Multimedialné centrá- testy

EVOLVEO 

C4

EVOLVEO  C4

Evolveo C4 je jedným z mnoha multimediálných centier, ktoré firma Evolveo vyrába. Rozmýšľam, čo ešte firma Evolveo nevyrába. Ich portfolio je tak široké , že okrem aut a lietadiel je to skoro všetko z elektroniky. Vraťme sa však späť. Evolveo C4 je android box s operačným systémom android aj keď, ide iba o modifikovaný mobilný systém a nie originál android tv. Je to veľká škoda. Skúšal som tento android box 24 hodín a musím povedať, že sa mi veľmi zapáčil. Jeho reakcie su rýchle a systém je dobre odladený. Som veľmi zvedavý aj na podporu od Evolveo a aktualizácie.

Poďme však najprv na špecifikáciu a popis hardware,ktorý je na niektorých stránkach zle opísaný . Hlavne procesor tam nie je 2,0 , ale iba 1,7 ghz Amlogic S905x2

Launcher C4 EVOLVEO

EVOLVEO  C4

Recenzia Evolveo C4 

Hardvérová špecifikácia

Štvorjadrový 64bitový procesor 1,7 GHz ARM Cortex A55 CPU
Grafický čip ARM G31 MP2 GPU s podporou OpenGL ES 3.2 Vulkan 1.0 a OpenCL 2.0
4 GB operačná pamäť
32 GB eMMC vnútorná úložná pamäť s možnosťou rozšírenia microSDHC/SDXC kartou
HDMI 2.1 s podporou Dynamického HDR, HLG a CEC
Podpora prenosu videa až do výstupného rozlíšenia 8K Ultra HD pri 24 fps alebo rozlíšenia 4K pri 75 fps
Diaľkové ovládanie s programovateľnými IR tlačidlami
Indikačná LED dióda

Úplne tichá prevádzka bez ventilátora
Podpora pripojenia flash USB kľúčov alebo externého disku
Možnosť rotácie displeja (zobrazenie obrazu pri otočení TV/monitora na výšku)
Podpora pre 2.4 GHz bezdrôtovú klávesnicu, gamepad alebo myš
HDMI 2.1 (spätne kompatibilné so staršími verziami HDMI)
Duálne WiFi 2.4GHz/5GHz (2T2R), 802.11b/g/n/ac
1x USB 3.0, 1x USB 2.0

Čítačka pamäťových kariet microSDHC/SDXC (až do kapacity 64GB)
LAN RJ45 (ethernetový konektor)- 100 mb/s
Optický zvukový výstup (SPDIF)
AV video výstup
Bluetooth 4.2
Vstup pre napájací zdroj Čo sa týka balenia je tam všetko , čo človek potrebuje.

Ovládanie je na dobrej urovni. Síce diaľkový ovládač neobsahuje hlasové ovládanie, ale na bežne veci postači. Zapojil som android box do siete a počkal kým naskočí prvotné nastavenie. To trvalo cca 2-3 minutky takže no problem. Prihlasil som sa do google play služieb a stiahol nejaké aplikácie. Škoda , že tento android box obsahuje google play obchod, ako v mobile.

Výhodou je , že tam síce mate kopu apiek , ako v mobile, ale žiaľ ovládanie týchto aplikácii je pomerne zložite. Napr. aplikácia magio go, skylink je bez použitia myši a klavesnice prakticky neovládateľná . Riešením je stiahnuť si aplikácie z tretích strán, ktoré sú určené pre smart tv. Potom je ovládanie týchto aplikácii na výbornej úrovni. Nainštaloval som teda aplikácie tretích strán, ako Magio go, Horizont tv, Skylink, Voyo, Markiza archiv atď. Po naištalovaní sa zrazu tento box stal plnohodnotným smart boxom bez použitia myši a klávesnice. Iptv televízie išli výborne a bez zásekov.

Ak sú na tom stream služby ?

Nuž HBO go si stiahnete s google play. Je to síce mobilná aplikácia, ale funguje dobre a tento box má podporu HBO go. Horšie je na tom netflix. Síce systém ma už v sebe vstavanú aplikáciu, ale táto je mobilná a nepodporuje všetky smart funkcie. Nainštaloval som teda inú aplikáciu Netflix a táto išla výborne. Síce iba v rozlišení SD +, kedže tento android box nema potrebnú certifikáciu. Je to obrovská škoda. Netflix je teraz na vzostupe a je mi ľuto, že tak veľka firma ako Evolveo nemá potrebný certifikát. Je to samozrejme zapríčínene aj systemom, ktorý je v tomto android boxe, ktorý nie je android tv . Vyskúšal som ešte miracast a ten fungoval tiež celkom dobre aj keď iba v kvalite hd.

Chromecast toto zariadenie žiaľ nepodporuje aj keď samozrejme je aplikácia, ktorá to dokáže obisť. Kodi vo verzii 19.0 Matrix tam funguje tiež na výbornu a tak isto pluginy ako dokumenty tv, markiza archiv atď. Nespornou výhodou tohto android boxu je aj podpora Dolby vision a možnosť vypnúť a zapnuť root. Tak isto už bežné služby ako hdmi cec, picture mod. zmenšenie plochy, rotácia obrazu fungovali na výbornú.  

Dobre, aplikácie máme za sebou pozrieme sa teraz na sieťove prvky a periférie. Zmeral som rýchlosť pripojenia na wifi 2,4, 5ghz a samozrejme lan. To posledné ma fakt sklamalo. 100 mb lan v dnešnej dobe je už málo, ale je to vyvážene aspoň 5Ghz wifi. Rýchlosť wifi beriem ako taký priemer. Pri 2,4 ghz pripojení som nameral cca 18mb/s, pri 5ghz 178mb/s a pri lan 88 mb/s. Wifi prijímač hodnotím veľmi dobre aj pri vzdialenosti 5-6 metrov od wifi routeru. Pripojil som aj ssd disky, hdd disky až do veľkosti 2 tb a všetko bolo ok. Android box má vstup aj pre micro sd kartu. Do 128 mb je to ok. Ak som pripojil 256 gb bohužial kartu mi systém nezobrazil. Skúšal som to viackrát aj s inou kartou, ale bohužiaľ.

Android box má aj zvukový výstup spdif a av. Žial kedže nemám možnosť vyskušať audio zážitok v plnohodnotnej verzii musím skonštatovať že vo formáte 5.1 išlo všetko na jednotku. Do budúcna určite objednám nejaké zvukové vecičky a určite vyskúšam tento android box aj v zvukovej kvalite výstupu.
Skušal som sa spárovať aj cez bluetooth a bolo to bez problémov.


Ešte jedna vec. A tým je použitý launcher. Pozadie si možte meniť ako chcete a tiež aj zmena launchera na iný je bez problémov. Vyskúšal som asi 5 a všetky fungovali na výbornú. Týmto môžete zvýšiť uživateľský komfort podľa svojho. Ja osobne som nakoniec ostal pri launcheri od fire tv stick, trocha zmenený na android tv. Android box tak získal svieži vzhľad a menu podobné android tv.

Čo dodať na záver ?

Evolveo C4 je výborným zariadením s dobre odladením systémom . Po dvoch týždňoch na test som si ho celkom obľubil. Chválim určite aj chladenie, ktoré ako jedno z mála neprekonalo 70 stupňov po 24 hodinách. Ak by možno bola cenovka menšia tak by to bolo ešte lepšie. Je tu konkurencia, ktorá má plnohodnotný systém android tv , podporu chromecastu a google play obchod so smart aplikáciami. Napr. google chromecast ,alebo Nokia streamer 8000. Samozrejme tieto zariadenia majú obmedzené úložisko iba na 4, alebo 8 gb. Ak si odmyslím aké také nevýhody ako Netflix sd plus, chýbajúci chromecast a prižmurim oko nad mobilným google play obchodom tak dostávam celkom dobré zariadenie pre pozeranie iptv televízie, youtube 4 k a prehrávača Kodi. Posledné slovo si myslím dá až zákaznik, ktorý musí zvážiť klady aj zápory. Máte takéto zariadenie doma ? Podeľte sa s nami o vaše skusenosti.

Plusy
Dobre odladený systém
Podpora HBO go/ iba v mobilnej verzii/
Youtube 4 k 2160
Podpora Wifi 5 ghz
Jednoduchý launcher, ktorý je možnosť aj zmeniť
Podpora Dolby vision
Rotácia obrazu
Možnosť vypnuť a zapnuť root
Podpora aplikácii lepší tv a antik tv.
Pre použitie smart aplikácii ako magio go, skylink live ,sledovaní tv, touch tv atď je nutné stiahnuť apky z tretích strán

Mínusy
Mobilný google play obchod a systém
Lan iba 100 mb/s
Netflix iba v sd plus
Vyššia cena 

FACEBOOK COMMENTS WILL BE SHOWN ONLY WHEN YOUR SITE IS ONLINE

EVOLVEO C4

Recenzia od androidbox.sk
Evolveo výborný android box za dobrú cenu s plnou podporou HBO a podporou smart aplikácií ako Magio go, Skylink live TV, Antik TV, Kuki TV, Lepší TV, Horizon tv, Sledovaní tv , Kodi atď. Podpora Youtube 4K. Je však v tom háčik. Tieto aplikácie si musíte stiahnuť z tretích strán.