ALL MAKES &

Recenzia 

Mecool KM2

Review

Mecool KM2

Cena 45-60 eur

Mecool KM2


Spoločnosť Mecool bola založena už v roku 1998, ako vývojari pre rôzne android-linux platformy,ktoré boli v tej dobe v plienkach. Mecool bol prvý čínsky výrobca, ktorý priniesol systém android tv vo svojich zariadeniach aj keď v dosť neohrabanom a nestabilnom systéme vďaka použitému hardweru. Ich prvé výrobky pod názvom Mecool W1 a W2 však udali nový trend, ktorý postupne vylepšovali až do nástupu série KM . Mecool bol aj jedným z mála čínských výrobcov, ktorý priniesol hlasové ovládanie priamo v ovládači a podporu HBO. Horšie to bolo s podporou Netflixu. Aj keď ich prvé výrobky obsahovali plnú podporu Netflix netrvalo dlho a spoločnosť o túto podporu prišla aj vďaka rootnutým krabičkám,ktoré vtedy mecool mal.  

Recenzia 14.06.2021

Mecool KM 2

Výborná dizajn. Bravo Mecool

Mecool KM 2

Dostatok stupov a výstupov

Mecool KM 2

Podpora usb 3.0 a usb 2.0

Mecool KM 2

Výborný ovládać  podobný google chromecast. Jeho reakcie sú rýchle a spoľahlivé.

Aj keď, ako som spomínal séria KM priniesla mnohé vylepšenia stále tu chýbala podpora Netflixu v plnom rozlíšení. Najhoršie bolo, že aj keď ste si Netflix s google play obchodu nainštalovali kvôli chýbajúcej certifikácii nešiel spustiť. Riešením boli aplikácie tretích strán, kde ste si síce Netflix nainštalovali, ale jeho podpora bola iba v rozlíšení SD+, čiže max 850x480. Pozeranie netflixu v takomto rozlíšení na uhlopriečke napr. 34 palcov považujem za návrat do doby kamennej.

Určitý posun mal priniesť nový procesor S905 x4 a nový výrobok Mecool KM6. Žiaľ i napriek logu Netflix na prvých krabičkách spomínaný výrobok nepriniesol podporu netflixu v plnom rozlíšení. Tento výrobok sme mali samozrejme v teste a i napriek pozitívným skúsenostiam a výkonu stále tu bol čierny bodík za chýbajúcu certifikáciu netflixu. O to viac ma teda potešila správa od Mecool, že ich nový výrobok pod názvom Mecool KM2 prinesie nový smer a konečne plnú podporu netflix.


Tento výrobok som dostal na test už 1 Júna a zatiaľ musím povedať , že je to jeden z najlepších čínských android boxov, čo som mal. Keď by som mal dať za niečo jednotku tak je to dizajn. Žiadne nudné čierne čínske krabičky s diaľkovým ovládačom,ktorý niektorý výrobcovia používaju už min.10 rokov. Toto je tkv iná káva. Biela tomuto zariadeniu fakt pristane a použitý diaľkový ovládač mi náramne pripomína ovládač s google chromecast aj keď troška dlhší. Balenie obsahuje všetko potrebné , čo potrebujete čiže napájací kábel, hdmi kábel,diaľkový ovládač a stručný manual. Za čo dávam palec hore je tiež hdmi kábel. Prečo to spomínam ?

Kúpili ste si lacný čínsky android box a po čase vám vypadáva obraz,alebo vám obraz zozelenie ? Nuž častou príčinou je hdmi kábel, ktorý v niektorých výrobkoch z Číny nemá ani potrebnú hrúbku izolácie a tobôž nie vodičov, ktoré majú preniesť potrebný obrazový signál. Detail ,ale v mnohých prípadoch vám to usporí kopec starostí. Ok balenie máme za sebou , pozrime sa teraz na to,ako funguje tento android box po zapojení.


Mecool KM2

Konečne plná certifikácia Netflix a samozrejme podpora smart aplikácii, ako Hbo, Sledovaní tv, Magio go, Skylink Live tv, Antik tv atď.

Mecool KM2

Výborný dizajn od Mecool

Mecool KM2

Ak máte radi apple tv tak mecool je to pravé. 

Inštalácia prebehla veľmi rýchlo a spárovanie ovládača s boxom bolo bleskové. Tiež prihlásenie do google služieb bolo bez problémov. Samotná inštalácia vám zaberie 2-3 minútky takže v pohode. Android tv je vo verzii 10, čo je momentalne najnovší takže super. Samozrejme, čo ma najviac zaujímalo je spomínana podpora netfix. A skutočne. Netflix ide v plnom rozlíšení bez najmenších problémov a zásekov. Konečne Mecool !!. Trocha to trvalo,ale predsa. Konečne tu máme plnohodný android box, ktorý je vážným konkurentom napr.xiaomi mi box s. Ovládanie a pohyb menu je bleskový. Výborne odladený systém.

Skusil som niektoré iptv tv,youtube 4 k,hry a všetko funguje na výbornú. Ešte raz chválim diaľkový ovládač a tiež ponuka hlasového ovládania. Samozrejme android box obsahuje aj chromecast a podporu HDR 10. Bluetooth vo verzii 4.2 funguje tiež na výbornú. Ale aby som len nechválil. Samozrejme je tu zopár vecí, ktoré mi vadili. A to je príjem wifi. Pri prvom zapojení som sa pripojil na 5ghz wifi sieť, ktorej rýchlosť okolo +- 280 mb/s hodnotím,ako veľmi dobrý . Horšie je to však s príjmom 2,4 ghz. Rýchlosť 14 mb/s hodnotím ,ako podpriemerný. Skušal som to viackrá,t ale či ste pri wifi routru 2,alebo 5 metrov stále máte rovnakú rýchlosť. Myslím, že mecool chcel niekde usporiť peniažky a tak tam dal slabý wifi chip 2,4 ghz. Ak máte pripojenie 5 ghz tak je to super, ale pri pripojení 2,4 ghz to nie je žiadna sláva. Tiež je tu aj lan. A to iba 100 mb/s. Pre niekoho to nemusí byť problém,ale osobne by som uvítal v 21 storočí 1 gb lan, ako samozrejmosť.

Tiež úložisko 8 gb je na svoju dobu tkv dosť málo. Ak systém zaberie skoro polovicu tak vám ostane biedných 4,5 gb voľného miesta. Škoda, že nie len Mecool ,ale aj další výrobcovia takýchto krabičiek majú akoby naprogramované, že android box s android tv bude mať 2 gb ram a 8 gb úložisko. Ale tak nevadí. Tiež ma prekvapilo, že mecool nepoužil novší procesor amlogic s905x3, ale starší S905x2 s taktom 1.800 ghz. Nad týmito vecami by som prižmuril jedno oko. Na systém to nemá až taký vplyv. Ak potrebujete android box na netflix,hbo,apple tv, skylink, lepší tv,antik, sledovaní tv,orange tv atď. tak by som neváhal. Systém je výborne odladený a nebudete mať problém aj prehrávaním 4k.

Takže čo povedať na záver ?


Mecool km2 je prvou lastovičkou na poli certifikovaných zariadení z Číny. Jeho nespornou výhodou je určite dobre vyladený systém,svižné reakcie a certifikácie na netflix, hbo. Tiež podpora asi všetkých smart iptv televízii so Slovenska, ale aj Česka. Podpora chromecast,hdr, dolby audio,hlasové ovládanie,wifi 5 ghz. Ak prižmúrite očko nad slabou wifi 2,4 ghz ,100 mb lanom a malým úložiskom tak získaťe veľmi dobré zariadenie s moderným dizajnom a podporu od mecool. Medzi jeho konkurentov by som dal napr.Nokiu streamer 8000,ktorý ma lepši procesor,ale aj napr.homatics box Q.

Ešte jedna zaujímavá vlastnosť. Ak sa pozrieme pozorne do parametrov napr.cez aplikáciu Aida zistíme, že tento výrobok vyrába spoločnosť Skyworth digital. Pred asi mesiacom sme tu mali podobný android box pod názvom strong leap s1. Toto má podobné označenie. Mecool leap S1. Máme tu teda jednu čínsku spoločnosť, ktorá vyrába na zákazku rôzne krabičky pre dodávateľov rôzneho druhu. Napr.aj Mecool. Na záver verím, že Mecool prinesie aj iné verzie tejto krabičky, ako je u mecool zvykom. Podľa informácií by mala prijsť aj verzia deluxe s lepším procesorom a úložiskom.

Tak uvidíme. Uvedený android box som si veľmi obľubil a nakoniec som si ho nechal a kúpil od Mecool. Kedže mám skylink uvítal som, že ovládač od Mecool ma podporu prepínania staníc na ovládači. Rolovanie aplikáciou Skylink je teda bleskové a komfortné. Už čoskoro prinesieme najnovší video test.


                     Mecool KM 2 video recenzia

Video Description

Mecool KM2