Mecool Kd 3

Výborny  Androidbox s podporu Netflix, Hbo a s novou nadstavbou Google tv

Mecool KD3

Mecool Kd3 mi dorazil na test spolu s xiaomi tv stick 4 k a realme tv stick. Pri prvých testoch som mal pocit,že testujem na 99 percent zhodné výrobky. Hardware je tkv.rovnaký rozdiel je však v nadstavbe Mecool. Tento výrobok používa nový systém Google tv, ktorý má byť nástupcom Android tv. 
Už čoskoro sa môžeme tešiť na video recenziu v Slovenčine

Hardware

Poďme sa v prvom rade pozrieť na špecifikáciu. Dynalink obsahuje  štvorjadrový procesor Amlogic S905y4 o takte  2,0 Ghz . Grafika mali G31 postačuje bohato na prehrávanie 4K obsahu. Máme tu 2gb ram a 8 gb úložisko. Reálne však iba 4,5 gb čo sa môže zdať málo, ale v prípade systému android tv to postačuje.Ďalej je tu wifi 2,4 a 5 ghz a bluetooth 4.2. Máme tu podporu HDR, Dolby DTS. Na druhej strane tu však nie je podpora Dolby vision, čo je škoda. Je tu vśak podpora Kodeku AV1 čo je paráda.  AV1 sľubuje veľké zlepšenia čo sa týka kvality výsledného obrazu a kompresie. V porovnaní s kodekmi VP9 a HEVC dosahuje nový kodek AV1 o 30% – 40% lepšiu kompresiu. Kodek umožňuje 4K UHD prehrávanie obsahu naprieč platformami, so sýtejšími farbami, tmavšími tieňmi a ďalšími pokročilými vylepšeniami. Amlogic Procesor

Amlogic procesorS905y4 Quadcore o takte 2.0 ghz bohato postačuje na prehrávanie 4 k obsahu Netflix, Hbo, Kodi. 
Špecifikácia Skyworth digital

Podpora

Podpora kodeku dtshd, ac3,avc,av01 vám v pohode prehrá viacero formátov.

2gb ram a 8 gb

2gb ram a 8 gb  úložisko s toho reálne iba 4,.6 gb čo však v prípade systému android tv nie je až taký problém.

Grafika Mali G31

Grafika Mali G31 bohato postačuje na prehrávanie 4 K obsahu Youtube, Hbo max, Apple tv atď.

Unboxing

Poďme sa teraz pozrieť na balenie. Obsahuje všetko potrebné. Samotný android tv stick, hdmi  predlžovací kábel, napájací kábel, batérie, napájací adapter a diaľkový bluetooth ovládač, ktorého reakcie sú naozaj svižné a bleskové. Vlastne neviem, ale ten ovládač je taký istý ako u Mecool km2, Tesla Xa 400, Thomson Tha 100 atď.  Ovládač podporuje hlasové ovládanie, čo je super. Škoda, že výrobca nedal napájanie usb c, ale použil staré micro usb. Systém-podpora

Hardware a unboxing máme za sebou, poďme teraz na systém. Po zapnutí zariadenia  mi hneď došla aktualizácia v objeme skor 1 gb. Po jej nainštalovaní a prihlásení do google play obchodu došli dalšie aktualizácie aplikácii.Toto je už taká klasika. Po cca 5 minútach som sa konečne dopracoval k systému. No dobre. Ak už máte všetko aktualizované ,tak systém android tv vo verzii 11 a nadstavbou Google tv ide perfektne a svižne. Pripojenie wifi 2,4 ghz a 5 ghz je bleskové. Vyskúšal som pripojiť svoje bluetooth slúchadlá/ galaxy buds2/ a všetko prebehlo bez najmenších problémov. Inak takto a úprimne. Toto je síce systém android tv, ale s nadstavbou Google tv. V čom je rozdiel ? Hlavne v ovládaní budete mať možno zo začiatku zmätok. Hlavne, keď si budete chcieť nainštalovať nejakú aplikáciu. Márne budete hľadať v menu Google play obchod. Síce v hornom menu je vyhľadávanie, ale bohužiaľ nám to nájde všetko možné okrem aplikácie. Riešenie je veľmi jednoduché. Stači stlačiť na diaľkovom ovládaći farebné tlačitko s hlasovým ovládaním a zadať hlasový príkaz "Open Google play store". Zrazu sa nám otvorí starý známy Google play obchod, kde si už pohodlne doinštalujeme aplikácie,ktoré potrebujeme. 

Poďme teraz na aplikácie. Vyskúšal som Netflix 4k , Hbo max, Youtube 4k ,Antik tv, Sledovaní tv, Rebit tv, Skylink live tv, O2 tv atď a všetko fungovalo bez najmenších zásekov. Netflix 4 k ide perfektne. Tiež prehrávač Kodi, Vlc , Qnap nas, Synology nas ide na výbornú.  Systém ide svižne a produkt celkovo je veľmi dobre odladený. Prakticky systém android tv a google tv sú si navzájom veľmi podobné a nejak v rýchlosti nevidím žiaden rozdiel. Tak isto hodnotím rýchlosť aj diaľkového ovládania. Bez najmenšich problémov. 

Samozrejme trocha zamrzí, že toto zariadenie nepodporuje Dolby vision. Čo sa týka kodekov tak zariadenie podporuje HDR 10, Dolby DTS,Widevine L1 ,VP9, H.264, H.265 (HEVC) ,DTS HD,av01,ac3 atď. Škoda, že výrobca neosadil zariadenie aspoň jedným usb portom. Nevadí.   Za cenu cca 59 eur získate veľmi dobrý systém. Samozrejme, aby som  zase  toto zariadenie iba nechválil. Ako som spomínal toto zariadenie nepodporuje dolby vision, tak isto starý usb micro je ako z rokov 90. Tiež mi tu chýba lan port.Vyskúšal som teda externý  lan kábel. Skúšal som viacero typov, no fungoval iba tento typ z Aliexpressu./ odkaz na lan kábel/  . Rýchlosti lan a wifi si môžete pozrieť dole v tabuľke. Celkovo hodnotím systém , ako výborný s malými kompromismi. Prehrávanie je svižné a bez zásekov.  Je to veľmi dobré zariadenie, ktoré však má svojích konkurentov. Medzi najväčších určite patria Xiaomi tv stick 4k a Homatics dongle Q. Mecool Kd3 má jednu nevýhodu, že na Slovensku, alebo v Čechách zatiaľ nenájdete obchod, ktorý by ho ponúkal. Je to novinka takže uvidíme. 

Android tv 11

Android tv vo verzii 11 s nadstavbou Google tv je výborne odladený a svižný. 

Wifi 2,4 a 5 ghz/ lan externý/

Pripojenie wifi 2,4 ghz a 5 ghz je na dobrej úrovni. Na to, aké je toto zariadenie malé je to super. Skúšal som aj externý lan kábel.
1. LAN, 2 WIFI 2,4 GHZ, 3. WIFI 5 GHZ

Záver

Čo dodať na záver ?  Mecool kd 3 android box je veľmi dobré a svižné zariadenie s podporou aplikácii Netflix 4k ,Hbo max. Magio go, Skylink live tv atd. Malé a svižne zariadenie za dobrú cenovku s nadstavbou Google tv. Niekto sa ma opýtal, čo by som si vybral, ak by som mal možnosť medzi Xiaomi tv stick 4k, alebo Mecool Kd3. Nuž obidva výrobky majú svoje za aj proti. Osobne mi však viac sadol Mecool s novou nadstavbou. Ak si na túto nadstavbu zvyknete, tak už nebudete chcieť zmenu na systém android tv. Mecool Kd3 vás teda určite nesklame. Škoda len, že nie je momentálne distribútor na Slovensku, alebo v Čechách.  Tak sa musíte spoľahnuť na činske eshopy napr. Aliexpress, Banggood, Geekbuying, alebo rovno objednať od výrobcu Mecool. 

Link predajcu.

Geekbuying