, MPEG-2, MPEG-1
 • Formát videa: MKV, MPG, MPEG, DÁT, AVI, MOV, ISO, MP4, RM
 • Zvukový dekodér: DTS HD, Dolby Atmos
 • Formát zvuku: MP3, AAC, RM, FLAC
 • Obrazový dekodér: JPG, BMP, GIF, PNG
 • Obsah: Predinštalovaný Netflix, Amazon Prime Video a Youtube
 • Rozmery: 10,6×2,94×1,54 cm
 • Hmotnosť: 42,8 g