Téma 

Android tv-

Android tv China !

01

Android TV

Android TV je verzia operačného systému Android vyvinutá spoločnosťou Google pre televízory , prehrávače multimediálných médií , set-top boxy.
Obsahuje používateľské rozhranie určené na stream obsahu a hlasové vyhľadávanie , agregáciu obsahu z rôznych mediálnych aplikácií a služieb , integráciu s ďalšími najnovšími technológiami Google, ako sú Assistant , Chromecast.
Platforma bola prvýkrát predstavená v júni 2014 a prvýkrát bola sprístupnená v prehrávači Nexus Player v novembri. 02

Kde nájdem Android tv

Zoznam podporovaných zariadení s android tv nájdete tu. Kde je však problém ?. Zoberieme si modelový príklad.
Skúste si pozrieť ponuku multimedálných centier na heureka.sk
Vidíte nejaký rozdiel ? Asi nie však . Všetky zariadenia sa totiž predstavujú so systémom android tv. Žiaľ polovica týchto multimediálných centier neobsahuje android tv, ale modifikovaný android,ktorý s android tv nemá nič spoločné. Ak si kúpite takéto zariadenie riskujete dva veci. Že aplikácie s google play obchodu budú nekompatibilné a ťažko ovládateľné diaľkovým ovládačom.

Napr. aplikáciu Magio go,Skylink, Sledovaní tv nebudete môcť pohodlne ovládať a prepínať tv stanice. Budete musieť použiť myš,alebo klávesnicu s touchpadom. A to nehovoriac o službách ako Netflix, alebo HBO.

Na týchto modifikovaných systémoch si neprehráte Netflix v najvyššej kvalite a tak isto zabudnite na HBO. Pred kúpou takéhoto zariadenia kontaktujte predajcu a uistite sa, aký obsahuje systém.
V prípade kúpy z činských eshopov napr. Aliexpress, geekbuying, banggood atď. máte istotu, že 99 percent týchto android boxov neobsahuje android tv, ale modifikovaný android. Takže pozor !

Rozdiel v systémoch    Android tv  Android tv China

Android tv  platforma, ktorú nájdete v multimediálných centrách, ako Nvidia Shield, Xiaomi mi box s, Strong Ematic 202, Nokia Streamer 8000, Google tv chromecast , Xiaomi tv stick, atď.
Ich výhodou je podpora smart aplikácií, ako Magio go, Voyo, O2 tv, Sledovaní tv, Metro tv, Skylink live tv atď. Aplikácie ovládate pohodlne diaľkovým ovládačom.

Ovládanie aplikácii je na výbornej úrovni tak isto aj podpora.
Android tv obsahuje aj iný Google play obchod, ktorý je primárne určený pre smart aplikácie. Nenájdete tam apky ako napr Bombuj sk, Ivysilani, Chrome prehliadač, atď.

Najväčšou výhodou platformy Android tv je určite podpora smart aplikácii, hlasového ovládania a google chromecast. 

Android tv china, alebo modifikovaný android začal svoju cestu práve v Číne. V snahe , čo najviac znížiť cenu a poplatky za android tv, činské firmy prišli na nápad, ako z mobilného systému v  telefóne urobiť platformu, ktorá by fungovala v multimediálných krabičkách. 
Ich prvé výrobky mali nízku cenu, ale otrasnú kvalitu a ovládanie.

Po čase však prišlo k vychyteniu slabín a postupnému zvyšovaniu kvality aj s príchodom procesorov od Amlogic. Systém však zostal ten istý. Výhodou takéhoto systému je nizka cena za android box a minimálne podmienky na ovládanie a uživateľský komfort.

Takéto krabičky kúpite veľmi lacno, ale ich podpora je na veľmi biednej úrovni. Tieto krabičky obsahujú mobilný google play obchod takže po stiahnutí takýchto aplikácií budete musieť použiť v mnohých prípadoch myš, alebo klávesnicu s touchpadom.

Ovládanie aplikácií je pomerne zložité,kedže tieto aplikácie sú primárne určené pre dotykovú obrazovku a nie ovládanie diaľkovým ovládačom. Mnohí činský predajcovia však vyladili niektoré systémy tak, že je možné upraviť trocha systém, aby ste mali aký taký komfort. Hlavne apka Kodi, IPTV smarters pro atď. uľahćujú ovládanie na týchto platformách. 
Modifikovaný systém môžme najsť napr. v android boxoch Vontar x3, Hk1 X3, X96 max plus2, Vontar X1, Tanix tx3 x3 atď.

Platforma  android tv,ktorá je upravená tak aby bola použiteľna v lacných činských krabičkách. Častokrát ju nájdete na webe pod názvom ATV Xperience, alebo Slim ATV. Ich výhodou je, že si tento systém môžete nahrať na mnohé typy android boxov a tým získať uživateľský komfort Android tv.

Je v tom však jeden podstaný háčik. Tieto systémy nie sú certifikované samotnou spoločnosťou Google, takže napr.google chromecast na tom častokrát nefunguje. Tiež je tu problém aj s ochranou widewine L1,L2,L3.  Ide totiž o to, že mnoho spoločností napr Netflix,alebo HBO si certifikuje zariadenia na ktorom si môžete pozrieť ich obsah. Žiaľ systémy ATV, alebo Slim ATV, neobsahujú tieto certifikácie takže prehrávanie Netfixu, alebo HBO v tej najvyššej kvalite je na takýchto zariadeniach prakticky nemožné.

Riešenie je bud prehrávač Kodi,alebo systém CoreELEC. Jediná spoločnosť ktorá má aspoň certifikáciu na HBO je spoločnosť Mecool a Xsarius.  Takže v týchto krabičkách nájdete ATV verziu s podporou Chromecast,ale bez podpory Netflixu v plnej kvalite. Netflix si prehráte iba v kvalite SD plus. 
Pre stiahnutie slim verzie kliknite tu