androidbox.sk

Android BOx.Sk

MULTIMEDIÁLNE CENTRÁ
Jediný server na SK- CZ

TECHNICKÉ PARAMETRE,UNBOXING

Poďme sa pozrieť na unboxing, technické parametre.

V balení nájdeme samotný android tv box, hdmi kábel, malý návod, batérie,diaľkový ovládač a napájací adaptér 12 V. 

  Technické parametre

Nový strong SRT 420 obsahuje Amlogic procesor A35 o takte 2.0 ghz, 2gb Ram a 8 Gb úložisko. Systém Android tv 11, 2x usb port 2.0, 1x micro sd karta, výstup spdif, hdmi 2.1, lan port 100 mb/s, vstup pre anténu a napájanie. Wifi 2,4 a 5 ghz, Bluetooth 5.0, grafika Mali G31.  

Máme tu podporu ,HLG,HDR 10, HDR10+, HDMI cec,  Dolby Digital, Dolby Digital Plus, AAC, LC-AAC, HE-AAC, MP3, MPEG-1 layer1/2

SYSTÉM, APLIKÁCIE


Ako som spomínal Strong SRT 420 poháňa procesor Amlogic A35  o takte 2,0 ghz. Sekunduje tomu 2gb ram DDR4 a úložisko 8 gb respektíve 9,7 gb, čo je veľmi zvláštne. Takže po prvom spustení a spárovaní diaľkového ovládača sa predomnou objavil systém Android tv vo verzii 11. Na prvý pohľad tu máme klasický android tv systém s plnou certifikáciou od Googlu. Skúšal som Netflix 4k, Skyshowtime, Disney plus, Voyo sk, Edisononline, Youtube 4k  a Prime video. Systém je veľmi dobre odladený, takže  na nejaké záseky a lagy zabudnite. Tiež iptv služby, ako Antik tv, Sweet tv, Skylink live tv, Touch tv fungovali na výbornú. 

Poďme teraz na DVB T2 aplikáciu pod názvom Live tv. Je výborná ! Na niektorých českých stránkach som našiel recenziu, kde popisovali problém s diakritikou. Opak je však pravdou. Diakritika, opis, epg fungujú správne. Samozrejme tento box neobsahuje dekodovací modul na tv, takže pri vyhľadávaní vám zobrazí iba voľné dostupné tv stanice. Poradie tv staníc si môžete zoradiť podľa vlastného gusta, čo je super. Cez aplikáciu môžete aj nahrávať rovno na usb kľuč. Pri  terestriálnom vysielaní musíte počitať s určitým oneskorením hlavne pri prepínani tv staníc, ale nie je to nič mimoriadne. 1-2 sekundy  ešte ujde. Celkovo však hodnotím dvbt2 modul, ako výborný dodatok k android tv systému. Ešte jedna dôležitá vec, ktorú by som zmienil je diaľkový ovládač. Je výhodou, že obsahuje numerické čislice. Prepínanie medzi tv stanicami je rýchle a bez problémov. Skúšal som to použiť aj v iptv aplikáciach, ako napr. sweet tv a antik tv a tiež to fungovalo na výbornú. Takto  jednoducho nemusíte rolovať medzi  tv stanicami, ale rovno ísť na to , čo potrebujete. 

P
oďme ešte na záver na niektoré funkcie. Skúšal som chromecast, tiež aj funkciu miracast na ktorú si potrebujete stiahnuť aplkáciu/ napr. fastcast/. Všetko fungovalo na výbornú. Tiež funkciu hdmi cec, ktorá sa spárovala s mojou tv LG. Tým pádom použivam iba jeden ovládač. Skúšal som prehrávanie z NAS zariadenia. Tu som už narazil  na určité obmedzenia ani nie tak strong srt 420, ale skôr rýchlosti načitávania z nasu. Pri full hd bez najmenšich problémov. Pri 4 K už boli prítomné určité mikrozáseky. Tiež prehrávanie z usb kľuča. Škoda, že tu nie je aspoň jeden usb port 3.0. Pri prehrávaní veľkých súborov nad 4 tb s  kvalitou 4k už jednoducho usb nestíha. Ale nevadí. 

Skúšal som ešte hlasové ovládanie, ktoré fungovalo dobre. Ja osobne však  použivam  hlasové ovládanie v Angličtine. Slovenčina je super, ale sú niektoré vecičky, ktoré by mohol google vyladiť. Nie je to chyba výrobku, skôr chyba podpory  od googlu. Každé android tv zariadenie prejde aj 24 hodinovým testom hlavne, čo sa týka prehrievania a podobne. Hral som na tomto android tv boxe hry, pozeral videa a zaťažoval procesor na maximum. Teploty  boli v poriadku aj po 24 hodinovom teste. Spomeniem ešte wifi a lan signál. Rýchlosti wifi 2,4 ghz boli plus mínus od 35 do 55 mb/s. Rýchlosť wifi 5ghz od 150 do 230 mb/s. Lan port je  iba 100 mb/s a rýchlosť sa pohybovala od 90 do 95 mb/s. Hodnoty sú výborné aj na pozeranie 4 K obsahu. 

Takže, čo povedať na záver ? Strong SRT 420 je výborné zariadenie dva v jednom. Má plnú certifikáciu od Googlu, podporu Dvbt2 a svižný systém Android tv 11. Poteši Pozerám na cenovku, ktorá sa pohybuje od 70 do 89 eur. Myslím si, že cena je tak akurát. 

Plusy a Mínusy

Plusy

Výborne odladený systém Android tv11
Podpora DVB T2
Wifi 5 ghz
Bluetooth 5.0
Diaľkový ovládač s numerickými klávesami
Plná certifikácia od Google
Podpora Netflix 4k
Podpora Sk a Cz iptv aplikácií
Spdif
2x usb 2.0
HDR 10, HDR 10+,Dolby digital

Mínusy

Lan iba 100 mb/s
Usb port 3.0
AFR/ Automatic frame rate/

VIDEORECENZIA

RECENZIA ANDROIDBOX.SK