ALL MAKES &

Androidbox z Ali

Review

Oplatí sa androidbox z Aliexpresu ?

  • Jul 2021 priniesol do celej EU obrovskú zmenu. Pre bežného spotrebiteľa prišlo výrazne zvýšenie cien navýšených o 20 percent dph plus poplatok za preclenie tovaru ak kupujete výrobok z čínskeho skladu. Istú nádej priniesli obchody, ktoré mali v europe sklad. Bohužiaľ ich sídlo je aj tak v Číne takže ich neminulo dph. Je teraz otázkou či sa oplatí kupovať multimedialne centrá, ktoré cenou išli výrazne hore.  
  • Napr. ak ste kupovali X96 max plus 2 v Máji za 35 eur aj s poštovným , teraz vás vyjde za 40 až 60 eur. Zabudnite aj na lacné nákupy mobilných telefónov napr. Xiaomi. Ich cenovka je možno a pár eur nižšia na Aliexprese. Keď však pozriete na rozdiel ,tak si radšej kúpite mobilný telefón na Slovensku,kde vám príde na druhý deň a nečakáte týždeň. Samozrejme, ešte sa ako tak drží cenovo obchod Geekbuying a Banggood. Tieto obchody si zatiaľ držia ceny spred Júla 2021, ale i tam pomaly vypredávajú staré zásoby. Podľa posledných správ aj oni budú nutení trocha navýšiť cenu kedže legislatíva ich jednoducho nepustí. 
  • Na druhej strane je dopyt spotrebiteľa. Bude ochotný dať spotrebiteľ za necertifikovaný android box s mobilným systémom okolo 50-60 eur ? A to nie je všetko. Testujem tieto boxy už pekných pár rokov a za tie roky musím skonštatovať jednu vec. Podpora, podpora a ešte raz podpora. Jednoducho uptade, bezpečnostné aktualizácie,nový firmware je v prípade činských boxov tak žalostný, že pri takejto cenovke to bude skoro ,ako vyhodené peniaze. 
  • Mám skoro rok Nokia Streamer 8000 a za ten čas mi prišli 4 aktualizácie a bezpečnostné záplaty. Všetko prebieha jednoducho bez najmenších problémov a jednoducho si aktualizáciu stiahnete a nainštalujete. V prípade , že vyjde aktualizácia napr. na spomínanom android boxe X 96 max plus2 tak sa pripravte, že strávite na uptade peknú hodinku s neistým výsledkom. Budete potrebovať software usb burning tool, usb kabel, alebo micro sd kartu , kde si cez napr boot nainštalujete potrebný uptade. Zbytočne zložité a to ešte nehovorím o tom, že činský výrobcovia každý mesiac menia hardware za lacnejší o ktorom ani neviete. 
  • Veľmi často sa stáva, že ak si nahráte nový firmware prestane vám fungovať wifi, bluetooth, alebo dokonca diaľkový ovládač. Problém je , že kvôli snahe čo najviac znižiť cenu niekedy výrobcovia nahradia napr. wifi chip iným a potom sú s tým problémy.  
  • Takže oplatí sa naďalej kupovať takéto výrobky ? Aj áno aj nie. Napísal som zopár predajcom, ako to budú riešiť kedže nie som ochotný platiť za takéto necertifikované boxy 50-60 eur. Ich odpoveď ma prekvapila. Zrazu prišla v úvodzovkách súkromná ponuka, kde sa obíde Aliexpress. V mnohých správach bola ponuka na kúpu cez paypal, kde predajca pošle link,kde všetko vyplatíte a do 7 dní vám príde tovar na vašu adresu. Sám som to výskušal a všetko prebehlo bez problémov. Otázne je, ako to bude s reklamáciou ak obchádzate obchod Aliexpress, ktorý vám, ako tak garantuje späť nejaké peniaze v prípade problémov. Toto je kúpa tkv.na tenkom ľade a osobne by som to neodporúčal
  • Takže počkáme si na výsledok, ktorý by mal byť zrejmý o pár týždnov. Aliexpress zatiaľ skuša všetko možné, ako prilákať späť zákaznikov. Posledné bolo automatické pridanie dph do ceny výrobku, kde zákaznik vidí hneď cenu s dph. Oživenie to však neprinieslo skôr naopak. Keď pozerám stav predaja od dodávateľov, ktorý mi zasielali výrobky na test tak ich predaj sa prepadol skoro o polovicu. Ako tak ich ešte drží Ruská federácia, ale nie každý predajca z Aliexpress má možnosť predávať na tomto trhu.
  • Čínania sú však vynaliezaví a je otázka času, kedy prídu s niečím novým. Alebo zvýšia kvalitu a uptade, aby človek mal istotu, že kupuje niečo, čo mu vydrži aj viac ako rok. Počkáme si na výsledok a uvidíme. Kupili by ste si teraz android box z Aliexpresu ? Boli by ste ochotní zaplatiť vyššiu cenovku ? Alebo svitá obchodom na Slovensku a v Čechách na lepšie časy , kde spotrebiteľ radšej zváži kúpu za podobnú cenovku ? Čo si myslíte vy ?

FACEBOOK COMMENTS WILL BE SHOWN ONLY WHEN YOUR SITE IS ONLINE