NOKIA 8010

Výborny  Androidbox 
za výbornú cenu

NOKIA STREAMER 8010

Nokia streamer 8010 je nastupcom úspešneho modelu z roku 2021 pod názvom Nokia streamer 8000. Ich prvá verzia zožala veľký úspech a prakticky celý rok bola na prvom mieste v našom serveri androidboxsk v top 10. Hlavnou výhodou bola určite bezkonkurenčná podpora, veľmi dobre odladený systém, podsvietený diaľkový ovládač a podpora formátov dolby atmos, vision atď.Sám mám doma starši model, ktorý ma za celý rok nesklamal. O to viac ma zaujala správa, že sa chystá jeho nástupca Nokia streamer 8010, ktorý  mal ponúknuť  výrazný posun vpred, čo sa týka procesora, ram, úložiska atď. 

HardwarE  

Takže po dodaní balíka s novou Nokiu som čakal  prakticky nový výrobok.  Priznám sa, že po rozbalení som myslel, že mi Nokia zaslala chybný výrobok. Prakticky navlas rovnaké balenie ako z minulého roka, len zmena čislice z 8000 na 8010. Ten istý ovládač a tiež rozmery samotného android boxu. Prakticky žiadna zmena. No nič poďme najprv na unboxing.

Balenie obsahuje  všetko potrebné , čo má správny android box obsahovať.

Android box, batérie, hdmi kábel, diaľkový bluetooth ovládač/podsvietený/, napájací adaptér 12Amlogic Procesor

Amlogic procesorS905x42 Quadcore o takte 2,0 ghz bohato postačuje na prehrávanie 4 k obsahu Netflix, Hbo, Kodi. Plus v kombinácii 4gb ram sú reakcie výborné

Podpora

Podpora kodeku dtshd, ac3,av01, Dolby atmos, Dolby vision atď.

UnboxingSystém-podpora

Poďme sa teraz pozrieť na systém. Máme tu verziu Android tv 11, čo je super. Máme tu 4 GB Ram, 32 GB úložisko, procesor Amlogic S905X4 o takte 2,0 ghz.

S portov tu máme 1x usb 2.0, 1x usb 3.0, výstup spdif, av out, lan 1gb a usb c, ktoré slúži iba na nabíjanie, alebo pripojenie Dvbt2 adaptéra od Nokie s cenovkou cca 29 eur.

Máme tu podporu Wifi 2,4 a 5 ghz, Bluetooth, Chromecast, podpora Dolby vision, Dolby Atmos, HDR, ktoré sa dá aj vypnuť, podpora hlasového ovládania, podpora kodeku AV01.

Pri prvom zapnutí musíte spárovať diaľkový ovládač s android boxom, čo vám zaberie cca  pár sekúnd. Systém po prihlásení nabehol veľmi rýchlo. Nainštaloval som si zopár aplikácii, ako Netflix, HBO max, Disney plus a iptv televízie ,ako Antik tv, Sweet tv, Skylink atď.

 Samozrejme kedže tento android box má veľké úložisko nainštaloval som si aj nejaké hry a Nvidia Ge force now. Prekvapila ma rýchlosť a svižné reakcie, ktoré sú bezkonkurenčné na svoju cenovku. Systém je veľmi dobre odladený a pokiaľ uvažujete nad kúpou, kde nestrpíte kompromisy tak Nokia je tá správna voľba. Všetko ide plynulo, bez zásekov. Tak isto prehrávač Kodi, VLC media player, prehrávanie z NAS ide na jednotku. Prakticky nemám, čo by som vytkol. Je dobre , že sa dá vypnúť aj HDR.

 Podpora Dolby vision, Dolby Atmos je super. Len trošička malá výtka. Čakal som na funkciu AFR, ktorá táto Nokia nepodporuje. Ale nevadí. 4 K prehrávanie ide plynulo, či  už Youtube, Kodi, alebo prehrávanie z usb kľuča. Je veľkou výhodou, že výrobca dal do tohoto zariadenia 1 Gb lan. Jeho rýchlosti sú cca 300-400 mb/s, čo sú výborné hodnoty. Tak isto rýchlosti wifi .

Celkovo to hodnotím veľmi dobre. 24 hodinové testy prebehli veľmi dobre. Box má dobré chladenie a nerobí mu problém aj hranie hier. Super Nokia


LAN 1 GB

Je výborne, že výrobca osadil Nokiu 1 Gb lan. Hodnoty sú výborné. Od 300 do 400 gb/s

Android tv 11

Android tv je vo verzii 11 s podporou Dolby Vision, Dolby Atmos, HDR, ktoré je možné vypnúť. 

Netflix a HBO max 4k

Netflix , Hbo max, Disney plus, Apple tv atď podporuje v 4 K. Iptv televízie, ako Antik tv, Sweet tv , Lepši tv, Sledovaní tv fungujú na výbornú. 

Záver

Poďme teraz na celkové zhodnotenie. Nokia streamer 8010 je výborný výrobok od Nokie za cenovku cca 129 eur. Za túto cenu dostanete skoro maximum. Máme tu výkonný hardware, spojeným s dobre odladeným systémom. Ak uvažujete nad kúpou tak android box vás určite nesklame.


Link predajcu.

Streamview