androidbox.sk

Android BOx.Sk

MULTIMEDIÁLNE CENTRÁ
Jediný server na SK- CZ

TECHNICKÉ PARAMETRE,UNBOXING

Poďme najprv na špecifikáciu.

 • Máme tu procesor Amlogic  S905Y4-B quad-core processor at 1,8 GHz.
 • Ram 1,5 DDR4 , úložisko 32GB
 • Bluetooth 5.0.
 • Grafika: Mali G31 s  Open GL 3.2 support.
 • Podpora 2,4 a 5 GHz Wi-Fi band.
 • Android 11 TV OS.
 • Podpora AV1 videos a surround sound audio.
 • Podpora Dolby atmos, DOlby digital plus, HDR, HLG
 • 2x usb port, 1x micro sd
 • Lan  100 mb/s
 • Výstup HDMI 2.1

V balení nájdeme adaptér 12v, hdmi kábel, diaľkový bluetooth ovládač, návod a samotný android tv box. Ako som spomínal v úvode za dizajn dávam homaticsu čislo 10. Takto nejak by mala vyzerať každá krabička.  Poďme však ďalej k špecifikácii. Homatics HD obsahuje dvojicu usb portov 2.0, vstup pre micro sd kartu, výstup hdmi, lan port 100 mb/s, spdif , audio-video port a usb c. Škoda, že usb c port nie je dátový. Slúži iba na nabíjanie, alebo pripojenie Dvbt tunera.

Škoda, že tu nie je už Android tv 12. Síce to v systéme android tv až tak nevadí, ale už by som uvítal novšiu verziu s podporou afr. OK poďme však teraz k samotnému menu . Po zapojení a prihlásenií do google služieb na vás čaka cca 14 aktualizácii. Takže na úvod buďte trpezlivý. Nainštaloval som do zariadenia všetky tv a stream aplikácie, ako Netflix, HBO max, Sweet tv, Disney plus, Skylink, Antik tv atď. V prvom rade nečakajte od tohto zariadenia 4k a podobné veci. 

Toto zvládne maximálne Full hd rozlíšenie, či už ide o Netflix, HBO max, Youtube atď. I napriek low endovému procesoru systém funguje veľmi dobre. Načítavanie aplikácií je prakticky okamžité až na pár výnimiek, kde spustenie napr. skylinku trvalo 3-4 sekundy. 

Beriem to však, ako výborné výsledky na to, že toto zariadenie stojí cca 40-50 eur.  

Aj prehrávač Kodi spuštal filmy v rozlíšení full hd veľmi dobre.  Horšie to však bolo s usb portami, kde prehrávanie  má určité obmedzenia. Hlavne veľké súbory nad  1 TB. Tu už systém jednoducho nestíhal. Nuž niekde musia byť kompromisy.

Skúšal som samozrejme aj Kodi prehrávač s pluginami a všetko išlo na výbornú. Škoda len , že diaľkový ovládač nemá čislice, ako napr,Nokia 8010. Stanice sa nedajú prepínať čislicami,ale iba rolovaním,čo je škoda. Skúšal som hlasové ovládanie, chromecast a spárovanie repro s bluetooth. Niekoľkokrát som android box vypol a zapol, aby som zistil, či sa spáruje s repro. Všetko prebehlo bez problémov.  Potešil ma aj bluetooth ovládač, ktorý pracuje výborne a bleskovo. Na diaľkovom ovládači nájdete aj malú ikonku raketky, kde si môžete priradiť spustenie vlastnej aplikácie. Taktiež hlasové ovládanie. Síce sa podpora pre Slovenčinu a Čestinu  zlepšila, predsa však hlasové ovládanie skrz anglický jazyk je na inej úrovni. Vyskúšal som aj  funkciu hdmi cec a spárovanie bluetooth sluchadiel galaxy buds 2. Všetko bez problémov. 

Tiež prehrávanie z NAS Qnap prebehlo skoro bez problémov, až na pár zásekov pri veľkom formáte videa nad  4 gb.  Beriem to však , ako súčasť cenovky. Poďme aj na podporu video a audio kodekov. Homatics HD podporuje HDR 10, Dolby digital, kodek AV1, VP9,H.264, H.265. Samozrejmosťou je podpora Chromecastu, Bluetooth 5.0 .

Čo povedať na záver ?

Celkovo by toto multimediálne zariadenie malo zvládnuť v pohode základné funkcie android tv. Určite by som ho odporúčal. Ak vám nevadí iba rozlíšenie full hd  tak vám z vašej televízie urobí dokonalú smart tv.  


Homatics HD

RECENZIA ANDROIDBOX.SK