androidbox.sk

Android BOx.Sk

MULTIMEDIÁLNE CENTRÁ
Jediný server na SK- CZ

TECHNICKÉ PARAMETRE,UNBOXING

Poďme najprv na špecifikáciu.

 • Máme tu procesor Amlogic  S905Yx4- quad-core processor at 2.0 GHz.
 • Ram 2 gb DDR4 , úložisko 16 GB
 • Bluetooth 5.0.
 • Grafika: Mali G31 s  Open GL 3.2 support.
 • Podpora 2,4 a 5 GHz Wi-Fi band.
 • Android  12 Google tv
 • Podpora AV1 videos a surround sound audio.
 • Podpora Dolby atmos, DOlby digital plus, HDR, HLG,Dolby vision
 • 1x usb port 2.0
 • Lan  100 mb/s
 • Výstup HDMI 2.1

V balení nájdeme adaptér 12v, hdmi kábel, diaľkový bluetooth ovládač, návod a samotný android tv box.  Poďme však ďalej k špecifikácii. Tesla  obsahuje jeden port usb 2.0, výstup hdmi, lan port 100 mb/s, spdif  .

Už podľa špecifikácie by malo ísť o výkonné zariadenie prakticky bez kompromisov. Ešte sa pozrieme na vstupy a výstupy. Máme tu usb 2.0, vystup spdif, hdmi 2.1, lan 100 mb/s a samotné napájanie. Vpredu máme trojicu led diód.

Systém Google Tv

Tesla XG 500 má už nový systém Google tv. Osobne sa mi páči viac , ako android tv aj keď v poslednom čase sú si tieto dva systémy  skoro navlas rovnaké.  Poďme však teraz k systému troška podrobnejšie. Google tv spolu s procesorom Amlogic a 2 gb ram funguje perfektne. Zo začiatku však musíte byť troška trpezlivý, kedže systém po pripojení na internet začne okamžite sťahovať aktualizácie. Je ich fakt neurekom. Zaberie to cca 3-4 minútky. Aktualizovaný systém funguje potom naplno a perfektne. Pohyby menu, inštalácia aplikácii, hlasové ovládanie, prehrávanie video obsahu funguje na výbornú. Pochválim tiež diaľkový ovládač, ktorý pracuje cez bluetooth a jeho odozvy sú bleskové tkv. z akéhoľvek uhlu.

Aplikácie

Poďme však k niektorým aplikáciam. Nainštaloval som Netflix, Hbo max, Skyshowtime, Prime video, Disney plus , Edisononline atď. Z iptv aplikácií Antik tv, Touch tv, Sweet tv, Skylink live tv a sledovani tv. Inak Tesla XG 500 je certifikovaná samotným Skylinkom. Všetko šlo bez najmenších problémov. Tu na sekanie určite zabudnite. Samozrejme, čo sa týka Netflixu  tak to šlo v rozlíšení 4k bez problémov.Skúšal som samozrejme aplikácie na prehrávanie z Nasu, Vlc media player, Kodi prehrávač atď. Nezaznamenal som žiadne problémy.  Jednoducho, ak vaša televízia nemá niektoré smart aplikácie tak Tesla XG500 je tým pravým . Myslím si, že urobí z vašej televízie plnohodnotné smart zariadenie.  

Chválim aj prehrávanie videa s vyšším dátovým tokom. Prakticky pri 4k 120 a ž 200 mbps sa video nezasekávalo. Fakt super.

Skušal som aj chromecast, kde odporúčam hneď pripojenie wifi 5ghz. Pri 2,4 ghz  sa video trocha zasekávalo. Trošku som to nechápal  kedže  rýchlosť wifi pri 2,4 ghz bola cca  25-30 mb/s. Wifi rýchlosti sú by som povedal taký priemer. Hlavne wifi 5 ghz je postačujúce na pohodlné prehrávanie 4 k obsahu, ako napr. Netflix, alebo Youtube. Škoda, že výrobca nedal do zariadenia 1 gb lan. Aj 100 mb/s určite postačuje, ale už by som uvítal v roku 2024 trocha pokroku. Chválim aj podporu DOlby vision a Dolby atmos. Plus tu máme DRM Widevine L1,AV1, VP9, H.264, H.265 (HEVC),HDR,HDR10, HDR10+.

TESLA XG 500

Recenzia androidbox.sk

Záver. Plusy a Mínusy

Celkovo hodnotím Teslu veľmi vysoko.  Je to výborné zariadenie za celkom dobrú cenovku s novým systémom Google tv a perfektne vyladením systémom. Prakticky je toto zariadenie skoro bez kompromisov.

Medzi hlavné plusy sú hlavne výkon, podpora video a audio kodekov a google certifikácia. Určite využijete aj rýchly bluetooth ovládač, alebo hlasovú asistenciu.

Medzi mínusy by som určite zaradil iba usb 2.0 port a 100 mb lan, plus niekto môže mať výhrady, že diaľkový ovládač nemá numerické klávesy.

V podstate však Tesla XG500 je výborná kúpa ak chcete z vašej starej televízie urobiť dokonalú smart tv. Pozerám na cenovku, ktorá sa pohybuje okolo 70-80 eur na Heureke.sk. To je myslím dobrá cena za výrobok, ktorý vás určite nesklame.