Test

Mecool

 KD1 tv stick

New

Mecool KD1

Mecool KD1 tv stick 


Mecool KD1 tv stick je malé kompaktné zariadenie s podporou HBO, s dobrou cenovkou a výborným výkonom. Procesor Amlogic S905Y2 je síce odľahčená verzia amlogicu ,ale v pohode zvláda 4K v spolupráci s grafikou mali G31. Mecool Kd1 tv stick je skoro navlas rovnaké zariadenie,ako Xiaomi mi tv stick. Ak by tam nebolo logo Mecool tak asi nevidím rozdiel. V balení nájdeme adaptér 5v-2A, micro usb kábel spolu s ir prijímačom, prepojovací hdmi kábel , ovládač s hlasovým ovládaním a samotný android tv stick.  

Špecifikácia :
Processor: Amlogic S905Y2 Quad-core ARM Cortex-A53
GPU: ARM G31 MP2
RAM: 2GB RAM
ROM: 16GB ROM
Wifi 2,4 a 5 ghz ,Bluetooth,Podpora hlasoveho ovladania
Podpora Magio go, Skylink live tv, HBO GO, Poda TV, Netflix/SD+/,Sledovani tv,Youtube,Touch tv, Kodi 19,Chromecast , Horizon tv, O2 TV, Lepši tv, Antik tv, atď.

4 Courses

5 days

Mobirise

Aplikácie

Nainštaloval som všetky potrebné aplikácie ako Antik tv , Lepší tv, Hbo, Skylink live tv, Magio Go atď. Vyskušal som tieto iptv tv a Youtube 4 K a všetky fungovali na výbornú. Výhodou je, že zariadenie obsahuje 2 GB ram, čo je na svižný chod priam nutné oproti 1 GB. Myslím, že by nezaškodilo aj 4 GB ram, ale to by asi cenovka bola niekde inde. Vyskušal som samozrejme aj stream služby, ako HBO go, Netflix, Otta , Voyo. Všetky fungovali na výbornú okrem Netflix. Bohužiaľ kvôli chýbajúcej certifikácii Netflix zvláda tento android tv stick iba v rozlíšení SD+/ 960x540/. Je to obrovská škoda. S týmito parametrami by to zvládlo v pohode, ale s tým asi nič neurobíme.Trocha to nahrádza aspoň výborne fungujuci chromecast, kde si môžete Netflix ,alebo čokoľvek iné aspoň zrkadliť cez mobilný telefón.

Zapojenie

Zariadenie som zapojil, ovládač spároval so zariadením a systém nabehol za cca 3-5 minút spolu aj s registráciou do Google služieb. Zariadenie obsahuje android tv vo verzii 10, čo je super. Systém je svižný a dobre odladený. Na začiatku však musíte trocha počkať kým systém aktualizuje google play obchod a apky na chod systému. Pripojenie k wifi 5 ghz prebehlo bez problémov. Čo sa týka kvality wifi signálu je to taký priemer. Od wifi routera som bol vzdialený 5 metrov a signál bol plný. Ak sa však vzdialite čo aj len o meter zrazu stráca signál skoro polovicu. Toto je slabinou asi všetkých čínských android boxov. Ak to však porovnám s Xiaomi tv stick tak je to skoro to isté.

Mobirise
Mobirise

PLusy a mínusy

Plusy
Android tv 10
Chromecast
Podpora smart aplikácií, ako magio go, Skylink live tv, Metro tv, Poda tv, Sledovaní tv, Horizont tv atď.
Kompaktné rozmery
Procesor Amlogic, 2 GB ram 
Mínusy
Chýbajúca certifikácia na Netflix. Iba v SD+/ 960x560/
Trocha slabšie wifi.
Micro usb napájací port
Niekde vyššia cenovka. 

Záver

Čo povedať na záver. Mecool KD1 je výborné kompaktné zariadenie, ktoré jednoducho strčíte do vrecka, napojíte hocijakou nabíjačkou na telefón s výstupom 5 V 2A s micro usb a je to. Výhodou je , že toto zariadenie podporuje aj android remote, takže sa môžete sparovať aj cez mobilný telefón a ovládať zariadenie cez mobil. Výhodou je aj plná podpora HBO a smart aplikácii. Je to veľmi podobné zariadenia,ako Xiaomi tv stick, len s lepším výkonom. Medzi hlavné nevýhody su hlavne chýbajúca certifikácia na Netflix. Toto môže byť pre niekoho kameňom úrazu. Tiež príjem wifi by mohol byť silnejší. Určite by som sa však kúpi nebál. Problém je , že na Slovensku, alebo v Česku nie je oficiálny distribútor, takže si momentálne zariadenie kúpite iba na Ebay,alebo Aliexpress.
Mobirise