androidbox.sk

Android BOx.Sk

MULTIMEDIÁLNE CENTRÁ
Jediný server na SK- CZ

PRIPOJ sa . STAČI IBA 1 EURO MESAČNE

XIAOMI MI BOX S

Rozmery 95,25 x 95,25 x 16,7 mm
Hmotnosť 142 g 
Operačný systém Android TV 8.1
RAM 2 GB 
Úložisko 8 GB 

CPU Štvorjadrový 64-bitový Cortex-A53 S905x amlogic 1,8 ghz 
WiFi 802.11a/b/g/n/ac 2,4 GHz/5 GHz 
Bluetooth 4.0 

Video 4k@60fps, VP9, ​H.264,  MPEG1/2/4, VC-1 
Grafika Mali 450 
Zvuk DOLBY, DTS HDMI 2.0

XIAOMI MI BOX S 2 GEN.

Rozmery 95,25 x 95,25 x 16,7 mm 
Hmotnosť 147 g 
Operačný systém Google TV 
RAM 2 GB 
Úložisko 8 GB 

CPU Štvorjadrový Cortex-A55  S905 x4 
2,0 ghz amlogic 
WIFI 802.11a/b/g/n/ac 2,4 GHz/5 GHz 
Bluetooth 5.2 

Video 4k@60fps,  Dolby Vision, HDR10+ 
Grafika Mali G31 
ZvuK Dolby Audio® a DTS-HD 2.1

Balenie, aplikácie ,systém

Keď som dostal balenie Xiaomi mi tv box 2 generácie tak som mal pocit, že je to tá istá krabička, aká tu bola pred 5 rokmi. Neviem, či  grafik od Xiaomi mal dovolenku,ale v tomto prípade sa tu prakticky nič nové neudialo ak nerátam trocha zmeny vo veľkosti fontu. No dobre, nebudem sa sťažovať poďme  na to , čo je vo vnútri. Je tu hdmi kábel, diaľkový ovládač, google tv box a napájací adaptér. Batérie bohužiaľ nie.  


UNBOXING

SYSTÉM

Po rozbalení som box hneď zapojil, kde na mňa hneď čakala aktualizácia. Sťahovanie trvalo skoro 10 minút a to  som bol napojený na wifi 5 ghz. No nič. Po cca 15 minútach konečne nabehol systém google tv. Po  prihláseni google účtu na mňa čakali dalšie aktualizácie systému, launcheru, webview atď. Takže dalších 5 minút. Jasné chápem. Ja som mal Xiaomi 2 generácie už skoro mesiac pred oficialným predajom. 

Verím, že vám sa to nestane, lebo prídete o nervy. Takže konečne máme všetky aktualizácie za sebou a predo mnou sa konečne objavil nový systém Google Tv. 

Všetko šlo na začiatku výborne.  Netflix, HBO max, Skyshowtime, Disney plus, Kodi SCC . Proste paráda.  Tv apky TV Mucho, TV zdarma, Antik tv, Rebit tv, Sweet tv , Skylink bola jedna báseň.  Systém Google tv bol vyladený na jednotku tak isto diaľkový ovládač s podporou Bluetooth. Novinkou v TV boxe od Xiaomi je ich vlastná služba Xiaomi TV+, ktorá poskytuje možnosť sledovania online televíznych programov zadarmo. 

Háčik je však v tom, že ide len o zahraničné programy, ktoré sú pre nás úplne neznáme. Ak to chcete vôbec vyskúšať tak musíte pri úvodnom nastavení zmeniť region napr.na Indiu, USA, alebo Rusko, Nemecko. Na Slovensku vám táto služba nebude fungovať. TV stanice sú napr. Smurf TV, World Billiards TV, KoZoom TV, DocuBay či Rakuten Viki. Ak si myslíte, že obsah stojí za to tak ste na omyle. Sú to skôr regionálne stanice v USA, kde nič normálne nenájdete.   

RECENZIA XIAOMI MI BOX 2GEN.

ANDROIDBOX.SK