androidbox.sk

Android BOx.Sk

MULTIMEDIÁLNE CENTRÁ
Jediný server na SK- CZ

PRIPOJ sa . STAČI IBA 1 EURO MESAČNE

TECHNICKÉ PARAMETRE,UN BOXING

Hodinky North edge cross fit 3 sa ku mne dostali čírou náhodou. Bol som na jednej bežeckej súťaží, kde som si všimol , že jeden môj kolega má na ruke celkom zaujímavé hodinky North edge cross fit 3. Dali sme sa trošku do reči,kde na konci som usúdil, že by bolo dobré hodinky aj otestovať. Čo ma veľmi potešilo je, že North Edge sa predáva aj na Slovensku. Síce cena je trocha vyššia od Aliexpress, ale do 5 pracovných dní som mal hodinky doma.

Prvá vec, ktorá ma prekvapila je dizajn. Hodinky vyzerajú na prvý pohľad výborne. Hlavne spodná časť. Síce je to zmes plastu a kovu, ale prvý dojem je na jednotku. Poteší aj rozmer náramku ktorého šírka je 22 mm.Takže ak nebudete spokojný s farbou originálného môžete si ho vymeniť. Hodinky majú veľkosť 1,43 palca. Výška a širka je 46,8 mm. Hrúbka 13 mm.  Displej je typu Amoled. Na stránke North edge nepíšu, akú ochranu ma sklíčko. Podľa všetkého však ide o základ Gorilla glass, takže to nie je žiadny zafír a podobne, čo ma dosť sklamalo.Okolo displeja je však dosť vyvýšená luneta takže, čo sa týka poškrabania je to aspoň trocha chránené. Poďme teraz na funkcie.Systém, aplikácie

Hodinky obsahujú Gps čip s podporou Glonass, Beidu, Galileo atď. Rýchlosť načítavania je výborná. Prakticky za pár sekúnd máte načítane gps. Pochválim aj presnosť. Mám zmeranú trať v dlžke 10 km, kde behávam prakticky každý tretí deň. Rozdiel bol plus mínus nejakých 5-10 metrov, čo beriem, ako výborné hodnoty. Čo sa týka športových režimov máte na výber okolo 100 aktivít. Základ je beh, cyklistika, plávanie, tenis, futbal, crossfit, aerobic atď.    Všetky aktivity môžete poslať aj do aplikácie Strava, Google fit, alebo Apple health. 

Okrem športových aktivít hodinky obsahujú barometer, ,kompas, meranie tepu, Spo2, stopky, časovač, meranie stresu, svietidlo, nastavenie jasu atď. Pochválim, že hodinky okrem angličtiny obsahujú aj český jazyk. 

Hodinky majú dve fyzické  tlačítka. Horným vstupujete do menu, dolným do športových režimov. Dlhým stlačením dolného tlačítka si môžete zvoliť jednu športovú aktivitu do ktorej sa ihneď dostanete. Ja som si samozrejme zvolil beh.Hodinkami môžete ovládať hudobný prehrávač v mobile, alebo fotiť. Môžete prijímať notifikácie z aplikácií, ktoré si zvolíte, sms, zmeškané hovory atď. Zabudol som na ciferníky. Sú štyri plus jeden vlastný, ktorý si zvolite v aplikácii. Hodinky žiaľ nepodporujú telefonovanie, čo je obrovská škoda.   Hodinky spárujete rýchlo s aplikáciou ZEO FIT. Spárovanie prebehlo bez problémov. Aplikácia žiaľ nepodporuje Slovenčinu, iba Češtinu. To až tak nevadí  myslím.

Aplikácia je veľmi jednoduchá až dosť minimalistická. Trocha mám k nej výhrady. Napr.by apka mohla zmeniť  úvodné okná informácií. Nechcem tam napríklad meranie stresu, ale stopky atď.  


Tiež mám výhrady k zdieľaniu aktivít.Napr. v Zeblaze stratos 3 si aktivitu možem hneď zdieľat napr. cez messenger, alebo uložiť do telefónu. Tu to žiaľ nie je možné. Aplikácia maximálne.urobí screenshot celej obrazovky a to je všetko. Výhradu mám aj k cifeníkom. Ani jeden nezobrazuje percentá batérie. Je tam síce ikonka batérie,ale to je všetko.Na apke by som určite viac popracoval aj graficky. Ak to porovnám s Huawei Health, alebo Xiaomi s1 active tak rozdiel je tu dosť veľký. Na druhej strane ak začínate so športovými aktivitami tak vám to bude asi jedno.

Nabíjanie

Doba nabíjania je cca 1 hodina. Podľa niektorých špecifikácií hodinky podporujú rýchle nabíjanie. Úprimne som to  radšej  neskúšal so svojou 60 w nabíjačkou. Výdrž na jedno nabitie so zapnutým gps jedenkrát do týždňa je cca 7-10 dní. Podľa výrobcu by hodinky mali vydržať pri bežnom používaní / bez gps/ cca 20 dní. Ja som sa dostal na cca 20-22 dní, čo hodnotím na výbornú. Výrobca neuvádza stupeň ochrany ips, iba vodeodolnosť do 50 metrov.To samozrejme nemôžem dokázať. 

S hodinkami som sa párkrát sprchoval a bez problémov fungujú, tak asi tak.   Záver

Hodinky North edge cross fit 3 sú výborné hodinky pre začiatočníka. Ak začínate so športovými aktivitami a nechcete za hodinky dať celý majetok tak North Edge  je pravá voľba. Poteší výborná presnosť, kvalita, ale aj dizajn s amoled displejom. Na druhej strane musíte zvážiť kompromisy v podobe chýbajuceho NFC, Always on displeja, alebo nemožnosť odpovedať na telefonický hovor. Cenovka je od 56 do 85 eur. Záleží ktorý eshop si vyberiete. 
Takže výber je na vás. 

Plusy a Mínusy

Plusy

Amoled displej 
Výborná presnosť GPS
Vymeniteľné ramienky 
Množstvo športových aktivít 
Výborný dizajn 
Barometer , kompas 
Podpora  apky Strava, Apple health, Google fit 
Príjem notifikácií z apiek telefónu/ gmail, messenger, správy atď/ 
Plná podpora diakritiky 
Zastúpenie na Slovensku, Česku 
Dobrá výdrž batérie 
Podpora Českého jazyka

Mínusy

Nemá always on displej
Nemá mikrofón, reproduktor 
Ciferníky nezobrazujú percentá batérie 
Nemožnosť uložiť aktivitu do telefónu 
Nemá NFC 
Strohá aplikácia ZEO FIT 

VIDEORECENZIA

COMING SOON