androidbox.sk

Android BOx.Sk

MULTIMEDIÁLNE CENTRÁ
Jediný server na SK- CZ

TECHNICKÉ PARAMETRE,UNBOXING

Poďme najprv na špecifikáciu.

 • Máme tu procesor Amlogic  S905Yx4- quad-core processor at 2.0 GHz.
 • Ram 2 gb DDR4 , úložisko 32 GB
 • Bluetooth 5.0.
 • Grafika: Mali G31 s  Open GL 3.2 support.
 • Podpora 2,4 a 5 GHz Wi-Fi band.
 • Android  11 Google tv
 • Podpora AV1 videos a surround sound audio.
 • Podpora , DOlby digital plus, HDR, HLG,HDR 10
 • 2x usb port 2.0,1x micro sd, 1x usb-c
 • Lan  100 mb/s
 • Výstup HDMI 2.1,spdif

V balení nájdeme adaptér 12v, hdmi kábel, diaľkový bluetooth ovládač, návod a samotný android tv box.

Prvé , čo by som určite pochválil je dizajn, ktorý v bielom prevedení vyzerá super. Tak isto balenie, ktoré vyzerá , ako by bola krabička o niečo drahšia. Čo ma tiež zaujalo je cena. Tento výrobok kúpite buď na Aliexpresse, alebo nejakom činskom eshope. Jeho cenovka je  myslím  prívetivá. Okolo 50-60 eur. Za certifikovaný box  s 32 gb úložiskom je to myslím celkom fajn. Škoda, že Kickpi nemá zastúpenie na Slovensku.  

Poďme však najprv na hardware

Ako som spomínal Kickpi Kp1 je vybavený AMlogic procesorom  A35 S905y4 o takte 2,0 ghz. Jeho výkon je dostačujúci na prehrávanie 4 K videa. Spolu s grafikou Mali G31 to hravo zvládne. Ďalej tu máme lan port 100 mb/s, 2x usb 2.0, usb c, micro sd vstup. Ďalej je tu podpora Bluetooth 5.0, wifi 2,4 a 5 ghz.  Máme tu výstup hdmi 2.1 a spdif. Diaľkový ovládač G10 pracuje cez bluetooth takže reakcie sú rýchle a svižné. 2gb ram DDR 4 uplne postačuje spolu  s 32 gb úložiskom. Za toto Kickpi chválim, že oproti iným výrobcom uprednostil väčšie úložisko. Ak by sa vám aj tak zdálo málo je tu možnosť rozšírenia o micro sd kartu až do veľkosti 256 gb.

Software

Kickpi KP1 poháňa Android tv 11. Je to tak trocha škoda. Android tv 12 by mu myslím pristal viacej. Ale tak nevadí. Rozdiel medzi Android tv 11 a Android tv 12 sú prakticky minimálne takže nemusíte mať obavy. Čo by som na začiatku určite pochválil je výborne odladený systém. Prakticky, či je to už prehrávanie  Youtube 4k, Netflix, HBO MAX, SKyshowtime atď. všetko ide na jednotku. Tak isto IPTV televízie, ako Antik tv, Sweet tv, Touch tv, Skylink live tv atď. šli na výbornú. Prehrávanie cez  chromecast šlo tiež bez najmeších problémov. .  

Bohužiaľ miracast sa mi nepodarilo spustit ani cez jednu aplikáciu. To sa mi stalo asi prvykrát na certifikovanom boxe. Takže, keď chcete zrkadliť celú plochu vášho  telefónu tak to žiaľ nefunguje. Kickpi Kp1 má samozrejme Google play obchod pre systém android tv.  Skúšal som aj funkciu hdmi cec na televízii TLC. Spárovanie prebehlo  bez problémov takže ovládač z televízie môžem rovno zahodiť. Ovládanie funguje aj cez mobilný telefón napr. cez apku „Remote for Android tv“ takže možností je tu až až.  Poďme ešte krátko ku kodekom. Máme tu AV1, podporu HDR, zvukový Dolby audio,  TrueHD/DTS/DTS/HD/FLAC/APE. Na Dolby Vision a Dolby Atmos žiaľ zabudnite, čo je škoda.

Záver

Kickpi Kp1 je veľmi dobré streamovacie zariadenie, ktoré urobí z vašej starej tv plnohodnotné zariadenie pre prehrávanie obsahu. Nemusíte mať starosti o kvalitu kedže Kickpi vyrába SEI ROBOTICS, ktorých krabičky poznáme na slovensku pod značkou Homatics. Zariadenie som testoval v kuse cca mesiac a nezaznamenal som žiadne problémy, alebo záseky systému. 

Distribútor pre Europu je dokonca spoločnosť Tanix, ktorá vyrába android krabičky už pekných pár rokov. Chválim aj podporu, kedže za necelý mesiac mi prišla aktualizácia pre diaľkový ovládač a systém. Samozrejme Kickpi by sa mohol v niečom vylepšiť. Napr. škoda, že apky pre rýchle spustenie na diaľkovom ovládači sa nedajú premapovať. To znamená nahradiť vstavanú aplikáciu na diaľkovom ovládači za tú, čo potrebujem ja. Tiež by som nahradil 2 usb porty 2.0 radšej jedným usb portom  3.0. Lan port by som určite nahradil 1 gb portom. Naštastie je tu podpora WIfi 5 ghz, ktorej rýchlosť je cca 250 mb/s download a 85 mb/s upload, čo je myslím dostačujúce.  Ak by som tom mal zhrnúť tak Kickpi KP1 by určite stál za kúpu. Ak využijete ešte nejaký kupón na Aliexprese tak sa dostanete na zaujímavú cenovku. Tak pripájam link na Kickpi Kp1.

Aliexpress shop


Testované aplikácie, ktoré fungujú na Kickpi Kp1/ Výber/

Stream služby

Aplle tv, Netflix 4k, HBo max, Skyshowtime, Disney plus, Edisononline, Filmbox, Voyo SK, CZ, I vysilaní, Jojplay, Kodi SCC, Youtube 4k ,Muj rozhlas, Nej cz, Youtube 4.  Ak prepnete na VPN USA funguje zdarma TV Google s viac , ako 50 tv  stanicami z usa.  Funguje apka Xiaomi tv.

Tv platformy

Antik  tv stb, Sledovaní tv SK-CZ, Skylink live tv, Touch tv, Rebit tv, O2 tv SK, Lepší tv SK-CZ, Sweet tv, Tv zdarma, Upc tv.

DVB- T2

Pripojený Usb dvbt2 adaptér Homatics, ktorý je kompatibilný s Kickpi Kp1

Čo na Kickpi nefungovalo

Miracast.KICKPI KP1

Už čoskoro recenzia na androidbox.sk