Homatics
dongle Q

Výborny  Androidbox za výbornú cenu

Homatics Dongle Q

Homatics dongle Q ma v prvom rade zaujalo výbornými rozmermi. Je to fakt android tv stick do vrecka. Použival som toto zariadenie na chate,kde som pripojil zariadenie na micro usb kabel rovno do tv, pripojil sa k wifi a je to. Diaľkový ovládač hodnotím ako výborný s bleskovými reakciami. Aj keď zabudnete ovládač, nemusíte sa obávať. Zariadenie podporuje aj ovládanie cez mobil cez aplikaciu android tv,ktorú si stiahnete do mobilu. 

Zapojenie

Zapojenie zariadenia je veľmi jednoduché. Napr. je tu výstup hdmi s predlženým káblom , čo využijú hlavne tí, čo majú televíziu na stene. Po zapojení sa systém rozbehol veľmi rýchlo. Spárovanie ovládača a prihlásenie do google služieb trvalo 2-3 minúty, čo je super. Nainštaloval som tv aplikácie, ako Magio go, Horizont v, Skylink , Netflix, Hbo a začal s testovaním. Systém zvláda všetko veľmi dobre. Je výborne odladený. Výčitku mám snáď iba k malému úložisku 8 gb s toho reálne 4,5 GB. Netflix a Hbo zvláda v pohode 4k a tak isto tv aplikácie išli všetky v pohode. Odporúčam však pripojiť zariadenie na Wifi 5ghz ak chcete skutočne svižný chod aplikácii Netflix a Hbo.Amlogic Procesor

Amlogic procesorS905y2 Quadcore o takte 1,8 ghz bohato postačuje na prehrávanie 4 k obsahu Netflix, Hbo, Kodi. 

Geek antutu test dynalink

Podpora

Podpora kodeku dtshd, ac3,avc vám v pohode prehrá viacero formátov.

Test kodekov

Unboxing

Poďme sa teraz pozrieť na balenie. Obsahuje všetko potrebné. Samotný android tv stick,  napájací kábel, batérie a diaľkový bluetooth ovládač, ktorého reakcie sú naozaj svižné a bleskové. Ovládač podporuje hlasové ovládanie, čo je super. Škoda, že výrobca nedal napájanie usb c, ale použil staré micro usb. Nevadí.Systém-podpora

Hardware a unboxing máme za sebou, poďme teraz na systém. Systém obsahuje Android TV vo verzii 10. Systém je už taká klasika medzi android tv zariadeniami.  Všetko ide perfektne a svižne. Pripojenie wifi 2,4 ghz a 5 ghz je bleskové. Vyskúšal som  pripojiť bluetooth ovládač plus repro a všetko prebehlo bez problémov. Zariadenie podporuje Widevine L1,Video CodecsVP9, H.264, H.265 (HEVC),HDR,HDR10.Chromecast built-in, Google Assistant.

Poďme teraz na aplikácie. Vyskúšal som Netflix 4k , Hbo max, Youtube 4k ,Antik tv, Sledovaní tv, Rebit tv, Skylink live tv, O2 tv atď a všetko fungovalo bez najmenších zásekov. Netflix 4 k ide perfektne. Tiež prehrávač Kodi, Vlc , Qnap nas, Synology nas ide na výbornú. Samozrejme tak, ako skoro pri každom tv sticku odporúčam pripojiť k wifi 5 Ghz. Wifi 2,4 ghz proste nestíha napr. 4K obraz s QNAP NAS. 

Samozrejme trocha zamrzí, že toto zariadenie nepodporuje Dolby vision,ale zase tu máme celkom dobrú cenovku.

Android tv 10

Android tv vo verzii 10 poskytuje výbornú kompatibilitu a svižný chod. 


Wifi 2,4 a 5 ghz

Pripojenie wifi 2,4 ghz a 5 ghz je na priemernej úrovni. Napr. wifi 5 ghz je cca 102, 130 mb/s. 

Netflix a HBO max 4k

Netflix a Hbo max podporuje toto zariadenie v 4 K. Iptv televízie, ako Antik tv, Magio go, Lepši tv, Sledovaní tv fungujú na výbornú. 

Záver

Homatics Dongle Q je výborný výrobok od SEI ROBOTICS distribuovaný firmou Homatics. Jeho nespornou výhodou je podpora Netflix tej najvyššej kvality a tak isto HBO. Výhodou je podpora smart aplikácií, ako Magio go, Skylink live tv, Sledovaní tv, Horizont v, Sledovaní tv , Antik tv, Lepší tv atď. Zariadenie v pohode zvláda prehrávanie 4 K obsahu youtube, ale aj v prehrávači Kodi. Ak potrebujete urobiť z vašej televízie smart tv tak je to veľmi dobra kúpa.

Čo sú nevýhody ? Určite malé úložisko v reale 4,5 gb a uvítal by som aspoň jeden vstup usb. Inak tomuto zariadeniu nemám, čo by som vytkol. Je to podobné zariadenie,ako chromecast google tv,alebo xiaomi tv stick. Ak pozrieme na cenovku okolo 69 eur tak sú tu síce konkurenti, ako napr xiaomi mi box s, ale zase ten má už zastaralý procesor Amlogic S905 x, ktorý už svojími vlastnosťami nezvláda niektoré stream veci. Ak potrebujete zariadenie pre Netflix, HBO a smart tv, Kodi tak toto zariadenie je určite to pravé.

Link predajcu.

Ellano.sk

Technická špecifikácia:

 • Rozlíšenie: 4K, 3840×2160 / 60 Hz
 • Operačný systém: Android TV 10
 • Procesor: Štvorjadrový Cortex-A53  1,8 GHZ
 • GPU: Mali-G31 MP2
 • RAM+ROM: 2G + 8G
 • Bezdrôtové pripojenie: Bluetooth 5.0, Wi-Fi 2.4 GHz/5 GHz
 • Porty: 1× HDMI, 1× Micro USB
 • Video dekodér:AVS, VP9, H.265, H.264, MPEG-2, MPEG-1
 • Formát videa: MKV, MPG, MPEG, DÁT, AVI, MOV, ISO, MP4, RM
 • Zvukový dekodér: DTS HD, Dolby Atmos
 • Formát zvuku: MP3, AAC, RM, FLAC
 • Obrazový dekodér: JPG, BMP, GIF, PNG
 • Obsah: Predinštalovaný Netflix, Amazon Prime Video a Youtube