androidbox.sk

Android BOx.Sk

MULTIMEDIÁLNE CENTRÁ
Jediný server na SK- CZ

PRIPOJ sa . STAČI IBA 1 EURO MESAČNE

Pri výbere skútru musíte zvážiť , na čo vlastne chcete používať váš skúter. Ja napr, používam skúter na jazdu do práce, na rôzne  športové akcie,a dlhšie vzdialenosti do plus mínus 200 km. Prioritou bol u mńa podvozok, jazdné vlastnosti a posed, kedže mám výšku 186 cm. Nehovorím, že sa mi na Yamahe,alebo Honde PCX sedelo zle. To by som im asi krivdil. Ale keď som si sadol na SYM tak posed bol výborný. Výška sedadla 785 mm,kde si nohy dáte v pohode na zem.  

Vyhrala tiež aj rovná podlaha u Sym,kde nemusíte nohu zdvíhať do výšky. Troška ma však zarazil vnútorný odkladací priestor pod sedadlom, kde u sym bol najmenší. Obyčajná skúter prilba sa tam zmestí v pohode, ale ostatné veci, ako lekárnička, vesta atď. len tak tak. Pri kúpe som si hneď objednal zadný kufor, ktorý ma vyšiel aj s držiakom za necelých 100 eur z moped slovakia. Vpredu máme tiež malú skrinku na mobil spojenú s rýchlým usb portom typu A.  

Škoda, že skrinka nie je uzamykateľná.  




SYM JET 14 125i ABS

Moderný dizajn  Sym jet 14 125 sa nezaprie

LED svetlá vpredu aj vzadu

Kotúčová brzda vpredu aj vzadu zaručuje výborné brdné vlastnosti.

Špecifikácia

Takže poďme teraz na zopár špecifikácií. 

Sym jet 14 je poháňaný 9,3 kw motorom a zdvihovým objemom 125 cm. Máme tu normu EURO 5.
Kotúčové brzdy vpredu 260 mm a vzadu 220 mm brzdia výborne na svoju triedu. Za toto SYM klobúk dole. Pochválim hneď aj výborne odpružený podvozok. Je to akurát na Slovenské cesty. Pochválim tiež  led svetlá vpredu aj vzadu. Ovládacie prvky ,ako smerovky, svetlá, klaksón, štartér, sú umiestnené výborne takže no problém. Tak isto brzdové páčky sú dosť blizko k riadidlám, takže aj ženy,alebo dievčatá s malými prstami nebudú mať ťažkosti s brzdením. Palivová nádrž  má 7,5 litra. 

Dojazd 300 km ak jazdíte do 90 km/h. Ak to preženiete tak max dojazd je 260-280 km. Takže spotreba sa pohybuje na cca 2.3 až 2.6 litra. Honda ,ale aj Yamaha sú na tom  trocha lepšie, kedže obsahujú start-stop systém, čo sym bohužiaľ nemá. Nie je tu ani bezkľučový systém ,ale obyčajný klasický kľučik. Zabudnite aj na alarm. Čo sa týka prístrojovej dosky tak tu máme totálnu klasiku.

Čierne ikonky s bielým podsvieteným. Máme tu všetko , čo potrebujeme. Rýchlosť, trip, celkový počet kilometrov, napätie batérie, smerovky, otáčkomer, čas. Škoda, že výrobca nedal aj celkovú spotrebu. Ale nevadí. Spomeniem ešte pneumatiky o veľkosti 14 palcov, ktoré zaručujú výborne jazdné vlastnosti. Vzadu máme dvojitý tlmič a vpredu vidlicu. Vzadu je možné tlmiče nastaviť,ale podľa mňa to nie je vôbec potrebné.      

Sym jet 14 125 abs lc R3

RECENZIA ANDROIDBOX.SK