androidbox.sk

Android BOx.Sk

MULTIMEDIÁLNE CENTRÁ
Jediný server na SK- CZ

hako mini prvé dojmy

Poďme však pekne po poriadku. Takže v krabičke nájdete samotný android tv box, micro usb kábel, napájací adapter, micro hdmi redukciu na hdmi a diaľkový bluetooth ovládač.

Prvé zapojenie od vás vyžaduje spárovanie diaľkového ovládača, ktoré prebehlo bez najmenších problémov . Systém na moje prekvapenie naskočil dosť rýchlo. Ešte väčšie prekvapenie bola verzia systému android tv.  Hako mini má android tv 12, ktorý nemá momentálne ani Nokia 8010, alebo Mecool km2+deluxe. Takáto malá krabička s prakticky neznámym výrobcom Hako na Slovensku ponúka už nový systém s podporou snímkovacej frekvencie.

TECHNICKÉ PARAMETRE

Máme tu procesor Amlogic  S90yx2- quad-core processor at 1,8 GHz.

  • Ram 2 gb DDR4 , úložisko 8GB
  • Bluetooth 5.0
  • Grafika: Mali G31 s  Open GL 3.2 support.
  • Podpora 2,4 a 5 GHz Wi-Fi band
  • Android  12 Android TV
  • Podpora HDR, DTS HD
  • 1x micro hdmi na hdmi
  • 1x micro usb- podpora otg

V balení nájdeme adaptér 5v, micro hdmi kábel, diaľkový bluetooth ovládač, návod a samotný android tv box. 

Výkon+aplikácie

Poďme však ďalej na špecifikáciu. Hako mini má Amlogic procesor o takte 1,8 ghz, štvorjadro. 2 gb ram , 8 gb úložisko. Grafika Mali G31 , Bluetooth 5.0, Wifi 2,4 a 5 Ghz. Nemáme tu prakticky žiadne zvukové  výstupy, spdif a podobné. Máme tu iba vstup pre napájanie micro usb a výstup micro hdmi. Čo ma potešilo bolo, že micro usb má podporu otg, takže si môžete  rozdvojkou usb micro pripojiť aj napr. usb kľuč. Skúsil som to káblom z Aliexpressu za pár centov a perfektne to fungovalo. 

Podobný kábel som  našiel aj na Aukre.cz tak môžete skúsiť aj tam . Úložisko môžete takýmto spôsobom aj rozširiť takže systém vám bude aplikácie z väčšej časti ukladať na usb kľuč. Skušal som pripojiť aj Nas zariadenie Qnap aj slúchadlá Galaxy buds2. Všetko bez problémov.

Dalšie prekvapenie bol výkon. Či už je to Youtube 4k, Netflix 4 k, Skyshowtime,Disney plus atď. všetko šlo bez najmenších zásekov. Tak isto to bolo v prípade Iptv televízie, ako Antik tv, Sweet tv, Skylink live tv,atď. Systém zvládal všetko bez problémov. Asi najväčšie obavy som mal z chladenia. Prakticky žiadne vetracie otvory a k tomu miniaturne rozmery predurčovali toto zariadenie na okamžité odpálenie procesora, alebo grafického čipu. Opak bol však pravdou. 

Aj po 24 hodinách aktívného použitia Hako nezaznamenal žiadne poruchy ani záseky. Fakt som nechápál. Až som mal chuť zariadenie rozobrať a pozrieť sa , ako má Hako vyriešené chladenie. Žiaľ zariadenie som musel vrátiť tak som nechcel urobiť škodu. 

android tv 12

Zaujímavosťou je, že v takom lacnom zariadení je Android tv 12, ktorý má výbornú kompatibilitu s podporou snímkovacej frekvencie. 

hako mini aida 64

Hako mini má 2 gb ram a 8gb úložisko z toho reálných 4,4 gb. Procesor 1,8 ghz Amlogic spolu s grafikou Mali G31 postačuje na prehrávanie 4 k obsahu. 

Vyskúšal som aj službu chromecast a miracast. Tu som tiež nezaznamenal nejaké problémy. Celkovo Hako mini  ma skutočne prekvapilo. Nechal som si ho na test ešte 2 týždne, či nepríde nejaký problém. Prišla iba aktualizácia, ktorá mám pocit ešte zariadenie zrýchlila.   

Poďme však teraz aj k nevýhodám. Pri Hako mini zabudnite na podporu Dolby Vision, DOlby Atmos. Zabudnite tu aj na kodek AV1, ktorý výrazným spôsobom uľahčuje prehrávanie video obsahu. Nie je tu dokonca ani podpora pre HLG a HDR10+. Máme tu iba klasické HDR10.  Ak nie ste naročný na video zážitok tak vám spomínané funkcie nebudú chýbať.  

Pozerám aj na cenu Hako mini. Na Aliexpresse ho  kúpite za nejakých 40-45 eur. Ak natrafíte na nejaký kupón tak cena môže byť za cca 35 eur. Aj za cenu cca 40 eur je to dobrá cena za to, že tu máme certifikovaný android tv box s podporou Android tv 12. Je tu aj konkurencia v podobe Xiaomi tv stick, alebo Homatics stick 4k. 

Čo by som si vybral ja ? Nuž po skúsenosti s Hako mini by som si ho určite kúpil. Prekvapil ma výborne odladeným systémom, spoľahlivosťou  a výkonom. Klobúk dole HAKO !!!  

Hako mini

Recenzia androidbox.sk