Realme tv stick 4K

Výborný android tv stick s novým operačným systémom Google tv

Realme tv stick 4K

Realme je značka, ktorú poznáme s trhu mobilných zariadení.  Preto nás potešilo, že realme prišlo s novinkou pre tv zariadenia. Realme tv stick je zariadenie s novým operačným systémom Google tv. Ako si poradilo v našom teste ? 

Hardware

Poďme sa v prvom rade pozrieť na špecifikáciu. Dynalink obsahuje štvorjadrový procesor Amlogic S905y4 o takte  2,0 Ghz. Grafika mali G31 postačuje bohato na prehrávanie 4K obsahu. Máme tu 2gb ram a 8 gb úložisko. Reálne však iba 4,5 gb čo sa môže zdať málo, ale v prípade systému Google tv to postačuje.Ďalej je tu wifi 2,4 a 5 ghz a bluetooth 4.2. Máme tu podporu HDR, Dolby DTS, Chromecast,DTS HD, AV01.Amlogic Procesor

Amlogic procesorS905y4 Quadcore o takte 2.0 ghz bohato postačuje na prehrávanie 4 k obsahu Netflix, Hbo, Kodi. 

Geek antutu test Realme tv stick

Podpora

Podpora kodeku DTSHD,AV01, VP9, H.264, H.265 (HEVC) vám v pohode prehrá viacero formátov.

Kompletný list skyworth 

Unboxing

Poďme sa teraz pozrieť na balenie. Obsahuje všetko potrebné. Samotný  tv stick, hdmi predlžovací kábel, napájací kábel, a diaľkový bluetooth ovládač, ktorého reakcie sú naozaj svižné a bleskové. Ovládač podporuje hlasové ovládanie, čo je super. Škoda, že výrobca nedal napájanie usb c, ale použil staré micro usb. Toto balenie mám priamo z Indie, ktoré neobsahovalo napájací adaptér. EU balenie ho však má. Ak ste si objednali napr.Realme tv stick z Aliexpressu tiež nemusí obsahovať napájací adaptér. Stači však použiť adaptér o výkone 5v a 1 ampér.  Diaľkový ovládač pracuje technológiou bluetooth takže reakcie sú rýchle a bleskové. Samozrejmosťou je podpora hlasového ovládania.Systém-podpora

Hardware a unboxing máme za sebou, poďme teraz na systém. Po zapnutí zariadenia  mi hneď došla aktualizácia v objeme skor 1 gb. Po jej nainštalovaní a prihlásení  došli dalšie aktualizácie aplikácii. Bolo ich cca 15 takže dalšie čakanie. Po cca 5 minútach som sa konečne dopracoval k systému. No dobre. Systém Google tv je trocha iný, ako systém android tv. Napr.v ponuke aplikácií vôbec nenájdete obchod Google play. Nájsť ho je však veľmi jednoduché. Stači stlačiť na ovládači farebné tlačitko hlasového ovládania a povedať "Open Google play store" .  Pripojenie wifi 2,4 ghz a 5 ghz je bleskové. Vyskúšal som pripojiť svoje bluetooth slúchadlá/ galaxy buds2/ a všetko prebehlo bez najmenších problémov. 

Poďme teraz na aplikácie. Vyskúšal som Netflix 4k , Hbo max, Youtube 4k ,Antik tv, Sledovaní tv, Rebit tv, Skylink live tv, O2 tv atď a všetko fungovalo bez najmenších zásekov. Netflix 4 k ide perfektne. Tiež prehrávač Kodi, Vlc , Qnap nas, Synology nas ide na výbornú. Prakticky by som nemal,čo tomuto zariadeniu, čo vytknúť. Systém ide svižne a produkt celkovo je veľmi dobre odladený.  

Samozrejme trocha zamrzí, že toto zariadenie nepodporuje Dolby vision. Čo sa týka kodekov tak zariadenie podporuje HDR 10, Dolby DTS,Widevine L1 ,VP9, H.264, H.265 (HEVC) ,DTS HD. Škoda, že výrobca neosadil zariadenie aspoň jedným usb portom. Nevadí. Celkovo hodnotím systém a podporu na výbornú. Za cenu cca 50 eur získate veľmi dobrý systém. Na Google tv si myslím rýchlo zvyknete. Skúšal som aj prehrávanie videí cez NAS Synology a Qnap, ktoré si stiahnete z obchodu Google play. Videá v 4k sa prehrávali na výbornu aj keď samozrejme  musíte použiť wifi 5 GHz. Rýchlosť wifi 2,4 ghz tak maximálne vo full hd.

systém GOOGLE TV 

Systém Google tv je trocha iný, ako systém android tv. Po pár minútach si však na neho určite zvyknete

Wifi 5 ghz

Pripojenie wifi  5 ghz je na výbornej úrovni. Na to, aké je toto zariadenie malé je to super. Horšie je to s pripojením pre wifi 2.4 ghz, kde sú výsledky podpriemerné.

Netflix a HBO max 4k

Netflix a Hbo max podporuje toto zariadenie v 4 K. Iptv televízie, ako Antik tv, Magio go, Lepši tv, Sledovaní tv fungujú na výbornú. 

Záver

Čo dodať na záver ?  Realme tv stick box je veľmi dobré a svižné zariadenie s podporou aplikácii Netflix 4k ,Hbo max. Magio go, Skylink live tv atd. Malé a svižne zariadenie za dobrú cenovku. Škoda, ře veľký hráči na trhu, ako Alza, Mall, nezaradili tento tv stick zatiaľ do svojej ponuky. Uvidíme do budúcnosti. Realme tv stick by si to určito zaslúžilo. Je to veľmi podobné zariadenie , ako napr Xiaomi tv stick 4K, alebo Homatics. Poteši novým systémom Google tv,zamrzí však chýbajúca podporu Dolby vision. 

Link predajcu Slovensko

Sunnysoft

Link na predajcu Česká republika

Huramobil

Technické parametre:

 • Rozlíšenie: až 3 840×2 160 (4K UHD), pri 60 snímkach za sekundu, podporuje aj rozlíšenie 1080p, 720p
 • CPU: štvorjadrový, ARM Cortex-A35
 • GPU: dvojjadrový, ARM G31MP2
 • RAM: 2 GB
 • Užívateľská pamäť: 8 GB
 • Konektivita: HDMI 2.1, Bluetooth 5,0, WiFi: 802.11 a/b/g/n/ac 2,4 GHz/5 GHz, micro USB
 • Vstupné napätie: 5 V/1 A
 • Podporované formáty videa: RM, MOV, VOB, AVI, MKV, TS, MP4
 • Podporované audio formáty s DOLBY a DTS: MP3, APE a FLAC
 • Napájanie ovládača: 2 ks batérie AAA
 • Pracovná teplota: 0 – 40 °C
 • Rozmery: 90×29,8×14,5 mm
 • Rozmer balenia: 170×80×49 mm
 • váha: 30 g
 • Váha balenia: 180 g