A95 x F4

Nový procesor Amlogic S905X4

A95 X F4

Pred pár dňami mi došiel na test výrobok Ax954 X4. Priznám sa , že som sa ten box veľmi tešil.Nový procesor amlogix S905 x4 ponúka trocha vyšší výkon a tkv. by mal byť nástupca úspešného S905x3. No uvidíme. Kedže je teraz problem s čipami, aj na poli android boxov uvidíme či sa tento procesor presadí v ponuke.

Hardware

Tento výrobok mám z obchodu Geekbuying a momentálna cenovka je cca 45-60 eur. Za túto cenovku máte najnovší procesor amlogic S905x4, 4 gb ram, 32 gb úložisko, 2x usb, 1x micro sd a žiaľ iba 100 mb lan. Netflix žial funguje iba v rozlíšení 850x480, čo je na 4 K televízií skoro nepozerateľné. Ešteže Youtube v 4 K išiel v pohode.Amlogic Procesor

Amlogic procesorS905x4 Quadcore o takte 2.0 ghz bohato postačuje na prehrávanie  4 K obsahu

Podpora

Na podporu Netflixu a HBO max na tomto zaraidení zabudnite. Netflix podporuje iba v rozlíšeni SD+ a  na HBO max bohužiaľ nefunguje zvuk. 

Unboxing

V balení nájdete všetko čo potrebujete. Máme tu diaľkový ovládač bez hlasového ovládania, hdmi kábel, napájací adaptér a samotný android box. Systém-podpora

Po zapojení trvalo špušťanie systému cca 60-80 sekúnd , čo nie je málo. Po spustení wifi, registrácie do google play obchodu som začal postupne inštalovať aplikácie. Čo určite je prvá výtka je mobilný systém google. Tento android box má upravený systém android, ktorý je použitý z mobilu a upravený na ovládanie diaľkovým ovládačom. Toto je už samozrejme klasika u čínských zariadení. Takže v prvom rade zabudnite na plnú podporu Netflix v max. rozlíšení , HBO , Apple tv. 

Všetko samozrejme môžete riešiť cez prehrávač Kodi a stiahnuť si tam pluginy, ale v tom prípade prichádzate o uživateľský komfort. Pripojenie cez wifi , alebo lan bolo bleskové a tak isto menu je prehľadné. Úvodný launcher je taká čínska klasika. Môžete si zmeniť aj pozadie. Je to jednoduché a veľmi praktické. Nemám, čo by som tomu vytkol.
Poďme však teraz skúsiť niektoré aplikácie.

Nainštaloval som skylink live, Kuki, Touch tv, Magio go, sledovaní tv a kopec aplikácií na sledovanie stream programov ako napr.markíza plus, alebo mall tv. Priznám sa , že som čakal lepšie odladený systém. Áno všetky apky išli v pohode, ale akosi som zvyknutý , že napr, na platfome android tv s certifikáciou od google ide všetko za cca sekundu dve. Ale ok. Musíme si uvedomiť v akých cenových reláciach sa pohybujeme. Tento výrobok mám z obchodu Geekbuying a momentálna cenovka je cca 45-60 eur. Za túto cenovku máte najnovší procesor amlogic S905x4, 4 gb ram, 32 gb úložisko, 2x usb, 1x micro sd a žiaľ iba 100 mb lan. Netflix žial funguje iba v rozlíšení 850x480, čo je na 4 K televízií skoro nepozerateľné. Ešteže Youtube v 4 K išiel v pohode.

Wifi- pripojenie

 Vyskušal som ešte rýchlosť wifi. 2,4 ghz a 5ghz. Rýchlosť 20 mb/s download a iba 5mb/s upload pri 2,4 ghz hodnotím skoro, ako podpriemer. Pri wifi 5ghz som nameral cca 110 mb/s download a 12mb/s upload, čo je cca taký priemer. Lan dosiahol rýchlosť 95 mb/s. Toto by mohlo byť lepšie.

Kodi

Prehrávač Kodi funguje na výbornú aj keď tu som musel odinštalovať starú verziu 18.4 a nainštalovať aktuálnu 19.3 Matrix. Rýchlosť načitávania pluginov je na dobrej úrovní a pokiaľ chcete tento android box na Kodi tak je to ok. Testoval som tento box 24 hodín . Od prehrávania videí až po nejaké hry a pripojenia bluetooth zariadení. Zarazili ma dosť vysoké teploty. Pri prehrávaní videí 4 K android box riadne zatopí až na cca 80-85 stupňov. Raz sa dokonca zasekol a nepomohlo nič iba vytiahnuť zo zásuvky a nanovo zapojiť. Chladenie by mohlo by určite lepšie ,ale pokiaľ to budete používať normálne ,nie ako ja 24 hodín tak by nemal byť problém. Použitý ovládač má dobré reakcie a môžete si ho spárovať aj s vaším tv ovládačom. Chválim aj možnosť vypnutia HDR.

Podsvietenie

Tiež taká malá drobnosť . To je podsvietenie na vrchu. Kto takú blbosť vymyslel neviem. Hore máte hviezdicu, na ktorej môžete nastaviť podsvietenie, alebo intenzitu farieb a preblikávania. Ešteže sa to dá vypnuť. Hlavne v noci keď to máte pred tv a bliká vám to 2-3 hodiny pri futbalovom zápase. To máte svetielkujuci zážitok na nervy. Riskujete buď epileptický záchvat, alebo nervový šok. Radšej mal výrobca investovať do 1 GB lan a nie do takej blbosti. Ale ok. Každý má iný vkus. Android box má vpredu aj podsvietený displej, ktorý zobrazuje čas, pripojenie wifi, alebo usb perifírií.

Launcher

Celkom zaujímavý launcher podobný systému android tv. 

Wifi 2,4a 5 ghz

Pripojenie wifi 2,4 ghz a 5 ghz je na priemernej úrovni. Ak chcete svižný chod odporúčam jedine wifi 5ghz, alebo lan. 

Netflix a HBO max 

Netflix a Hbo max toto zariadenie nepodporuje v 4 K verzii ani vo full hd. 

Záver

Čo povedať na záver ? A95X F4 je vcelku dobrý android box, ale s trocha nevyladeným systémom. Reakcie by mohli byť svižnejšie. Na to , že to má amlogic S905 X4 som čakal lepšie reakcie a svižnejší chod. Tento android box je pre základné veci a nič viac. Ak to chcete na Netflix, HBO, Apple tv tak sa tomuto boxu radšej vyhnite. Pre IPTV televízie,Kodi určite postačí, ale to je asi tak všetko. Za uvedenú cenovku by som však čakal oveľa viac. Ak by som sa mal rozhodovať tak si radšej priplatím za Mecool KM2, KM1, alebo KM6 deluxe s lepšie odladeným systémom. Ešte jeden važny zádrhel, ktorý sa nedá odpustiť. A tým je uptade. Pozor na to . Výrobca, alebo distribútor zmenil po 3 mesiacoch wifi chip. Ak máte v tomto android boxe verziu Android 11 máte už iný wifi chip. Ak však spustíte uptade nainštaluje vám verziu uptade so starým wifi chipom.

Výsledok ?
Prestane vám fungovať wifi !!!! Toto je tkv. neodpustiteľné. Takže veľmi cenná rada. Ak vás vyzve na uptade a máte v tomto android boxe verziu androidu 11, tak prosím nerobte to. Ak to urobíte prestane vám fungovať wifi. Toto je typická činská práca. Za cca pol roka vymeniť wifi chip.

A95 x F4 je android box pre základné veci. Nič viac. Za podobnú cenovku zoženiete určite niečo lepšie s vyladeným systémom. Testoval som pred týmto android boxom Teslu XA400. Má síce iba 2 GB ram a horší procesor, ale ide to 100 krát lepšie, ako A95X F4. V tomto prípade tu platí zlaté pravidlo. Nie je všetko zlato, čo sa blyští. Aj keď má A95 x F4 všetko na papieri lepšie, skutočnosť je úplne iná. Ako hovorí úvodný názov je to tak trocha krok vedľa. Výrobca musí urobiť ešte zopár vylepšení, aby to išlo tak ako má . 5-6 sekundové čakanie napr na iptv spustenie sledovaní tv, skylink tv je tkv z inej dimenzie.
Nuž čakal som viac.
Bohužiaľ.
Takže výber je na vás.

Link predajcu.

Geekbuyink