Recenzia

Homatics Dongle Q

Ellano.sk

Homatics Dongle Q android tv 10

Homatics tv dongle je malé kompaktné zariadenie s podporou HDR 10, android tv 10 a podporou chromecastu. Toto zariadenie vyrába Sei robotics. Podobné zariadenie od tohto výrobcu sme mali pred mesiacom pod názvom Tivo stream 4 k, ktorý som kúpil od Amazonu. V podstate jedna továreň v Číne vyrába zariadenia pre širokú masu odberateľov pod rôznymi značkami. V prípade Sei robotics sa nemusíte obávať o kvalitu. Ich továreň vyrába kvalitné produkty a hlavne s podporou android tv v plnom rozsahu. Čiže certifikované zariadenia pre Netflix, HBO, Prime atď.
Ak chcete vedieť viac o Sei robotics tak kliknite na tento odkaz.
Špecifikácia

Homatics dongle Q ma v prvom rade zaujalo výbornými rozmermi. Je to fakt android tv stick do vrecka. Použival som toto zariadenie na chate,kde som pripojil zariadenie na micro usb kabel rovno do tv, pripojil sa k wifi a je to. Diaľkový ovládač hodnotím ako výborný s bleskovými reakciami. Aj keď zabudnete ovládač, nemusíte sa obávať. Zariadenie podporuje aj ovládanie cez mobil cez aplikaciu android tv,ktorú si stiahnete do mobilu. 

Poďme sa ale v prvom rade pozriet na špecifikácie 
Oficiálny Android TV 10
Procesor štvorjadro 1,8 ghz Amlogic
2 GB RAM
8 GB úložisko / reálne 4,5 GB /
4K ULTRA podpora
Wi-Fi 2,4 a 5 ghz
Grafika Mali G31
Bluetooth 4.2, Chromecast, google assistent, Hdr 10
4K Netflix, Youtube, Hbo, Prime video
Podpora Dolby audio 7.1
 Z uvedených špecifikácií môžeme vidieť, že zariadenie hravo zvládne 4 K netflix, HBO a v pohode všetky smart aplikácie , ako napr. Magio go, Skylink, Antik tv, Lepší tv, Sledovaní tv, Horizont v atď. 

SYSTÉM A APLIKÁCIE

Zapojenie zariadenia je veľmi jednoduché. Napr.oproti xiaomi tv stick je tu výstup hdmi s predlženým káblom , čo využijú hlavne tí, čo majú televíziu na stene. Po zapojení sa systém rozbehol veľmi rýchlo. Spárovanie ovládača a prihlásenie do google služieb trvalo 2-3 minúty, čo je super. Nainštaloval som tv aplikácie, ako Magio go, Horizont v, Skylink , Netflix, Hbo a začal s testovaním. Systém zvláda všetko veľmi dobre. Je výborne odladený. Výčitku mám snáď iba k malému úložisku 8 gb s toho reálne 4,5 GB. Netflix a Hbo zvláda v pohode 4k a tak isto tv aplikácie išli všetky v pohode. Odporúčam však pripojiť zariadenie na Wifi 5ghz ak chcete skutočne svižný chod aplikácii Netflix a Hbo.Pri ostatných je to v podstate jedno, kedže je ešte malo iptv služieb s podporou 4K. Vyskúšal som tiež chromecast a niekoľko hier a všetko fungovalo na výbornú. Nemám tomuto zariadeniu prakticky nič čo vytknúť , čo sa týka spoľahlivosti a výkonu. Všetky smart aplikácie fungujú veľmi dobre. Tiež je tu výborný diaľkový ovládač s veľmi dobrými odozvami a podporou hlasového ovládania. Škoda,len, že podsvietené je iba tlačidlo hlasové ovládanie a nie ako napr. v Nokii celý ovládač, ale nevadí. Tiež by som uvítal aspoň jeden usb port, ale pri takýchto zariadeniach je to skôr výnimkou, ako pravidlom. 

Fotogaléria

Homatics Dongle Q

Balenie 
Výborný ovládač s hlasovým ovládaním
Malý a kompaktný

Micro usb vstup.  
Tlaćidlo reset
Micro usb adapter 5v 1a
Android tv vo verzii 10
Netflix a Hbo v 4 K

Záver
Čo povedať na záver ?

Homatics Dongle Q je výborný výrobok od SEI ROBOTICS distribuovaný firmou Homatics. Jeho nespornou výhodou je podpora Netflix tej najvyššej kvality a tak isto HBO. Výhodou je podpora smart aplikácií, ako Magio go, Skylink live tv, Sledovaní tv, Horizont v, Sledovaní tv , Antik tv, Lepší tv atď. Zariadenie v pohode zvláda prehrávanie 4 K obsahu youtube, ale aj v prehrávači Kodi. Ak potrebujete urobiť z vašej televízie smart tv tak je to veľmi dobra kúpa.

Čo sú nevýhody ? Určite malé úložisko v reale 4,5 gb a uvítal by som aspoň jeden vstup usb. Inak tomuto zariadeniu nemám, čo by som vytkol. Je to podobné zariadenie,ako chromecast google tv,alebo xiaomi tv stick. Ak pozrieme na cenovku okolo 69 eur tak sú tu síce konkurenti, ako napr xiaomi mi box s, ale zase ten má už zastaralý procesor Amlogic S905 x, ktorý už svojími vlastnosťami nezvláda niektoré stream veci. Ak potrebujete zariadenie pre Netflix, HBO a smart tv, Kodi tak toto zariadenie je určite to pravé.


Na test nám zapožičalo Ellano.sk