androidbox.sk

Android BOx.Sk

MULTIMEDIÁLNE CENTRÁ
Jediný server na SK- CZ

TECHNICKÉ PARAMETRE,UNBOXING

Poďme sa však v prvom rade pozrieť na technické  paramatre  testovaného výrobku. Vlastne zistiť technické parametre je v prípade roku tv priam nemožné. Na vine je samotný systém Roku TV, ktorý je postavený na vlastnej platforme linux. Tento systém neobsahuje obchod Google play a ani žiadny iný. Ak by ste si to chceli nainštalovať tak vás sklamem. 

Roku tv je vlastne uzavretý systém s vlastným obchodom aplikácií. Je to ešte uzavretejší systém , ako Apple ak to mám takto porovnať . Myslím že je  to až na škodu veci. Nemáme tu ani súborového manažera, webový prehliadač, a hlavne skoro žiadne slovenské a české aplikácie.

 Jediná slovenská alias aj česká je sledovaní tv  


Je to obrovská škoda, pretože systém je výborne odladený a ide špičkovo.  Ak sa pozrieme na stránku výrobcu tak tam nájdeme aspoň podporu HDR 10, Dolby atmos,podporu AFR/ automatic frame rate/, 4k prehrávanie a to je asi tak všetko .

 Máme tu výstup Hdmi 2.1, napájanie micro usb a tlačitko reset. Máme tu samozrejme podporu WIfi 2,4 a 5ghz, plus podpora Bluetooth.  Skušal som pripojiť aj Lan kábel s mikro usb a ono to zázračne fungovalo. Takže aspoň nejaké pozitívum. Samozrejme skúšal som bootovať z mikro sd karty, z usb kľuča,ale samotný systém ma nepustil.  Takže asi toľko k systému.

Balenie, aplikácie ,systém

. V balení nájdete všetko potrebné od diaľkového ovládača, hdmi kábla, samotného roku tv 4k a stručný manuál.  
UNBOXING

SYSTÉM, APLIKÁCIE

Čo sa týka diaľkového ovládania  výborne sa drži v ruke. Žiaľ nemá hlasové ovládanie ani power tlačítko. Roku tv má totiž zvláštnu filozofiu. Núti vás, aby ste v prvom rade použili ich aplikáciu v mobilnom systéme android,alebo ios. Nájdete tam  obchod s aplikáciami,ale aj samotný ovládač pracujúci cez wifi. Fakt zvláštne. Na jednej strane je to super keď  napr. stratíte diaľkový  ovládač na druhej strane mi takéto veci tak trocha nedávajú zmysel. Prečo nedať aj do diaľkového ovládania hlasové ovládanie, power tlačítko a dokonca aj ovládanie zvuku. Prečo si musím sťahovať apku v telefóne ? Ale ok. 

Poďme k samotnému menu. Ovládanie je výborné a vcelku svižné. Je dobré, že úvodnú obrazovku si môžete nastaviť. Ikonky, farba, dokonca zvuk ikoniek. Paráda. Nastavenia v takom rozsahu som nikde nenašiel. Poďme však k samotným aplikáciám. Ako som spomínal, zo slovenských,alebo českých tam nájdete iba Sledovaní tv. Je to obrovská škoda. Ešťeže v aplikáciách  je Netflix v 4K, Apple tv, Prime video, Disney plus. 

Žiaľ apka HBO max,alebo Skyshowtime tam nie je. Čo je další fail. Mám pocit, že Roku tv je viac sústredené pre zákazníkov v USA,alebo v Nemecku. Ak som sa prihlásil pod VPN USA,alebo Nemecka zrazu sa objavil aj HBO max. Je tu niečo , čo som na začiatku nespomenul. Pri zapnutí Roku tv sa musíte registrovať. Dá sa to aj cez mobilný telefón ,kde som zistil, že pri zmene VPN v mobile sa mi zrazu objavia aplikácie, ktoré sa so Slovenskou ip nedajú stiahnuť. To bolo v prípade aj HBO max. So Slovenskou IP adresou sa musíte zaobísť bez HBO max aj Skyshowtime.  Potešilo ma , že spomínane apky môžete aspoň zrkadliť. Aspoň niečo.

 Čo sa týka Netflixu,Youtube, Apple tv, Amazon a Disney tak  fungujú perfektne. Systém je vyladený na výbornú. Na prehrávač Kodi žiaľ  zabudnite. Nie je v aplikáciach .  Skúšal som aj prehrávanie z nasu Qnap a Synology. Po dvoch hodinách som to vzdal. Stále mi vyhadzovalo nejaký neznámy formát. Fakt zvláštne. Rozmýšľam, kto by si toto zariadenie kúpil na Slovensku,alebo v Čechách. Pretože ja osobne váham, či toto zariadenie neminulo cieľ ponúknuť stream služby každému, kto ma o to záujem. Roku tv uzavrelo svoj systém až tak , že pre zákaznikov  východného bloku stráca svoj zmysel. 

Áno je tu výborná cenovka,ak chcete stream zariadenie iba pre Netflix, Youtube, Prime atď. Ale tým to žiaľ končí.  Je tu obrovská konkurencia v podobe napr. Xiaomi tv stick, Realme tv stick, Strong atď.atď.  Výhodou je systém Linux,ale načo mi je taký systém, ktorý nemôžem využiť naplno ? Je to fakt škoda. Myslím si, že Roku TV by si zaslúžil niečo viac. Ale to záleží na majiteľoch Roku tv , ako sa postavia ku konkurencii a či uzavretý systém vydrží aj další rok. Tak uvidíme.        

ROKU TV RECENZIA

RECENZIA ANDROIDBOX.SK