androidbox.sk

Android BOx.Sk

MULTIMEDIÁLNE CENTRÁ
Jediný server na SK- CZ

PRIPOJ sa . STAČI IBA 1 EURO MESAČNE

TECHNICKÉ PARAMETRE,UNBOXING

Keď som dostal krabičku od Zeblaze tak ma skutočne prekvapila veľmi  kvalitným balením. Teda v rámci cenovej kategórie, čiže 30-40 eur. Sám som neveril, že vôbec za takú cenu majú tieto hodinky vstavanú GPS a to dokonca aj s podporou Galilea, Glonass a Beidu. v balení nájdeme klasiku. Samotné hodinky a magnetickú nabíjačku. Po vybalení  prebehlo rýchle spárovanie cez bluetooth 5.0 a aplikáciou  Zeblaze fit . Všetko bez problémov. Hodinky majú veľkosť 1,3 palca, ale v skutočnosti majú o čosi viac. Čiže nameral som 47 mm na výšku aj širku.  Hrúbka hodiniek je 13.8 mm. Hodinky majú IPS displej s ochranou Gorilla glass. Výrobca neudáva čislo ochrany 3,5, alebo vyšším. Myslím, že ide o základ, ktorý ochráni vaše hodinky pred slabým poškriabaním, ale nič viac. 

Material hodiniek je spodok plast a rám tvorí  aspoň podľa výrobcu zinok a kov. Veľmi sa mi tomu veriť nechce,ale tak snáď v nás v tom výrobca neklame. Prekvapila ma aj vodotesnosť.  Podľa výrobcu 5ATM, čo v našom prípade znamená, že s hodinkami s tlakom 5 bar/atm môžete na krátku dobu plávať, nosiť v sprche alebo daždi. Realne som hodinky ponoril do pohára na 10 minut a prežili to.

Čo ma potešilo ďalej je  možnosť výmeny náramku o veľkosti 22 mm, čo je asi 90 percent všetkých hodiniek. Poďme však teraz k funkciám a nastaveniu.

V menu settings si môžete nastaviť úroveň jasu od 1 do 5, vibrácie, ciferníky, alarm atď. Prekvapili ma skutočne vibrácie. Ak som ich dal na max.úroveň , mal pocit, že mám na ruke nejaký vibrátor. Úroveň jasu odporúčam dávať na maximum, kedže hlavne na priamom slnku je to nevyhnutnosť. Poďme však k workout funkciám. Je ich presne 30. Nájdete tam beh, cyklistika, plávanie, bedminton, box, taekwondo, futbal, basketbal , bežecký pás,chôdza, freestyle, trekking,stolový tenis, chôdza po schodoch ,šerm, skákanie na švihadle, tenis, cricket atď. Myslím, že pre začiatočníka to bude určite stačiť. 

Ďalej máme v menu denné štatistiky, meranie srdcového tepu , Spo2 ,spánkový režim ,správy, počasie, ,kompas, hudobný prehrávač,stopky , odpočítavanie, funkcia Find  phone.  Potešilo ma , že napr. funkcia správy podporuje diakritiku,okrem smajlíkov. Hodinky majú dva fyzické tlačítka na pravej strane. To dolné slúži iba na zapnutie a vypnutie displeja. To horné na vstup do menu. Samozrejme ips displej je dotykový . Posunutím doľava sa dostanete do počasia, merania tepu, SpO2, hudobného prehrávača. Posunutím doprava je vlastne to isté, ale v opačnom poradí. Škoda. Hodilo by sa viac vstup rovno do nejakej športovej aktivity. Ale nevadí.  

Čo ma však asi najviac zaujímalo je rýchlosť načítania GPS plus presnosť. Rýchlosť načítania GPS je fakt na veľmi dobrej úrovni. Až sa mi zdalo, že je to jednoducho fake.  Ale opak bol pravdou. Za 9,2 sekund je to super. Skúšal som to samozrejme aj viackrát a to hlavne pri zamračenej oblohe. Tam už výsledok nebol taký jasný ,ale do cca minúty to bolo tak akurát. 

 Síce to vo video recenzii až tak nespomínam, ale mám trať  v dlžke  10 km, ktorú mám zmapovanú už dlhšiu dobu. Použil som hodinky Xiaomi s1 active, apku adidas Runtastic.  Hodinky Zeblaze namerali  10 km trať v dlžke 10,03 km, alebo 10,05 km. Beriem to, ako výborne výsledky na danú triedu. 

Zaujala ma aj výdrž.  Skúsil som  10 km pri plnom nabití.

 Po 10 km behu a času cca 1 hodina stav baterie klesol iba o 3 percentá. Fakt klobúk dole. Vydrž sa pri 2 x 10 km beh do týždňa + nejaký ten fitness vyšplhala na skutočne 2 týždne, čo hodnotím na danú triedu, ako vynikajúce výsledky. Dalšiou výhodou je , že vaše výsledky si môžete pozrieť v aplikácii Zeblaze fit, alebo dokonca v apke Strava.ZÁVER

Dobre poďme však teraz na zopár vecí, ktoré sa mi nepáčia. Respektíve za danú cenovku okolo 40 eur by som takéto funkcie od hodiniek asi  nevyžadoval. Napr. nemožnosť odpovedať na hovor, alebo sms. Absencia NFC. IPS displej. Aplikácia v Angličtine tak isto menu hodiniek. Mnoho nezmyselných ciferníkov  v apke vhodných skôr pre deti. Občas dlhšie spárovanie  cez bluetooth, ak sa vzdialite od mobilného telefónu. 

Chýba barometer.Always on displej.  A tou poslednou je slabá podpora  na slovenských a českých eshopoch. Ak to však zhrniem dokopy tak Zeblaze Stratos 2 lite ma veľmi milo prekvapili . Za cenovku okolo 30-40 eur dostanete asi maximum. Ak začínate so športovou aktivitou a nechcete minúť za  športové hodinky celý majetok tak Zeblaze Stratos 2 lite sú tá pravá voľba.   


Plusy a Mínusy

Plusy

Cena 
Rýchlosť načítania GPS
Celková presnosť 
Výdrž batérie 
Ochrana Gorila glass 
Aplikácia Zeblaze Fit 
Bluetooth 5.0 
Možnosť odoslania do aplikácie Strava 
Výdrž batérie SPO2  

Mínusy

Nemá kompas,barometer
Menšie zastúpenie na Slovensku, alebo v Čechách 
Nemá NFC 
Menu v Angličtine

VIDEORECENZIA

Zeblaze Stratos 2 LITE