Blaupunkt A stream

Blaupunkt A stream

Video review

Blaupunkt A stream

Blaunpunkt bolo moje prvé autorádio. Pamätám si, že kvalitou predčilo aj mnohé známe značky. Boli to neskutočné časy.Keď sme po revolúcii chodili nakupovať do Nemecka a Rakúska značka Blaunpunkt bola v tom čase niečo, ako xiaomi. Za málo peňazí veľa muziky.

Potom sa na určitý čas po značke Blaunpunkt zľahla zem. Prišli konkurenti, ako Sony, Panasonic, Lg atď, ktoré takpovediac vytlačili túto značku na okraj záujmu. Skoro by Blaunpunkt skončil, ako kedysi Nokia.

A stream

 • Po určitom čase sa však znova začala značka Blaunpunkt objavovať na našom trhu a priniesla zopár zaujímavých kúskov. Škoda len, že distribútori ako napr. Nay, Alza,Okay neprinášajú viac od tejto značky. Ale nevadí. My sa dnes pozrieme na multimediálne centrum pod názvom Blaunpunkt A stream. Na trhu sa môžete stretnuť s troma typmi týchto zariadení. Blaunpunkt A stream, B stream a BATV 10. Všetky zariadenia majú ten istý procesor a tú istú 2 gb ram. Líšia sa iba úložiskom ,výstupmi usb a diaľkovým ovládačom. 
 • Výrobok Blaunpunkt A Stream na ktorý sa pozrieme má procesor amlogic S905X2,16 gb úložisko a zaujímavo riešení usb vstup,ktorý je rovno v kábli napájania. Veľmi ma to potešilo, kedže môžem rovno nainštalovať niektoré moje aplikácie z usb kľuča. Poďme však na všetko po poriadku.
 • Pozrieme sa v prvom rade na špecifikáciu.  

A stream

 • Z uvedených špecifikácie vidíme, že Blaunpunkt A stream má certifikáciu google a plnú podporu Netflix, Apple tv a HBO GO. Pri prvom zapojení musíte spárovať diaľkový ovládač so zariadením, čo trvá cca 2 sekundy takže nič strašne. Po prihláseni do google služieb sa predomnou zobrazil typicky android tv vo verzii 9.0. Škoda, že výrobca nedal Android tv vo verzii 10,ale v prípade systému android tv to až tak nevadí. Možno v budúcej aktualizácii príde uptade na vyššiu verziu. Inak ,čo sa týka aktualizácií. Po prihlásení do Google služieb začne systém sťahovať asi 10-15 aktualizácií naraz, čo môže na začiatku trocha spomaliť systém. Takže 2-3 minútky musíte byť trpezlivý. Po aktualizáciach je systém svižný a po cca 2 týdňoch prevádzky na test som nezaznamenal nijaké záseky.
 • Takže pozrieme sa teraz na test niektorých apiek. Nainštaloval som asi všetky iptv televízie, ako Skylink live tv,Antik, Sledovaní tv,Horizont tv atď a spustil test. Všetko fungovalo na výbornú. Prechod medzi tv stanicami je výborný , nič neseká. Tak isto Netflix, HBO GO, Apple tv funguje veľmi dobre. Ak potrebujete android box na sledovanie iptv televízie, Netflix, HBO, Apple tv atď. tak toto zvládne všetko v pohode. Tak isto Youtube 4 k je samozrejmosťou. Vyskúšal som aj nejaké hry cez N vidia ge force a je to OK. Horšie to však bolo so spárovaním diaľkového bluetooth ovládača ipeg 9156. Zariadenie ho sice vyhľadalo,ale pripojenie bolo nekompatibilné, Použil som aj drôtové game pad, ale žiaľ ani jeden nebol kompatilný, čo ma dosť prekvapilo. Ak teda chcete využiť tento výrobok na hry tak sa budete musieť uspokojiť iba s ovládaním a sparovaním na mobile,ktoré prebehlo bez najmenších problémov. 
 • Zariadenie podporuje HDR , CEC , Dolby vision a samozrejme wifi 2.4 a 5ghz. Čo sa týka rýchlosti je to taký priemer. Pri wifi 2,4 ghz 5,2 gb/s pri wifi 5 ghz 185 gb/s. Príjem wifi je dobrý. Pri 5-6 metrov je to ok. Ak ste vzdialený viac ako 6 metrov od wifi routeru tak príjem klesá skoro o polovicu. Je to však samozrejme individualne, kedže napríklad ja mám router v druhej izbe,kde signál wifi ešte brzdí 10 cm stena.

Klasicky Android tv launcher

2 GB Ram a 16 GB úložisko

Starši Amlogic S905 x2, ale v pohode utiahne bez problémov všetko.

A stream


 •  Inak by som vlastne nemal , čo tomu zariadeniu vytknuť. Je malé,kompaktné s dostačujúcim výkonom pre iptv aplikácie a samozrejme som zabudol aj na kodi prehrávač. Zopár vecí by však potrebovali mierne vylepšiť. Tou prvou vecou je zastaraný usb micro vstup pre napájanie. Uvítal by som už usb-c. Tiež odozvy diaľkového ovládača nie sú až tak bleskové, ako napr. na chromecast google tv. Je to spôsobené aj umiestením napr.na stene ako v mojom prípade. Síce má toto zariadenie cca 15 cm hdmi výstup, len ledva som ho dostal za výstup hdmi televízie.Zariadenie je potom skryté za televíziou a diaľkový bluetooth ovládač má potom problém s odozvou. Nezriedka sa mi stalo, že zareagoval cca po sekunde. Riešením je malý predlžovací hdmi kábel,ktorý som použil s fire tv stick. Vtedy sa všetky problémy s odozvou bleskovo vyriešili. Je tu aj cenovka od nejakých 65 do 85 eur. 85 eur by som za tento výrobok určite nedal. Aj keď má toto zariadenie 16 gb úložisko a celkom svižný chod predsa len tu máme starší procesor amlogic S905x2. Zišla by sa verzia S905x3, alebo S905x4. No to by asi ešte viac navýšilo cenu. 
 • Zhrniem to teda pár vetami na záver. Blaunpunkt A Stream je veľmi dobré zariadenie s podporou iptv smart tv, Netflix, Hbo go, Apple tv a podporu HDR. Systém je dobre odladený,svižný a aplikácie fungujú výborne. Poteší vstup pre usb,celkom dobrý príjem wifi a malé rozmery, ktoré strčíte do vrecka a môžete isť na chatu. Stačí potom pripojiť aj obyčajné napájanie ako na telefón a je to . Ak zabudnete diaľkový ovládač tak sa spárujete cez mobilnú aplikáciu telefónu a môžete tento android tv dongle ovládať aj cez mobil. Už či si tento výrobok vyberiete,alebo nie získate celkom dobrú kvalitu. Blaunpunkt A stream je určite dobrá kúpa. Urobí s vašej tv , plnophodnotné android tv centrum a systémom a funkciami budete určite spokojný. Na trhu má však kopu konkurentov,ako Nokia streamer 8000, Homatics box Q, Mecool Km2, alebo Google tv chromecast. Tak uvidíme, čo čas ukáže. Čo si myslíte vy ? Napište svoj názor. 
 • Výhody:
 • Svižný chod
 • Android tv certifikovaný s podporou L1
 • Podpora Netflix 4k, HBO GO, podpora iptv televízií
 • Plus usb port 2.0 v kábli napájania
 • Dobrý príjem wifi
 • Neobsahuje root
 • Podpora Dolby vision ,HDR,CEC
 • Hlasové ovládania, Google asistent
 • Úložisko 16 gb/ real 12 gb/
 • Podpora Dolby atmos, DTS,DTS HD, AAC,Dolby true hd, Dolby digital
 • Nevýhody
 • Občas slabé odozvy diaľkového ovládača/ použiť predlžovací hdmi kábel/
 • Cena na niektorých e shopoch 85 a viac eur
 • Android tv 9.0 / Hodila by sa už vyššia verzia/

FACEBOOK COMMENTS WILL BE SHOWN ONLY WHEN YOUR SITE IS ONLINE