androidbox.sk

Android BOx.Sk

MULTIMEDIÁLNE CENTRÁ
Jediný server na SK- CZ

Mecool km2 plus deluxe prvé dojmy

Mecool Km2 plus deluxe je android tv box so skutočne premiovým obalom a spracovaním. Veď na ktorom boxe nájdete na hornom kryte sklo. Opracovanie je špičkové a nemám,čo k tomu viac dodať.  Kvalitu v ruke aj troška cítit na váhe, kde sa určite nešetrilo na chladení. Po 24 hodinovom teste boli teploty na výbornej úrovni . Pochválim v úvode aj bluetooth diaľkový ovládač.  Obsahuje hlasové ovládanie, ale aj numerické čislice, ktoré využijete na prepínanie tv staníc v aplikáciach, ako sweet tv, alebo antik tv. 

Poďme na vstupy aj výstupy, kde nájdeme infra port, lan port 1 gb, hdmi 2.1, AV, 2x usb 2.0 a vstup pre micro sd kartu. Škoda, že Mecool neosadil aspoň jeden port usb 3.0. S konektivity tu máme Wifi 2.4 a 5 ghz, podporu Wifi 6, bluetooth 5.1, a samozrejme podporu Dolby Atmos a Dolby Vision. Chválim výkonný procesor amlogic A55 2.0 ghz štvorjadro, 4 gb ram a 32 gb úložisko.

Pri prvom zapnutí na vás čaká zhruba 14 aktualizácii android tv  systému takže na začiatok budete musieť byť asi trpezlivý. Inštalácia je však rýchla a blesková aj vďaka rýchlemu wifi ,ale aj lan portu. Tu by som vytkol trošku Android tv 11. Je síce v pohode, ale mám tu hako mini za nejakých 40 eur a ten už má android tv 12. Aj nová Tesla XG500 má už nový systém Google tv. Pri zariadení s cenovkou nad 100 eur už by som očakával novšiu verziu android tv. Mecool  však ráta s uptade, ale až v budúcom roku. 

TECHNICKÉ PARAMETRE

Máme tu procesor Amlogic  S905x4- quad-core processor at 2.0 GHz.

 • Ram 4 gb DDR4 , úložisko 32 GB
 • Bluetooth 5.1.
 • Grafika: Mali G31 s  Open GL 3.2 support.
 • Podpora 2,4 a 5 GHz Wi-Fi band, wifi 6
 • Android  11 Android TV
 • Podpora AV1 videos a surround sound audio.
 • Podpora Dolby atmos, DOlby digital plus, HDR, HLG,Dolby vision
 • 2x usb port 2.0
 • Lan  1 GB
 • Výstup HDMI 2.1
 • SPDIF
 • Infra port

V balení nájdeme adaptér 12v, hdmi kábel, diaľkový bluetooth ovládač, návod a samotný android tv box.

aplikácie

Mecool km2 plus deluxe v pohode zvláda stream služby plus iptv aplikácie. Prakticky tu nemáme skoro žiadne kompomisy,čo sa týka napr .Netflixu 4k ,Skyshowtime, Hbomax, Disney plus ,alebo sledovanie IPTV Antik tv, Sweet tv, Skylink livetv, Touch tv, Rebit tv.   Prechody sú bleskové . Tak isto som skúšal Kodi prehrávač  a niektoré pluginy, ktoré boli bez problémov. 

Spomeniem tu jednu funkciu, ktorá sa mi veľmi páči a tou je priradenie apky na diaľkovom ovládači pre rýchle spustenie. V základe máme na diaľkovom ovládači 4 tlačidlá pre rýchle spustenie, ako Netflix, Youtube,Prime video a Google play. Niekedy ste museli použiť napr. aplikáciu buttons mappers pre zmenu aplikácie. Teraz máte priamo apku od Mecool, kde si to pohodlne zmeníte. Super Mecool. 

Skúšal som ešte spúštanie  videí cez usb porty a NAS zariadenie. Jednoducho, aj keď tu máme iba usb porty 2.0, 4k prehrávanie je bez najmenšich problémov.  Samozrejmosťou je  chromecast, ale aj  miracast, na ktorý si však musíte stiahnuť aplikáciu. 

TlačidlÁ pre rýchle spustenie

Tlačitkam môžeme priradiť vlastnú aplikáciu. Napr. Sweet tv. 

Mecool aida 64

Mecool si dal urobiť svoje zariadenie vyrobiť u 
Skyworth Digital,ktorý vyrába android tv krabičky aj pre Telekom Sk,alebo Deutsche Telekom.  Zvlaštnostou je, že značka je  v popise Strong a nie Mecool.  

Mecool KM2 plus deluxe

Recenzia androidbox.sk