FEIYU TECH Pocket
Výborný gimbal s pokročilou stabilizáciou

review

FEIYU TECH Pocket

Pred pár dňami sa mi dostal do ruk zaujímavý výrobok od činskej značky Feyutech. Priznam sa, že o tejto značke počujem prvykrát v živote. Keď som si však klikol na ich web zistil som, že firma feyutech vyrába už pekných pár rokov zaujímave kúsky pre milovníkov videa,ale aj fotografie.

FEIYU TECH Pocket

 • Zachytiť v dnešnej dobe napr.športové video bez potrebnej stabilizácie je priam nemožné. Firma ponúka rôzne gimbaly na stabilné video a tak isto výrobok feyutech pocket, ktorý je priam vernou kopiou DJI osmo pocket. Vlastne, ak by na obale nebola zobrazená značka tak by som si myslel, že je to Dji osmo pocket 2. V tom sa čínania jednoducho nezaprú. Kopírovanie majú asi v krvi. Inak zabudol som v prvom rade na to hlavné, pre tých, ktorí vôbec začínajú točiť videa. Feyue pocket je 4 k kamerka ,ktorá ponúka mechanickú/ hybridnú/ stabilizáciu, ktorá vám umožní vyrobiť video bez chvenia a otrasov. Ponúka rozlíšenie až 4 K pri 60 snímkach a full hd video až pri 120 snímkach. Má výborný pozorovací uhol až 120 stupňov a ponúka slow motion videa vo formáte full hd. Má výborný ips displej a okrem ovládacích tlačidiel môžete použiť aj aplikáciu do mobilného telefónu. Využitie nájde hlavne pri vlogoch kde je potrebná stabilizácia ako napr. šport, snímanie na motorke, auta, atď, atď. Poďme však pekne po poriadku a pozrieme sa v prvom rade na balenie.

FEIYU TECH Pocket

 • V balení nájdeme usb c kabel, výborný ochranný obal, šnúrku na zavesenie a samotný výrobok feiyutech pocket. Nič viac nič menej. Máte tam všetko potrebné a myslím si, že za tú cenu je to v poriadku.
 • Unboxing máme za sebou tak sa v prvom rade pozrieme na vstupy a výstupy. Výrobok ma usb c vstup na nabíjanie a dáta, čo ma naozaj potešilo. Dole má závit pre klasický fotoaparat, čo beriem,ako výborná vecička. Ips displej je na svoju triedu výborný . Chválim aj ovládacie tlačítka s dobrou odozvou. Samotná kamerka respektíve klb, ktorý drží kamerku vyzerá na prvý pohľad dosť krehko, ale nemusíte sa báť. Viem, že kolega mal túto kamerku tiež na test a on je taký adrelinový šialenec. Neraz mu spadla, alebo ju pripevnil na motorku kde pri rýchlosti aj 120km kamerka dostala svoje. Myslel som, že ju zo statívu odrhne. Viem, že sa aj mne stalo, že mi kamerka vypadla a dostala zásah priamo na klb. V pohode to však prežila.
 • Ok pozrieme sa teraz na prax. Kamerku som použil na trening behu, tiež som ju vzal na jednú bežeckú súťaž,kde som kamerku mal priamo v ruke. Počas behu som s ňou snímal bežcov predo mnou aj za mnou. Tiež som ju mal pripevnenú na statív na motorke. Čo ma zarazilo v prvom rade bolo, že kamerka nie je vodotesná. Počas behu ma zastihol riadny lejak tak som mal strach, či to kamerka vôbec prežije. Zišiel by sa možno nejaký vodotesný obal. Ale nevadí. Videá si samozrejme môžete pozrieť v recenzii dole tak môžete posúdiť kvalitu videa a zvuku. Inak ešte troška k ovládaniu. Kamerka sa drží veľmi dobre v ruke. Hneď som si na ňu zvykol.
 • Ovládanie a prepínanie dopredu a dozadu je bleskové. V tejto cenovej kategorii dávam klobúk dole. Výsledne videa hodnotím v takejto cenovke ako výborné aj keď samozrejme potrebujete dostatok svetla pre dobrý záber. Nie je to však nič strašné. Bohužial s úbytkom svetla je to bieda a tak isto v noci je to tkv.nepoužiteľné. Čo sa týka fotiek tak sú v max kvalite 8 mpx. A je to taký šedý priemer. Zabudnite aj na makro. Toto nie vstavané na veľmi blízke objetky. 30 cm nápis budete videť rozmazane a zabudnite tiež , že budete fotiť kvety pri vzdialenosti, ako v mobile. Na toto nie je zariadenie vstavané. Jeho hlavnou zbraňou je stabilizácia. A za to dávam jedničku. Je až neuveriteľne,ako zvláda kamerka stablizáciu. Vo svojej triede a cene je to výborné. Kamerku som mal dva týždne a za ten čas ma stabilizácia veľmi prekvapila. Môžete ju použiť aj v tej najvyššej kvalite 4k/60. Žial pri Full hd pri 120 snímkach sa stabilizácia použiť nedá. Ale i tak sú zábery výborné vo svoje triede.
 • Trocha ma však sklamal zvuk. Škoda, že výrobca nedal vstup pre mikrofón. Zvuku chýbajú výšky, stredy a je trocha plochý. Jasné , že výrobca musel niekde šetriť a v prípade mikrofónov je to bieda. Oželel by som aj stereo zvuk ak by mono bolo viac použiteľné. Ale dobre. Pohybujeme sa v cenovke, ktorá je oproti Dji osmo skoro polovičná. Skúšal som ešte spomalený záber full hd, ktorý je výborný a tak isto aplikáciu, ktorá komunikuje cez vlastnú wifi sieť. Aplikáciu hodnotím veľmi dobre aj keď jej odozvy sú v niektorých formátoch spomalené. Hlavne pri 4 k 60 otáčanie kamery trhá, čo je total fail. Sekundová odozva je neodpustiteľná a na tej výrobca musí zapracovať. Tiež je tu aj chladenie. Nahrával som jeden záber 4k/60 ktorý trval viac ako 45 minút. Pri takomto výkone sa výrobok dosť zahrieval. Vonku bolo skoro 35 stupňov a zrazu sa výrobok zasekol, alebo by som povedal prehrial na vysokú teplotu. Tlačitka prestali reagovať a tak isto cez tlačitko power sa výrobok nedal reštartovať ,alebo vypnúť. Nepomohlo nič iba dať výrobok na 5-10 minút do chladnejšej miestnosti, kde zrazu do 5 minút ožil.

 • Takže dajte si pozor na vysoké teploty. Nakoniec som použil jeden obal, ktorý odvádzal lepšie teplo von a všetk obolo v poriadku. V aplikácií si nastavíte oveľa pohodlnejšie napr formát videa z mov na mp4 a tak isto zvuk atď. Aplikácia je výborná aj keď, ak osom spomínal je tam skoro sekundové oneskorenie. Ešte sa pristavím k výdrži. Je vynikajúca. Točil som skoro 5 hod.video s prestávkami a vydrž bola skoro polovičná. Potom však výdrž začala klesať prakticky po pár minútach veľkým skokom dole. Na to, aké je to miniatúrne zariadenie dávam klobúk dole. S výdržou som max. spokojný. Výrobca udáva výdrž až 270 min, čo je vynikajúce.
 • Čo dodať na záver ?
 • Kamerka za cenu okolo 180-200 eur dáva výbornú stabilizáciu už pri 4 K 60 snímkach a výborné spomalené zábery pri full hd. Ponúka výborný obraz na svoju triedu a pre vlogy je priam stvorená. Je určená pre začínajúcich vlogerov kde sa vyžaduje nekompromisná stabilizícia. Táto kamerka vás nesklame. Budete však musieť prižmuriť oko nad niekoľkými kompromismi. Tým prvým je zvuk, nepoužiteľne video a foto v tme. Tak isto ovládanie fotoaparátu pri 4 k s aplikáciou cez wifi je so skoro sekundovými odozvami priam neodpustiteľna.
 • Dávať si treba pozor aj na vysoké teploty a prehrevanie. Ale s týmto so mal problém aj napr. s Xiaomi fimi, ktorý je podobný výrobok. Inak by som skoro nemal, čo tejto kamerke vytknuť. Ak chcete robiť videa, kde sa vyžaduje nekompromisná stabilizácia tak toto je to pravé. Čo sa týka konkurencie tak tu toho veľa nemáme. Okrem Dji osmo pocket a Xiaomi fimi tu prakticky podobné výrobky nemáme. Ak nechcete skoro žiadne kompromisy tak Dji osmo pocket,alebo jeho novšia verzia Dji osmo pocket 2 je to pravé.
 • Cenovka je však v tomto prípade niekde inde. Tak je to na vás.

FEIYU TECH Pocket

Ručná kamera s gimbalom je typ inteligentného ručného snímacieho zariadenia, ktoré využíva integrovaný stabilizátor a kameru. Je ľahší a menší, drží sa jednou rukou a ľahko sa prenáša. Má tiež dotykový displej, ktorý umožňuje náhľad a riadenie snímania v reálnom čase. Pripojte kameru k aplikácii Feiyu Cam a získate ďalšie funkcie.

Je vyrobená z hliníkovej zliatiny s hmotnosťou iba 115g. Vďaka čomu má malé, ľahké a kompaktné telo, ktoré sa dá ľahko vložiť do vrecka.

 Kompaktné rozmery

 4 K  60

 Výborná stabilizácia