androidbox.sk

Android BOx.Sk

MULTIMEDIÁLNE CENTRÁ
Jediný server na SK- CZ

TECHNICKÉ PARAMETRE,UNBOXING

Poďme najprv na špecifikáciu.

 • Máme tu procesor Amlogic  S905Y4-B quad-core processor at 2.0 GHz.
 • Ram 4GB  DDR4 , úložisko 32GB
 • Bluetooth 5.0.
 • Grafika: Mali G31 s  Open GL 3.2 support.
 • Podpora 2,4 a 5 GHz Wi-Fi band.
 • Android 11 TV OS.
 • Podpora kodek 4K HDR AV1 videos a surround sound audio.
 • Podpora Dolby atmos, DOlby digital plus, HDR, HLG
 • Podpora Correlec, Emuelec
 • 2x usb port, 1x micro sd
 • Lan  100 mb/s
 • Výstup HDMI 2.1

Podľa  špecifikácie ide o výborné zariadenie s potrebnými kodekami za cenovku cca 60-70 eur. Čo ma sklamalo je, že toto zariadenie nepodporuje Dolby vision a Dolby true HD. V balení nájdeme všetko potrebné od Hdmi kábla, diaľkového ovládania s hlasovým ovládaním , android box a napájací adaptér. Manuál v Angličtine beriem, ako zbytočne vytlačený papier , ktorý šiel hneď do koša. Je tu aj jedna zaujímavosť, čo ma prekvapila. 

Keď som spustil Aida 64 a pozrel sa na výrobcu tak to bol HAKO PRO. Zvláštne. Hako pro som recenzoval pred asi dvoma mesiacmi a keď som ho porovnával s Kinhank X6  tak to bolo skoro na vlas rovnaké. Mám pocit, že Činania už kopírujú aj samých seba.  


Kinhank X6 má android tv 11. Netflix 4k,HBO max,Skyshowtime, Disney plus idú perfektne. Tiež slovenské a české tv apky. Sweet tv, Skylink live tv, Antik tv, Sledovaní tv  idú na výbornú. 4 gb ram tam fakt citíť. Youtube 4 k je ten najmenší problém. 

Skúšal som samozrejme aj Kodi prehrávač s pluginami a všetko išlo na výbornú. Škoda len , že diaľkový ovládač nemá čislice, ako napr,Nokia 8010. Stanice sa nedajú prepínať čislicami,ale iba rolovaním,čo je škoda. Skúšal som hlasové ovládanie, chromecast a spárovanie repro s bluetooth. Niekoľkokrát som android box vypol a zapol, aby som zistil, či sa spáruje s repro. Všetko prebehlo bez problémov.  

Chválim aj podporu. Za mesiac používania mi prišla dvakrát aktualizácia. To sa len tak nevidí. Skušal som aj prehrávanie z Nas zariadenia, ktoré  prebehlo bez problémov aj keď spárovanie s Nas sa podarilo až na tretikrát.


Pochválil by som aj  podporu CoreELEC a EmuElec. Kto  vie o čo ide tak bude jasať. Systém s micro sd karty sa načital bez problémov v prípade CoreELEC. Android box sa v tom prípade premenil na linuxový systém s prehrávačom Kodi. Super KINHANK !  Poďme ešte na koniec  tejto recenzie na rýchlosť wifi. Wifi 2,4 ghz cca 16-20 mb/s. Rýchlosť wifi 5 ghz cca 160-250 mb/s. Lan  dosiahol 94 mb/s.    

Vcelku na záver by som hodnotil Kinhank X6, ako výborný android tv box s plnou certifikáciou od Google za celkom dobré peniaze. 
Máme tu 4 gb Ram a 32 Gb úložisko a výborný procesor Amlogic. Škoda, že sa predáva iba na Aliexprese, alebo Amazone. Na Slovensku , alebo v Čechách distribútora nenájdete. Je to veľká škoda. Zariadení s takouto konfiguráciou je málo. Zväčša tu máme iba 2 gb ram a 16 g úložisko. Ak by som chcel nájsť konkurenta tak by to bola jedine Nokia 8010, alebo samotný Hako pro.  Kúpili by ste si Kinhank X6 ? Ja určite áno.   


KINHANK X6

RECENZIA ANDROIDBOX.SK