androidbox.sk

Android BOx.Sk

MULTIMEDIÁLNE CENTRÁ
Jediný server na SK- CZ

PRIPOJ sa . STAČI IBA 1 EURO MESAČNE

TECHNICKÉ PARAMETRE,UNBOXING

V balení nájdeme samotné hodinky a magnetickú nabíjačku s ktorou nabijete hodinky na 100 percent za cca 1 hodina 10 minút.  Výrazným benefitom týchto hodiniek je určite amoled displej o veľkosti 1,43 palca. Svietivosť je výborná aj na priamom slnku. Výška a širka  hodiniek  je 46,3 mm. Hrúbka 14,8 mm. Čo sa týka použitých materiálov tak tu máme aspoň podľa výrobcu zinkový rám. Spodok tvorí plast. Hodinky však vyzerajú dosť masívne. Náramok máme silikonový, širka 22 mm. Je odnimateľný takže si to môžte kluďne vymeniť. 

Na  pravom boku hodiniek máme dve fyzické tlačitka. Horné slúži na vstup do menu, dolným tlačitkom vstupujeme do športových aktivít. Je ich tu iba desať, ale cez aplikáciu Zeblaze fit si môžme priradiť dalšie. Je ich vyše 100 takže myslím si, že nájdete to, čo potrebujete. Zo základných je tam samozrejme beh, cyklistika, workout, plávanie, bežecký trenažer, tenis, futbal, atď.

 

Čo sa týka ešte technických parametrov tak hodinky samozrejme podporuju GPS, volanie, a ovladanie hudobného prehrávača v mobilnom telefóne, ale aj fotoaparát. Určite pochválim výborný mikrofón a reproduktor. Za cenovku okolo 50-60 eur som čakal zlú kvalitu, ale opak bol pravdou. 

SYSTÉM

Hodinky obsahujú Gps čip s podporou GPS, Glonass, Beidu, Galileo.  Rýchlosť načítavania je výborná. Prakticky za pár sekúnd máte načítane gps. Pochválim aj presnosť. Mám zmeranú trať v dlžke 10 km, kde behávam prakticky každý tretí deň. Rozdiel bol plus mínus nejakých 5-10 metrov, čo beriem, ako výborné hodnoty. Na niektorých zahraničných recenziách je opísaný pravý opak. Ja osobne som porovnával dlžku trate s mobilnou apkou Adidas runtastic a sport tracker.  

Všetky  športová aktivity môžete poslať aj do aplikácie Strava, Google fit, alebo Apple health.  Hodinky podporujú aj automatickú detekciu aktivity.  Hodinky zobrazujú napr. pri bežeckej záťáži cekový počet km, čas na km, kalórie, stupeň zaťaženia. 

Okrem športových aktivít hodinky obsahujú meranie tepu, Spo2, stopky, časovač, meranie stresu, nastavenie jasu, menštruačný cyklus, fázy spánku, alarm atď. Hodinky žiaľ nepodporujú slovenčinu ani češtinu. 

Ako som spomínal hodinkami môžete ovládať hudobný prehrávač v mobile, alebo fotiť. Môžete prijímať notifikácie z aplikácií, ktoré si zvolíte, sms,volať cez hodinky atď. V základe máme v ponuke 4 ciferníky . Jeden vlastný, ktorý si zvolite v aplikácii. Ciferníkov je v ponuke apky cca okolo 100 tak myslím,že si vyberiete. Hodinky spárujete rýchlo s aplikáciou ZEBLAZE FIT. Spárovanie prebehlo bez problémov. Aplikácia žiaľ nepodporuje Slovenčinu, ani Češtinu.  Základ je Angličtina . To až tak nevadí  myslím.  Hodinky majú kvalitné vibrácie, jas. Amoled displej podporuje always on displej. Síce tu máme iba dva ciferníky pre always on,ale aspoň niečo.  

Poďme ešte k výdrži batérie. Výrobca udáva až 45 dní bez použitia always on displeja a gps. Priznám sa, že som sa na tento údaj skoro nikdy nedostal. Cca 40 dní je maximum. Pri použitom GPS mi hodinky vydržali cca  14-20 dní. Beriem to však, ako výborné hodnoty za  to, že hodinky stoja okolo 50-60 eur.  Hodinky majú ochranu IP 68. Parkrát skončili v sprche a v pohode to prežili. 

Čo povedať na záver ?

Hodinky Zeblaze stratos 3 sú výborne hodinky ak začinate so športovými aktivitami. Prekvapia amoled displejom, kvalitným spracovaním, podporou gps , volaniami a kopec funkcií za  výbornú cenovku.  Ja osobne som testoval hodinky 2 mesiace. Za ten čas som si ich veľmi obľubil pre ich jednoduchosť a výdrž  batérie.  Jasné môžeme kritizovať za chýbajúce NFC, slabšiu ochranu  iba Gorilla glass a kopec funkcií, ktoré možno nájdeme v drahšich hodinkách. Zeblaze Stratos 3 meria však na cieľovú skupinu, ktorí začinajú, alebo jednoducho nechcú dať za hodinky celý majetok.  Plusy a Mínusy

Plusy

Amoled displej 
Výborná presnosť GPS
Vymeniteľné ramienky 
Množstvo športových aktivít 
Výborný dizajn 
Podpora  apky Strava, Apple health, Google fit 
Príjem notifikácií z apiek telefónu/ gmail, messenger, správy atď/ 
Plná podpora diakritiky 
Dobrá výdrž batérie 

Mínusy

Nemá kompas,barometer
Menšie zastúpenie na Slovensku, alebo v Čechách 
Nemá NFC 
Menu v Angličtine

VIDEORECENZIA

Zeblaze Stratos 3